Jackass: Film (2002)

Jackass jsou známí svým specifickým humorem. Někdo se u nich bude řezat smíchy a někdo bude znechuceně kroutit hlavou. Já osobně patřím do té první skupiny. Film je obsahově ještě lepší než seriál. Naší staří známí v čele z Johhnym Knoxvillem nemají ve filmu žádné zábrany a tak vyvádí i kousky, které nebylo možno vidět na MTV. Zavítají i do jiných zemí a tak předvádí své kousky například v Tokiu. Pokud vás baví koukat na nechutné fórky a extrémní skopičiny jako je například lezení po laně nad aligátory či demolování golfového hřiště v golfových vozítkách, tak směle do toho.

Mutronics (1991)

Autor se inspiroval komixy a kresleným japonským seriálem. Jeho skalní fanoušci nebyli filmem zrovna nadšeni, avšak takovým případem je i Pán Prstenů a kam to dotáh? Dostal 11 oscarů. The Guyver (v Evropě dostal z nepochopitelných důvodů název Mutronics) sice nedostal žádné oscary, ani nebyl nominován, avšak dokáže zaujmou svoji originalitou a akčními scénami, kde proti sobě mutanti používají kung-fu. Masky jsou dobře provedené a stejně tak je impozantní i proměna lidí na nestvůry. Za pozornost rovněž stojí Mark Hammil (Luke Skywalker), který si už pak ve filmech moc nezahrál. Zde ho můžete vidět ve vedlejší roli detektiva. Film je míchanice několika žánrů. Tváři se jako sci-fi, komedie, akční film a mohla by se tam najít i trocha toho horroru . Možná proto má u některých lidí takový úspěch. Mutronics jsem viděl ještě jako malý a od té doby patřím k fanouškům celého fenoménu Guyver.

Papoušek Paulie (1998)

Roztomilý rodinný film, v kterém je, jako v jednom z mála, hlavní postavou papoušek. Jelikož já mám pro tyto opeřence slabost, musel jsem ho vidět. Děj nebyl ani tak infantilní jak by se očekávalo. Papouškovo dobrodružství a jeho putování vcelku zaujme. I přesto, že je hlavním aktérem zvíře, vás film dokáže vtáhnout do děje. Samozřejmě ve finále se příběh neobejde bez happyendu Ale co by jste čekali, vždyť je tento kousek určen především dětem. Ovšem milovníkům papoušků ho mohu směle doporučit.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Je vidět že se režisér opravdu o AvP zajímá. Film vysloveně srší nápady z knih i hry. Z knihy si bere spolupráci člověka a predátora a z her pak třeba predátorskou loď či predaliena na konci. Snaží se ovšem také navázat na filmy s vetřelcem. Do děje se zapojuje společnost Wayland a pana Waylanda, který se stane předlohou pro roboty Bishopy. Děj je umístěn překvapivě na planetu zemi a odehrává se ve starodávné pyramidě, kde se všechny tři rasy střetnou. Osobně se mi celý nápad líbil, jen je zde několik nevysvětlených věcí, které režisér musí objasňovat při rozhovorech (což by asi neměl že?). Například rychlé líhnutí vetřelce vysvětluje sérem, které predátoři píchali královně aby se urychlil růst aliena. Logické, ale ve filmu to nikde nezjistíte. Proti vetřelcům jsou vyslání tři neozbrojení, mladí predátoři, kteří nemají ještě moc zkušeností. To vyrovnává poměr sil na obou stranách. Závěr je pak vyřešen šalamounsky, aby nebyl tvůrce nařknut s toho, že fandil víc té nebo oné rase. Nečekal jsem, že by měl být AvP horror, akční žánr se pro toto téma hodí daleko víc.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Podle mě je to jedna z nejlepších epizod Star Wars ságy. Herci si své role doopravdy užili. Hayden dal do úlohy Anakina vše co mohl. Velmi dobře je vidět přerod hodného jedi ve zlého sitha. Lucas si dobře uvědomil, že musí do této epizody vtěsnat hodně děje a tak konečně ubral akce a vložil do příběhu i nějaké ty rozhovory. Film začíná akční scénou. Děj se odehrává především v ulicích Coruscantu, kde se Palpatine pokouší zlákat Anakina na temnou stranu síly. Vše vrcholí závěrečným soubojem, který patří mezi nejdelší duely se světelnými meči.