Těžká váha (2005)

Další boxerský film, který mě jen přesvědčil o tom, že box je naprosto primitivní a brutální sport...Russell Crowe odvedl svůj standard, mile mě překvapila brunetka Zellweger a mistr vedlejších rolí Giamatti. Pár silných momentů by se našlo, ale jako celek mi to přišlo moc zdlouhavé, moc předvídatelné a moc vypočítavé.

Scooby-Doo (2002)

Bylo to tak debilní, až jsem se u toho párkrát zasmála.

Chléb a tulipány (2000)

Příjemný film na jedno podívání. Nic moc se v něm sice neděje, ale zato se střídá z maličkých střípků, které vám uvíznou v duši a zahřejou:-) - úsměv a oči hlavní hrdinky, její hra na akordeon, anarchistický majitel květinářství, praštěný detektiv-instalatér, krásné Benátky a samozřejmě tulipány!

Ayla z kmene medvědů (1986)

Neskutečně odfláknutý film. Knížku od Jane Auel jsem četla a celou dobu jsem si představovala, jak by se z toho dal udělat krásný epický velkofilm. Tenhle "výtvor" ale opravdu předčil všechna má očekávání.

Auta (2006)

Já mám prostě radši animáky se zvířátkama :-))) animace úžasná, ale když já radši u filmů oceňuju příběh...smíchy jsem se u toho zrovna neválela, hodně se mi ale líbil soundtrack a závěrečný vtip s autokinem.

Pán přílivu (1991)

Smutný a zároveň krásný příběh. Drama i love story. Citlivá režie Barbry Streisand. Úžasný Nick Nolte. Kdysi jsem četla i knížku. Můj oblíbený konec a rozhovor v restauraci: "Miluješ ji více? Ne, jen déle..." Prostě srdcová záležitost!

Zápisník jedné lásky (2004)

Romantika nejvyššího kalibru...jen škoda, že to tak v životě opravdu nefunguje :-(

Notting Hill (1999)

Nebýt těch pár posledních, naprosto kýčovitých minut, dala bych i za 5. Romantická komedie jak má být, výborný soundtrack a skvěle praštěný spolubydlící. Proč jen všechny filmy musí končit takovým hrozným happyendem (svatba, děti a žili spolu šťastně až do smrti...?) - mně by stačil jako happyend jen fakt, že se ti dva prostě našli a rozhodli se zkusit být spolu, stejně jim to dlouho nevydrží :-)

Žena ve vodě (2006)

Tady jsem vážně na rozpacích...jsou to takové hodně slabé čtyři hvězdičky. Film jako celek hodnotím pozitivně, celou dobu jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že to tady Shyamalan už opravdu trochu překombinoval a některé chvilky zase nedomyslel. Chápu, že si tímto příběhem splnil svůj sen, ale kdyby na tom ještě trochu zapracoval, mohlo to být mnohem lepší. Líbila se mi mytologická rovina, množství podivných lidiček bydlících v tom ošklivém baráku a samozřejmě Paul Giamatti, bez kterého by to bylo bez řečí za 3. Párkrát jsem se i lekla a scéna s filmovým kritikem mě fakt pobavila. Jen ty všelijaké potvory se mu fakt nepovedly...

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Narozdíl od jedničky, kde byla Bridget roztomile oplácaná a sympaticky prdlá osoba, se kterou se dalo i ztotožnit, ve dvojce z ní udělali jen neuvěřitelně tlustou a trapnou hysterku, se kterou byste nechtěli mít společného vůbec nic. Škoda, že se tvůrci nedrželi víc původní knížky, u které jsem smíchy až slzela, ve filmu moc míst k slzení není.