Medvěd (1988)

SPOILER!!! Strhující příběh medvěda, který ztratí svou matku při sesuvu půdy. Vyrůstá v pusté divočině po boku staršího samce, který se ho ujal. S pronásledovateli v zádech se snaží najít cestu do hor. Naturalistické scény, kdy medvěd drásá koně nebo psy byly drsné i na mě a dětem bych tohle rozhodně nepouštěl.

Pokoj (2003)

Normálně bych upozornil na Spoilery, ale u tohoto (filmu) je to zbytečné. Naprosto epická podívaná mého života, vše co jste si mysleli o špatných filmech zde mizí a do nechutného smradlavého septiku se ponoříte s úsměvem na tváři, jako by to byla vířivka s teplými bublinkami. Opravdu jsem cítil, jak se mi veškerá inteligence při sledování tohoto experimentu ztrácí, ale nevěnoval jsem tomu pozornost a s radostí jsem se díval tváří v tvář svému vlastnímu sebezničení, neboť mě nezbývalo nic jiného, než nadšeně sledovat dál a zkoušet popadnou dech od neustálého smíchu. Rozhodně doporučuji sledovat ve více lidech, jinak byste se neměli s kým zdravit. „Oh, Hi Mark.“ „Hi Johnny.“ Veškeré scény nedávají absolutně žádný smysl. Vždy, když je trochu času, jde se hrát Rugby z půlmetrové dálky. Když někdo spadne, odjede pomalu na vozíčku atd… Obdivuji Tommyho za odvahu spořádat takové množství kokainu, které ho přimělo v tomhle stavu natočit film a hrát v něm hlavní roli. Jeho grimasy v obličeji vypadaly, jako by si každých pět vteřin stříkl do trenek a jeho terapeutická sezení byla založena na teorii štěpení bambusu. Kdyby věnoval více snahy, mohl by hrát profesionálně v americkém fotbale. My všichni víme, že to v sobě má, ale zaměříme se na jeho herecko-režisérskou kariéru, která je naprosto nepřekonatelná. Bezpochyby by si zasloužil bronzovou sochu před studiem v Hollywoodu a jeho filmy by se měli promítat v hodinách angličtiny pro začátečníky. Je jen otázkou času, kdy se stane z The Room kult všech dob. Tommy Wiseau na hrad!!!

Síla umění (2006) (seriál)

Co zmůže umění v tváří v tvář lidské krutosti?

Columbo (1971) (seriál)

Just One More Thing...

Válka světů (2005)

Přiznávám, že Cruise vůbec nemusím a to možná (spíš určitě) poznamenalo mé hodnocení. Pro mě průměrné sci-fi, kde hlavními hrdiny jsou SPOILER!!! Mikrobi a mimozemšťané se zálibou pěstování červené marihuany.

Demolition Man (1993)

Perfektní akční komedie s pacifistickou budoucností. Vše co je škodlivé je zakázané, s hláškami se zde roztrhl pytel, knihovna prezidenta Schwarzeneggera je krásným náhledem do budoucnosti a s nezodpovězenou otázkou ke konci. Bohužel, nikde na internetu jsem nenašel, jak se vlastně používají ty tři mušle :-).

Bobule (2008) odpad!

Bobule? Nie, radšej knihu...

Sunshine (2007)

Pojďme věděcky rozebírat Sunshine, protože to bylo od počátku účelem filmu, nebo snad ne? Řešit vědecké problémy jestli by člověk ve vesmíru zmrznul, když je tam vakuum, nebo od jaké vzdálenosti lze přijímat signál atd. Bullshit! Lidí co umí prohlédnout pod povrch filmu je dnes málo a to je velice smutné. Jediný postapokalyptický film, který se zabývá i otázkou, jestli vůbec Země za záchranu stojí. Napadlo vás někdy, že by Bruce Willis v Armagedonu měl takové dilema? Posádka není z patriotických hrdinů s americkou vlajkou přilepenou na prdeli, ale z obyčejných smrtelníků, vědců, fyziků z celého světa, kteří se bojí smrti stejně tak, jako všichni ostatní. Herecké výkony byly dokonalé a jejich snahu o záchranu i zničení Země jsem jim věřil. Sunshine je překrásný mystický film s ještě lepším podtextem existencionalistické otázky. Jsme jen prach. Pohledy do slunce berou dech a vy jen sedíte a pozorujete stejně tak, jako (hrdinové) ve filmu. Prostředí protikladů, extrémní zimy a tepla, hrdinství a zbabělosti, úspěchů a chyb. Toto poselství podloženo dokonalou hudbou Johna Murphyho na mě velice zapůsobilo.

Van Helsing (2004) odpad!

Nesnáším filmy o upírech a podobné pakáži. Vím, že si dnešní doba v tomhle libuje, ale svinstva co pije krev je na světě dost. Digitalizované upíři zuby ve mě zbuzují spíše záchvaty smíchu, než strachu a děj je při nejmenším tupý. Jen jsem si přál, aby vyšlo slunce, které by všechny hlavní aktéry spálilo na uhel a už o nich nikdy v životě neslyšel. Divím se, že se Hugh Jackman snížil k hraní v téhle před Pattinsonovské sračce.