Leon (1994)

Celkem zajímavý film, především herecké výkony jsou dobré. Začínající Natálie Portman se opravdu snaží a nepřehrává a Jean Reno je jako vždy v pohodě.

Brána II. (1990)

Mě se dvojka líbila víc než jednička. Především přeměny lidí v démony byli dobře provedené. Občas mi to připomělo film moucha. Démoní svět na konci filmu je pak správně fantasy.

Vrata do podsvětí (1987)

Jako malej jsem se u toho děsne bál, myslím že svoji funkci plní film na výbornou :).

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Zde nám chtěl pan Lucas ukázat jak to vypadalo za časů staré republiky, kdy byl v galaxii jakž takž mír. Nyní se objeví vážnější problém jako blokáda planety a galaktický senát si už nevý rady. Druhá zásadní věc této epizody je nalezení vyvoleného Anakina a to jak se seznámil se svoji životní láskou. Nejlepší je pak závěrečný souboj s Darth Maulem i když ho už epizoda 3 duelem Anakin vs. Obi-Wan překonává. Po shlédnutí všech epizod, mi ale tato připadá nyní nejslabší a nejnudnější. Možná, protože zde nedojte k takovým silným dějovým zvratům a děj se sune pomalu ke konci a nikam nespěchá.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Lucas se zde chtěl pokusit natočit milostný příběh Anakina a Padmé. Ovšem milostné dialogy se mu jaksi nepovedli a některé jsou až příliš nudné a působí směšně. Příběh je rozdělen na dvě části, na tu milostnou a na detektivní, kde Obi-Wan pátrá po nájemném lovci. Tím je Jango Fett otec Boby Fetta jedné z nejoblíbenějších Star Wars postav která nedostala ve filmu takové místo. Zde to Lucas fanouškům vynahrazuje a tak uvidíme rodinu Fettů v akci, spolu s jejich lodí Firespray (Slave 1). Obě dějové linie se pak střetávají na Geonosis v aréně. Pak následuje suprový konec, kde začínají války klonů. Epizoda 2 nepůsobí tak uvolněně a zábavně jako první, příchází přece doba temna...

V jako Vendeta (2005)

Po čase konečně nějaký zajímavý film, který má děj a je zároveň i akční. Hugo Weaving i Natalie jsou ve filmu skvěli a ani nevadí že Hugo nosí celou dobu masku, zahrál to na výbornou. Po Matrixu zase Wachovští zabodovali. Jak to vypadá, tak když se do něčeho pustí, stojí to za to.

Silent Hill (2006)

Možná bych přidal více lekaček, potvor a nechuťáren. Na druhou stranu jsem se napoprvé od začátku do konce celkem i bál. Ovšem když pak film shlédne člověk podrůhé už ho tam nic neviděsí, protože ví co a jak se kde stane. Hru jsem nehrál, ale po filmu ji určitě zkusim. Za poslední dobu je to jeden z mála kvalitních hororů, který mi nahnal alespoň husí kůži. Už jsem se u těch věčných zombie movie začínal nudit.

Guyver: Temný hrdina (1994)

Druhý díl jsem od malička vyhlížel a nemohl jsem se ho dočkat. Miloval jsem Mutronics a Temného hrdinu se mi naskytla možnost až shlédnout a za několik let na Nově. Bylo to celkem sklamání že film nenavazuje tam, kde skončil první díl a autor vytváří scela nový příběh který opět nemá konec. Na druhou stranu jde znovu o zábavnou akci plnou mutantů, ve které se objevují další věci ze stejnojmeného animovaného seriálu. Škoda že se asi nikdy nedočkáme třetí části kde by byla finální válka s Chronosem, stálo by to za to vidět...

Ukradené Vánoce (1993)

Tak nevim co si mám o tomhle myslet. Děj a postavičky působí celkem depresivně, takže to nedoporučuji malým dětem, a nevím jestli se tenhle druh filmu bude zase líbit dospělému publiku. Nějak mě to nevzalo, i když časem..kdo ví.

Jackass 2 (2006)

Viděl jsem dvě verze filmu, obě jsou špatným kinoripem a v každé něco chybí. Ovšem pokud si to dáte dohromady vychází vám slušný nástupce prvního filmu. Už při úvodních titulkách, kde jsou hlavní aktéři pronásledováni býky se budete usmívat. Závěr který je udělaný jako muzikál, při kterém se každému z party něco stane nemá taky chybu. I zde nechybí pár nechutností, ale to k jackass patří. Pokud se vám nelíbil první film tak ruce pryč, ovšem pro fanoušky jackass nutnost. Doufám že u nás vyjde alespoň na DVD když se vykašlali na kino.