Flash (2023)

Toto je definícia zmiešaného filmu. Po prvé, odkedy bol tento film ohlásený, bol to môj najnedočkavejší film za posledné desaťročia. Michaela Keatona ako Batmana som miloval a páčila sa mi vyhliadka, že sa vráti. Nakoniec mu dávam 5, a to z jedného hlavného dôvodu; Ezra Miller. Nevie hrať. Nemajú žiadnu charizmu a sú jednoducho otravní. Prvých 20minút filmu som sa mrvil a škľabil v sedadle nenávidiac ho a len dúfal, že príde Michael Keaton. Teraz to ešte zhoršil Ezra Miller, ktorý sa vracia v čase a stretáva svoje tínedžerské ja, ktoré je akosi nekonečne otravnejšie. Doslova si predstavte Jar Jar Binksa a máte takú úroveň, na akej to bolo hrané. Tento Jar Jar Binks je v celom filme. A teraz k tomu všetkému pribudlo poznanie skutočnej kriminality Ezru Millera a všetkého, do čoho bol zapletený. Úprimne, keď som ho videl, mal som pocit, že sledujem epizódu Mindhuntera. Nebolo to príťažlivé. Film mal byť natočený nanovo a Flasha mal hrať niekto iný. Nebolo to tak, že ''oni'' sú dobrí herci. Po hodine som sa úprimne takmer zdvihol a odišiel z kina. Potom prišiel Michael Keaton a najprv som si pomyslel, že to Warneri pokazili. Toto sa ani náhodou nevyrovná mojim spomienkam. Čoskoro sa to však zmenilo a Michael si film úplne ukradol. Čo poviem aj na úvod k Supergirl. Pri tom som tiež vzdychal, keďže ju prvýkrát videli ako maličkú, kožu a kosť. V duchu som si hovoril, že toto má byť Supergirl. Prečo Warnerovci obsadzujú do úloh superhrdinov práve takýchto ľudí. Musím sa však nesmierne ospravedlniť za to, že som si to myslel, pretože hneď ako si obliekla oblek, zmenila sa jej reč tela, charizma a správanie a ja som si pomyslel "wow, ona je vlastne veľmi dobrá Supergirl". Takto to dopadne, keď niekto skutočne vie hrať. Dokáže ľuďom spôsobiť ten šok z toho, čo predvádza. Nakoniec mám vážne zmiešané pocity - milovala som, nesmierne, Michaela Keatona a milovala som Supergirl. Ale nenávidel som Flasha. Teraz, keď sa celý film volá Flash, som zaseknutý. Preto dávam 5. Malo sa to však volať Supergirl a mali tam byť len Batman a Supergirl. Keby film bol Supergirl a Batman jej pomáhal, tak by som tomu dal 8.

Invalida (2023) odpad!

80% času ospalý nudný film. Veľmi lacný humor. Mal by byť v cagetory pre amatérske školské filmy... Škoda, veľmi som sa tešil, že si ho pozriem v prvých dňoch po premiére... Známi herci v najnudnejšom filme, aký som kedy videl. Trailer bol plný vtipných momentov, plný akcie a komédie, nakoniec to bolo všetko čo bolo vo filme, nič viac. Prvých 80% času nič zaujímavé, posledných 15 minút celkom dobré, príliš dlhé monológy, bol som naozaj sklamaný. Kamera dobrá, ale scenár a režisér poctivo veľmi lacný jednoduchý príbeh pre veľmi jednoduchých ľudí. Teraz už dlho nemusím ísť do kina na ďalší slovenský film...

