Elizabethtown (2005)

Příjemný film, kde se ale střídají zajímavé pasáže (posledních 20 minut, každá scéna se Susan Sarandon, celonoční telefonát hlavních hrdinů) s naprostou nudou (prvních 20 minut, všechny rodinné scény v Elizabethtown). Trochu sestříhat a vyhodit tu záležitost s botou a bylo by to za 4. Mimochodem, nějak jsem nepochopila ten způsob zamyšlené sebevraždy na začátku? Kam na to ty scénáristi dneska chodí...

Skřítek (2005)

Podařená blbost. U mě srovnatelná se Zoolanderem. Je to pitomost, ale nachechtáte se u toho. Po shlédnutí jsme doma několik večerů komunikovali podobným způsobem :-)

Účastníci zájezdu (2006)

Dobře vykreslená povaha průměrné české populace. Trochu zdlouhavé, ale zasmála jsem se. Jen by mě zajímalo, proč Viewegh pojmenovává všechny své postavy tak "typickými" českými jmény jako Irma, Jolana, Ignác, Šarlota, Max apod.? "Pojď na mou hruď, než tam bude plno :-)"

World Trade Center (2006)

Marně jsem hledala rukopis mého oblíbence....film WTC ve mně nevyvolal vůbec žádné emoce a to je myslím zásadní chyba. Herecké výkony nepřesvědčivé, postava mariňáka směšná. Škoda.

Láska na inzerát (2005)

Předvídatelné, ale milé...."Někde tam venku žije někdo, kdo tě bude milovat se vším, co můžeš nabídnout."

Královna Alžběta (1998)

Výborné historické drama. Skvělé herecké výkony, skvělá hudba, zajímavé výtvarné pojetí. A hlavně vůbec ne nudné, jak to u podobných historických spektáklů občas bývá. Jen mi tam neseděl David 007 Craig jako kněz pomsty, však taky špatně skončil :-)

Žít po svém (2005)

Jeden ze slabších Hallströmových filmů, ale přesto plně zasloužené čtyři *. Zajímavé postavy (jen Jennifer Lopez bych opravdu přeobsadila...), krásná příroda a hezkej medvídek :-) Film plyne pomalu, ale je to takové příjemné pohlazení pro horší dny.

Tajnosti a lži (1996)

Ani jeden dialog z tohoto dvou a půl hodinového filmu mi nepřišel zbytečný. Jedním slovem - krása, nejvíc se o to zasadil až neuvěřitelný výkon Brendy Blethyn.

Důkaz (2005)

Komorní drama s excelentní Gwyneth Paltrow. Herecký koncert čtyř herců, na kterém je vidět, že byl spíše napsán pro divadlo. Ale to mu vůbec neubírá na zajímavosti. Svým způsobem mě zaujal víc než příbuzná Čistá duše.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Obrazově krásné, ale obsahově prázdné, nemůžu si pomoct...tomu klukovi, co týral zvířata, bych dala pár facek a možná by mu to pomohlo do života víc než všechna buddhistická moudra dohromady. Na tenhle film se musí koukat ve správném rozpoložení a to u mě asi nebylo...