Jackass: Volume 2 (2002)

Klasický sestřih druhé řady Jackass. Prostě to nejlepší...je tu opravdu pár zajímavostí, jako testování suspenzoru nebo vznik party boye. Jistě na Jackass filmy to nemá, ale stále je to fůra střelených fórků jak má být. Osobně doporučuji koupit DVD komplet kde naleznete i to nejlepší z první a třetí řady.

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Líbilo se mi to o něco víc, než Ukradené vánoce. Postavy mají ve tvářích konečne alespon trochu mimiky, narozdil od kulaté palice kostrouna Jacka. To člověku hned pomůže vžít se lépe do děje.

Bad Taste - Vesmírní kanibalové (1987)

Jeden z mála filmů u kterých, nyní již slavný režisér, Peter Jackson začínal. Občas mi vrtá hlavou jak mohl člověk, tvůrce takového skvostného a dojemného díla jako je Pán Prstenů, natočit takovouhle ulítlou úchylárnu. Jackson se vysloveně vyžívá v nechutných scénách kde létají mozky a střeva vzduchem. Nechybí ani pití zvratků. To vše pak ještě propojuje humorem, takže divák pak neví zda má zvracet, bát se nebo se smát. U mě tedy nakonec vždy zvítězil smích avšak pokaždé po skončení filmu mi bylo jaksi trochu špatně od žaludku. Tuto kombinaci Peter aplikoval ještě jednou a v mnohem větší míře u svého dalšího filmu Braindead: Živý mrtví.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Co by člověk čekal od filmu z dílny Walta Disneye? Piráti z Karibiku jsou rodiným filmem, který dvakrát neoplývá dobrými triky. Nápad s piráty měnícími se za úplňku v kostry je zajímavý a z filmu by mohl být klidně i dobrý horror. Ovšem jelikož se scénáristé zaměřují spíše na mladší publikum, kostlivci působí spíš poněkud směšně než strašidelně. Děj je v celku jednoduchý, trochu zamotaný ale je to na škodu? Asi ne, jelikož to film pěkně natáhne a vznikne tak místo pro více scének s Jackem Sparrowem. Zde se konečně dostávám k tomu proč mě tohle pirátské dobrodružství zaujalo. Johnny Depp dokázal do své postavy kapitána Jacka dát takové charisma, že si ho oblíbí snad každý. Jeho charakteristické pohyby a mluva se nedá přehlédnout. Zajímavé je, že právě na tuhle postavu scénáristé moc nevsázeli a báli se jak k ní diváci přistoupí. Jak přesně se bude Jack chovat a chodit totiž vymyslel celé právě Depp a v původním scénáři se s tím nepočítalo. Měli kliku. Zabralo to a Johnny jim zachránil celý film.

Virus (1999)

Film natočený jako Béčko podle celkem neznámého komixu. Ovšem s oreginálními záporáky a zápletkou. Nenajdete zde nějakehé mutanta či obludu z vesmíru, vetřelecem je nyní počítačový virus který vyrábí roboty a spojuje je s lidským masem. To dává tvůrcům krativitu vytvořit opravdu nechutné kousky. Snažení omezovat počítačove triky se vyplatilo, kyborgové vypadají reálněji a určitě by nebudili takovou hrůzu, kdyby byli uděláni nějakou lacinou počítačovou grafikou.

Kačer Howard (1986)

V hlavní roli kačer z vesmíru. George Lucas se celkem vytáhnul. Jako malej jsem film zbožňoval a do teď se to nezměnilo. V americe to byl sice propadák, protože hlavním hrdinou byla kachna a ne člověk, ale u nás je vidět to jaksi nevadí. Příběh je plný vtipů tak akce, a určitě si ho každý zamiluje.

Černočerná tma (2000)

Kdyby nebylo filmu Riddick: Kronika Temna, tak dvě hvězdičky. Ale jelikož jde nyní vlastně o předfilm k velkolepé podívané tak tři.

Riddick: Kronika temna (2004)

Konečně pořádný film ve stylu Star Wars či Pán Vesmíru. Tvůrci tu na nás vybalují svůj jedinečný, do detailů propracovaný vesmír. Škoda jen že film neměl takový ohlas jak se čekalo, takže se asi dalších dílů, které byli plánovány, nedočkáme.

Hadi v letadle (2006)

Po hodně negativních komentářích v časopisech jsem od filmu nic moc nečekal. Ovšem nakonec mě mile překvapil. Jasně je to Béčko, to však nemění nic na tom že hodně kvalitní a zábavné. Konečně Béčkový film s pořádnimi vizuálními efekty na které se dá koukat, a Samuel L. Jackson si to krutě užívá.

Den nezávislosti (1996)

Trikově velmi dobře zvládnutý film. Při invazi, když začnou oblohu zakrývat obrovské lodě mimozemšťanů, vás i zamrazí v zádech jak to vypadá skutečně. Ovšem závěr filmu se přesouvá do klasického amerického klišé, kde jsou zase Američané mocní a zachrání svět. Samotný pan prezident se vrhá do nebezpečného boje ve stíhačce, kde může být kdykoliv sestřelen – pochybuji, že by to v reálu někdy dovolili. To samé se koná po proniknutí do mimozemské lodi. Nejen, že je jaksi nemožné, aby lidmi vytvořený počítačový virus fungoval na úplně jiné mimozemské technologii, ale opět vás Američané deptají svými drsnými hláškami a kouřením doutníků. Nebýt takový závěr, mohlo to být slušné sci-fi. Dnes ovšem strčí Den Nezávislosti do rukávu nová Válka světů.