Zaklínač - Cena chaosu (2023) (epizoda)

Keďže ide o najhoršiu sezónu Zaklínača, je zrejmé, prečo Cavill opustil seriál, ktorý varoval pred odchodom, ak sa neurobí dostatok zmien. Hoci niektoré aspekty tejto sezóny boli presnejšie ako v knihách, iné, často kľúčové, sa stále odchyľovali od kníh často zvláštnym a jednoducho zbytočným spôsobom. Tempo tejto sezóny bolo všade naokolo, čo jasne ukazuje, že scenáristi seriálu naozaj nevedia, čo robia. Hoci prvé dve sezóny mali svoje chyby, ich kvalita bola určite vyššia ako v tejto tretej sezóne. Nie som ten, kto by povedal, že sa mi prvé dve sezóny nepáčili. Herecké obsadenie bolo dobré, a hoci boli urobené zlé rozhodnutia týkajúce sa scenára, bolo jasné, že do seriálu sa stále vkladalo veľa starostlivosti. Tretia sezóna mi však pripadala takmer trochu odtrhnutá a nedomyslená. Musím dať jedno pozitívum, že Yennefer sa zdala byť napísaná presnejšie a očividne ju dobre zahrala Anya. K Zaklínačovi som sa dostal v posledných rokoch prostredníctvom Xboxovej hry Divoký hon a odvtedy som sa stal jeho fanúšikom, pričom som nie vždy úplne chápal sťažnosti na prvé dve sezóny, ale keď som sa do tejto série viac ponoril, pochopil som, prečo sa dlhoroční fanúšikovia, ktorí sú väčšími fanúšikmi ako ja, cítia takmer zradení tým, čo autori seriálu urobili s niečím, čo dlhé roky milovali. Verím, že Cavill je jedným z týchto fanúšikov, a preto dáva zmysel, že seriál opustil, pretože som si istý, že bol čoraz viac frustrovaný. Je to len škoda, pretože si neviem predstaviť, že by niekto odviedol lepšiu prácu ako Geralt. Stal som sa skôr fanúšikom Cavilla ako Geralta než samotného seriálu. Možno je smutné vidieť ho odchádzať, ale dúfam, že bude pokračovať v niečom, čo ho bude baviť, pretože sa na to bude pravdepodobne pozerať ešte lepšie. Zbohom Cavill a veľa šťastia.

Zaklínač - Z deště pod okap (2023) (epizoda)

Nepočúvajte recenzentov, bola to nádherná epizóda a Freya ju naozaj vygradovala. Jej stvárnenie Ciriinho zúfalstva a pomalého strácania rozumu v púšti bolo veľmi dobre spracované a ja som bol prilepený k obrazovke, keď som sledoval a dúfal, že Ciri bude v poriadku. Falka ma tiež veľmi zaujala a jej príbeh v kontraste s príbehom Ciri bol naozaj zaujímavý. Celkom dobre sa podarilo držať sa rovnocennej časti románov a myslím, že ľudia, ktorí hodnotia zle na základe neprimeraných štandardov, by sa mali raz naozaj zamyslieť nad tým, či by si nemali zobrať do ruky niektorú z kníh.

Zaklínač - Každý má nějaké úmysly, jenže pak dostane do zubů (2023) (epizoda)

Špeciálne efekty sú skvelé, kostýmy nádherné, vizuálna stránka je úžasná! Herci robili čo mohli, ale spôsob, akým je príbeh podaný... aj keď som nepoznal predlohu, pripadalo mi to nútené... pripadalo mi to ako "aha, musíme tam dať túto scénu! A túto scénu a túto scénu! Ó áno tak dobre, dajme aj túto scénu!!!"... scenáristi sa viac starali o scény, ktoré chceli ukázať, ako o rozprávanie plnohodnotného príbehu aj mimo predlohy. Nútený... otrepaný... až krkolomný... príbeh nie je poriadne prepletený... odhalenia postáv sú strašné... Ja neviem... Aj tak som si však po ceste prešiel facepalmami.

Zaklínač - Umění klamu (2023) (epizoda) odpad!

