Jerry Maguire (1996)

Na to, že vůbec neholduju sportu, se mi to moc líbilo (i na podruhé a na potřetí) a navíc prostě miluju toho roztomilýho chlapečka :-)

A.I. Umělá inteligence (2001)

Překrásný a smutný film, což ještě umocňují velké oči H.J.Osmenta...jen bych to osobně ukončila o 20 minut dřív, tam kde David pořád čekal a čekal a čekal...

Prolomit vlny (1996)

Nejsmutnější příběh ženské hrdinky na filmovém plátně, co jsem kdy viděla...strasně mě to emocionálně dostalo a už nikdy tenhle film nechci vidět!

Nekonečný příběh (1984)

Film mého dětsví. Můj táta na něj musel jít se mnou dva dny po sobě do kina :-) Létající pes Falco, královský palác, kamenožrout...přesně takhle vypadá i moje fantazie :-) Srovnání film/knížka (Michael Ende) – 8/2 – knížka v sobě obsahuje mnohem více vedlejších příběhů a dobrodružství, které malého Sebastiana potkali. Má asi 700 stránek a postupem času se to zdá být opravdu nekonečný příběh...

Vojna a mír (1956)

Zatím nemohu srovnávat s ruskou verzí. Nádherný epický velkofilm, který zaujme především nádhernými kostýmy (všechny Natašiny šaty), velkolepými vojenskými scénami (odchod Napoleona z Ruska) a mladičkou Audrey Hepburn. Herci občas přehrávají, ale to už k filmům z 50.let minulého století patří :-) do knižního originálu se asi nikdy nepustím, už Anna Karenina mě málem unudila k smrti.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Mix mezi Sexem ve městě a Městečkem Twin Peaks. Ironické příběhy čtyř unuděných (kromě té se 4 dětmi...) manželek žijících na překvapivě rušném americkém předměstí. Chytlo mě to od 1.dílu a už nepustilo!

Příběh Adély H. (1975)

Krásná a skvěle hrající Isabelle Adjani ve smutném příběhu o destruktivní neopětované lásce. Přesto mi ve scénáři něco chybělo - asi nějaké vysvětlení, proč se z ní stalo to, co se z ní stalo - třeba dispozice v rodině? Takhle mi to přišlo těžko uvěřitelné a chvílemi i nudné.

Madagaskar (2005)

Pro mě milé překvapení a jeden z mála animáků, které si pro pobavení kdykoliv pustím ráda znovu. Sranda, jen bohužel docela krátká. Nejlepší byli agenti-tučňáci a ten malý lemurek, nebo co to vlastně bylo :-)

Show začíná (2005)

Moc příjemný film. Šla jsem na něj náhodou, víceméně z donucení a byla jsem moc překvapená. Výborná Judi Dench, která by si za tuto roli Oscara plně zasloužila. Výborný scénář, vtipný, i když sem tam se objeví trochu klišé :-) Prostě jeden z těch filmů, které vás zahřejou u srdce a ještě dlouho po skončení se budete poťouchle usmívat!

Klan létajících dýk (2004)

Moc hezká vizuální stránka, ale naprosto kýčovitý a klišovitý příběh. Choreografie soubojů ještě tak 10krát přehnanější než v Tygru a drakovi. Jsem zvědavá, s čím přijdou příště...dávám za 3 a půl.