Chobotnice (1998)

Jeden z mých nejoblíbenějších Béčkových filmů. Chobotnici si pouštím do dnes a za tu dobu ani nespočítám ty hodiny smíchu a zábavy. P.S. Kdo z vás se ještě nepodíval do záchoda jestli tam není chapadlo? :-)

Simpsonovi (1989) (seriál)

Jak řekl Maxim Velčovský: „Vše co potřebujete znát je v bibli a v Simpsonech."

Amélie z Montmartru (2001)

Opět překrásný film, který dokáže vzbudit úsměv na tváři a zlepšit náladu snad každému. Amélie nás přesvědčuje o tom, že život není jen o přežívání a dělání povinností, ale o opětovném navrácení do dětských let lehkomyslnosti a hravosti. P.S. Yann Tiersen má můj hudební obdiv.

Vesnice (2004)

Opravdu velice zvláštní snímek, který ovšem mě sedl jako ulitý. Jednoznačné se nejedná o horor nebo mysteriózní, ale spíše o psychologický s velkým počtem otázek, které nás nutí se zamyslet: Je možný zločin mezi skupinou blízkých lidí žijící v uzavřené komunitě? A je moudré pro záchranu člověka obětovat i to největší tajemství, které drží všechny pohromadě? A je možné vůbec takhle žít?

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Heroes jsem neviděl, tudíž nemohu srovnávat. Možná dobře pro mě, nebo spíše pro Misfits? Whatever..... Hodnotím první dvě série které jsou neuvěřitelně zábavné a po proslovu Nathana na střeše přemýšlím, kdy jsem se takhle naposled zasmál. „We're young. We’re supposed to drink too much. We're supposed to have bad attitudes and shag each other's brains out." Třetí sérii jsem ani nedokoukal. I miss you Nathan!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Né, že by nápad o vymazávaní paměti byl špatný :-), ale tenhle film se vám vymaže z paměti i bez pomoci druhých. Kéž by to tak šlo i u ostatních věcí.

Hvězdná pěchota (1997)

- 27.04.12 - Žádný jiný film, který jsem doposud viděl, nedokázal tak skvěle vystihnout stupiditu militarního prostředí a degradaci veškeré mladé generace, která je masírována diktaturou národa o falešných prioritách. Narážky ve filmu jsou tak viditelné, že by je viděl i slepý, od vlajky počínaje až po gestapácké kabáty. Nacismus, fašismus, komunismus a Amerika jsou zde zesměšňovány v plném proudu. Hvězdná pěchota si v žádném případě nehraje na vážný film nebo umělecké dílo, právě naopak působí jako satira, nadsázka nebo jako odstrašující příklad. Ostatní pokračování jsou jen frašky které se schovávají za dobrým jménem. Bravo Paule, jsi mistrem kombinace humoru a násilí a já ti tleskám.

Umělec (2011)

Filmy, které vás pohladí po duši, je dnes málo a díky tomu The Artist vyniká a vystupuje z řady. Důkaz, že i prostá zápletka dokáže být kouzelná a zábavná. Skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů a oscara si The Artist rozhodně zaslouží.

Duna (1984)

Můj první Lynch. Byl jsem upozorněný na jeho odlišný způsob točení filmů, který obsahuje všechny jeho díla, ale Duně chybělo spousta věcí. Žádné v táhnutí do děje ani vysvětlení zásadních věcí, pouze odříkaní celé historie ve třech větách, ve kterých se veškerá jména ztrácejí a pletou se. Neustále zmiňování pepře (Spice) připomíná reklamu na notoricky známou voňavku. Jediné, co se mi na snímku líbilo byla právě duna s červi. Rozhodně až najdu více času musím si půjčit knihu. Doufám, že ostatní Lynchovky budou lepší.

Requiem za sen (2000)

Nemohu si pomoc, ale pro mě nejhorší Aronofsky. Spoiler: Děj je naprosto jednoduchý: Feťák si dává lajny a špatně dopadne. Stejně tak, jako jeho kamarád a přítelkyně, která na rozdíl od něj, si na fet přivydělává sexem. Matku, která nedokáže zpacifikovat svého syna a veškerou pozornost věnuje radši hubnutí ani nepočítám. I záběry kamer, které vytvořil sám Darren jsou mnohem více působivější v Pí. Pokud jde o drogy, tak je pro mě jedničkou Boyleův Trainspotting, který je lepší snad ve všech stránkách, převážně v těch halucinogenních. Promiň Darrene, mám tě sice rád a tvé filmy se mi velice líbí, ale tohle je hovno v igelitu.