• Romantický

Panství Downton (2010) (seriál)

Po prvej časti: Niekedy nestíham myslieť, čo myslia oni... im to melie :D Kvalitne zobrazená doba, majetkové intrigy a neprajní ľudia, česť tým prajným :) Som zvedavá, ako sa to vyvinie. PS: J. B. Findlay rozhodne bude dobrou Alais (Labyrinth, 2012). UPDATE: vskutku vynikajúce defilé nielen postáv, ale aj všetkých možných skutočností, čo mohli a môžu nastať v zobrazovanom období a prostredí.

Keith (2008)

Dostal ma do kolien. To bol herecký výkon, v správnom čase na pravom mieste, s tým najkrajším úškrnom na svete. To bol, Keith.

Banán (2010)

Živých by mali vyrábať, hneď by som si tucet kúpila :))

Vezmi si mě (2010) (TV film)

Trošku mi zmäkol mozog... :-D A hlavne, tí ľudia majú výraz. Heuréka! :)

Once (2007)

Filmový výboj, odboj a prieboj v 1!

Lítám v tom (2009)

Čakala som plachú volovinu a dostala som plachú lotrovinu :) Nie, vážne film stojí za pozretie, aj za dvoje. A keď stále nebude dosť Cloooneyho hlbokých očných studní, potom aj tretíkrát. A v prípade presahu myšlienky na vašu stranu aj štvrtýkrát... ;-) Obľúbený quote: "Do you want cancer?" - Misunderstood, big eyes. "What?" - "Do you want can, sir?" :D

Půlnoc v Paříži (2011)

Niekedy sa tie "tlachanini" nedali počúvať. Popri tom som zažila najhorší začiatok všetkých čias (trošku preháňam) - tie obrázky si mohli odpustiť.

Navždy spolu (2012)

Akčnejší bol môj príchod do kina ako film (niežeby si uzurpoval tieto atribúty :) - keď som sa skoro zabila, ale... V niektorých častiach ma Tatum skoro rozplakal, minimálne teda rozcitlivel, lebo jeho podanie bolo tak presvedčivé, až som neverila. Necukríkový záver celkom potešil, aj keď som opäť neverila, že už je vlastne koniec, pripadalo mi to také otvorené, neukončené (viaceré situácie také ostali). V konečnom dôsledku sa snímok pokojne dá pozrieť, vyhýba sa trápnostiam a malicherným obrazom, ale stále ostáva len priemerným. PS: tešila som sa na Speedmana, ale po neopakovateľnom "krížencovi" neostalo ani stopy. PS2: Jessica Lange bola akási stuhnutá. PS3: film mi vnukol myšlienku "kondenzovanej lásky"... Prečo? :)