Príbeh, ktorý nedáva zmysel, žiadny vývoj postáv, nezrovnalosti, zlé herecké výkony, najmä herečky, ktorá mala úlohu Cirilly... Totálny odpad! Väčšina problémov pramení z toho, že scenáristi nenávideli knihy a odklonili sa od nich natoľko, že je to na nepoznanie a jednoducho zlé... Mali tú najľahšiu úlohu - jednoducho adaptovať knihy. Ale nieee... Takže sme skončili s niečím, čo sa vôbec nepodobá knihám, čo odohnalo pravých fanúšikov, a zároveň vytvorilo generický fantasy príbeh, ktorý nie je ničím výnimočný, a teda nepriláka nových. V podstate seriál pre nikoho a presne ten ho sleduje... nd pomyslenie, že sme očakávali, že v seriáli s názvom "Zaklínač" uvidíme viac Zaklínača... A skončilo to týmto obrovským sklamaním!

Zaklínač - Pozvání (2023) (epizoda) odpad!

Dúfal som, že scenáristi nebudú brať peniaze za to, aby do svojho príbehu zapracovali LGBT, ale peniaze hovoria. Stále premýšľam, koľko stojí, aby sa postava zmenila na homosexuála, koľko peňazí sa minie na vrchole, Dokonca som zvedavý, či túto recenziu zrušia za to, že som povedal pravdu, "kráľ nemá šaty" - hádam na tom pod stolom zarobili veľa Táto sezóna sa ťahá stále viac a viac dolu, tak sa proste rozhodli zarobiť čo najviac na potápajúcej sa lodi. Tipujem, že ponuka bola na stole už od prvej sezóny. Hádam je čas začať hľadať inde.

Zaklínač - Zase spolu (2023) (epizoda)

Ale ja som tu preto, aby som hovoril o tom, aká je estetika niektorých z nich absolútne odporná......väčšina stálych účastníkov má úžasné parochne, make-up a šatník. Všetci ostatní..... sú otrasní. A ten falošný kôň, na ktorom Ciri jazdí na konci epizódy v detailných záberoch, je to najhoršie vypchaté zviera, aké som kedy videl. Ani sa nenamáhali, aby vyzeral ako skutočný. Neuveriteľne nízky rozpočet. Je to škoda, pretože väčšina seriálu vyzerá skvele, takže nechápem, prečo tam zrazu hodili nejaký odpad. Nútené veci.....potrebujem povedať viac?

Zaklínač - Každý po svém (2023) (epizoda)

Nikdy som nečítal knihy, ale prvá sezóna tohto seriálu bola sladká. Hovorím to ako priemerný zábavný idiot 🤘Game of thrones lite ale bolo to celkom v pohode. S2 bola ok, ale nie je tam s najlepšími príbehmi všetkých čias, ale ani nie je to všetko zlé tv. FLASH FORWARD: S3 každý vie, že Cavill odišiel kvôli tvorivým nezhodám, ale dám tomu šancu, prečo nie? S3 dve epizódy a je doslova smiešne aké zlé sú dialógy haha. Vážne, budem to pozerať až do konca, ale toto je tak OBVIDITEĽNE hollywoodsky varovný príbeh o tom, čo sa nemá robiť s IP, ktorá má vybudovanú sledovanosť haha sakra. Užite si a potešte svoje oči a uši varovným príbehom, ktorým je "Zaklínač", veľa šťastia Netflix. 5/10 len preto, že Cavill je úžasný herec.

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Na úvod chcem povedať, že som veľkým fanúšikom prvej série. Videl som každú epizódu mnohokrát, ale táto má od prvej sezóny veľmi ďaleko, dokonca je horšia ako druhá sezóna. Niektoré scény, ako napríklad boj so shaerraweddom, vyzerajú ako nízkorozpočtové filmy. Famózny elfský mág Francesca Findabair s Filavandrelom hľadá Dol Blathanu, ale Filavandrel v druhej epizóde žil v Dol Blathane - údolí hojnosti. Gerald, Ciri a Yennefer utekajú pred "fantastickými" červami. Mocná Yennefer stratila tvár a teraz vyzerá ako plačúca čarodejnica... Verím, že rozprávači musia byť prekliati mocným kúzlom.