Král Škorpión (2002)

Neskutečná pitomost. Po Mumii jsem se pěkně těšila, ale byla jsem straaaaašně zklamaná. Naprosto nepovedený scénář a The Rock je pravděpodobně nejhorší herec na světě.

Dům z písku a mlhy (2003)

Jeden z nejsmutnějších filmů, co jsem kdy viděla. Všech hlavních hrdinů mi bylo strašně líto. A finále...fakt dokonalá depka!

Štístko (1966)

Nic jiného než moralita o tom, že nadávat černochům a lhát se prostě nemá...za prvních dvacet minut bych dala za 4, ale pak už se to jen táhlo a nezachránil to ani jindy skvělý Jack Lemmon.

Anna a král (1999)

Straaaaašně zdlouhavé...a Jodie Foster je všechno možné, jen ne krásná...celý film působí opravdu jako zapšklá učitelka. Nějak jsem té jejich romanci nemohla uvěřit.Ale potěšil mě mladý Draco Malfoy jako její syn.

Noční můra v Elm Street (1984)

Kultovní horor mé puberty. Jednu dobu jsem měla i plakát Freddyho Kruegera nad postelí. Ostatní díly už nestály za nic.

Pavilon žen (2001)

Zajímavý příběh o zakázané lásce v období, kdy v Číně vládly úzkoprsé rodinné tradice. Moc mě to oslovilo, víc než jiné filmy na podobné téma, i když se občas objevuje kýčovitý potenciál :-)

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Nádherná sága, dodnes mám v hlavě ústřední melodii a podmanivý vypravěčský hlas Radovana Lukavského. Přehlídka nejlepších českých herců své doby. Srovnání film/knížka (Eduard Bass) – 5/5

Čekání na štěstí (2003)

Námět je dobrý, ale tvůrcům se ho podařilo dokonale rozmělnit a změnit v rádoby sociální studii o jižní Americe. Vyzdvihla bych všech 6 hereček v hlavních rolích + některé silnější momenty - scéna dialogu jedné z žen s pokojskou, kdy si vyprávějí svůj smutný příběh, jen jedna v angličtině a druhá španělsky a nerozumí si navzájem ani slovo...ale celkově docela nuda, dalo se z toho vytěžit mnohem víc.

Angelika, markýza andělů (1964)

Je jasné, že Angelika byla vlastně sobecká, do sebe zahleděná a na svoji dobu značně promiskuitní mrcha, ale to nic nemění na tom, že celá série je vrcholem romantických historických filmů a já se na ni kdykoliv podívám ráda znovu - s potutelným úsměvem na tváři :- )

Naprosto osvětleno (2005)

Nesmírně smutný film, i když jsem se celou první polovinu skoro nepřetržitě smála. Má to silný emocionální náboj. Jen mi trochu neseděla postava Jonathana - přišla mi moc neživá, strnulá, ale to je asi "neherectvím" Elijaha Wooda, který ať dělá, co dělá, pro mě vždycky zůstane už jen Frodo.