Krvavý diamant (2006)

Tak tenhle film asi rozdělí diváky na dvě půlky - pro někoho, kdo čeká velkolepou dobrodružnou akci, to bude zklamání. Já naštěstí patřím do druhé půlky a chválím obrovskou výpovědní hodnotu tohoto snímku. Hodně scén mi ještě nadlouho uvízne v hlavě a nejhorší na tom je, že takové svinstva se opravdu dějí...Leonardo opět nezklamal, toho Oscara mu přeju z celého srdce.

Apocalypto (2006)

Celý film na mě působil hrozně lacině. Radši bych to měla ve velkolepém epickém stylu typu Gladiátor. Silně na mě zapůsobila první půlhodina, scény ve studni a hlavní utíkací scéna na hřišti před kukuřičným polem. Ale zbytek jen nuda a zbytečná brutalita. O mayské kultuře a městech jsme se opravdu nedozvěděli nic...nehledě na nesmysl se zatměním slunce. Mayové prosluli svými astrologickými znalostmi a zatmění uměli předvídat. Herci-neherci byli fajn, ani Emil Zátopek by nepodal takový běžecký výkon jako hlavní hrdina :-)

Vánoce naruby (2004)

Kutil Tim Allen jako vždy vtipný, ale chabý scénář ani on nezachrání. Pár vtipných scén (Botox a solárium), ale to je asi tak všechno. Navíc mě překapilo, jaký má Jamie Lee Curtis v originále nepříjemný pištivý hlas.

Lovci myšlenek (2004)

Zas tak špatný to nebylo...scénář místy hodně blbý, chování všech zúčastněných nelogické, ale aspon ty vraždy byly vymyšlené dobře :-)

Kmotr (1972)

Poctivě udělaný film s několika naprosto nezapomenutelnými scénami (koňská hlava v posteli, střílečka v restauraci, smrt Sonnyho, poslední záběr...) se skvělými herci (Marlon Brando, Al Pacino, James Caan) a skvělou hudbou. Plný počet nedávám proto, protože mě příběhy o mafii nikdy netáhly a proto i v tak skvělém filmu jako Kmotr nacházím pár hluchých a slabších míst...z dnešního hlediska je určitě zajímavá jedna z prvních rolí Diane Keaton.

P.S. (2004)

Tak tady ten příběh fakt nezafungoval - čtyřicetiletá žena, která se stále nedokáže vyrovnat se smrtí svojí lásky ze střední školy a vyspí se s prvním puberťákem, který je mu podobný? A na to se navalují další scénáristické nevěrohodnosti, o kterých se kvůli prozrazení děje nebudu raději rozepisovat (na přání jednoho nejmenovaného uživatele). Konečné hodnocení - větší slátaninu už jsem dlouho neviděla.

The Woodsman (2004)

Hodně silný film o pedofilii, který nutí k přemýšlení. Jak to asi musí hrozné, prožívat každý den takové pocity a muka, které prožívá Walter. Chtě nechtě jsem byla na jeho straně...i když v reálném životě bych to asi opravdu prožívala jinak. Chválím oba hlavní představitele i nenápadnou režii a v neposlední řadě slovní hříčku s názvem (Walter pracuje na pile, vyrábí stoly, chodí pozorovat malé holčičky do lesa...). Jen víc takových filmů!

Babel (2006)

Iňárritu mě už potřetí zase dostal. Babel je kandidát na nejlepší a nejdepresivnější film roku. Všechno do sebe perfektně zapadá, směsice smutných lidských osudů. Do toho samozřejmě trocha té americké kritiky, která tady byla úplně na místě. Po takovém filmu si člověk vždycky uvědomí, jaký výborný život vlastně má...Výborné herecké výkony a soundtrack. Jediné, co bych trochu vytkla, byla japonská epizoda, která mi tam tak úplně nezapadala, i když svým námětem by vystačila na samostatný film. A ty umělé vrásky pod očima Brada Pitta :-)

Skrytá identita (2006)

Až na přehnaný konec hodnotím vesměs pozitivně. Volavku jsem neviděla, takže jsem příběh předtím neznala. Výborné herecké výkony a atmosféra. Hodně mi to připomnělo Scorseseho Casino.