Svatojánský věneček (2015) (TV film)

Smutná podívaná. Ve srovnání s českou pohádkovou klasikou mám pocit, jakoby dnešní herci často neuměli nebo se ani nesnažili vstoupit do postavy a zahrát ji. Větší herecký výkon podaly kostýmy. Postavu tajemného markýze zastiňuje jako vždy stejně přiblblý Pavel Liška, místo krále se na scéně pohybuje jen civilně nehrající Bolek Polívka, atd. Na sledování příběhu pak už ani není chuť.

V hlavě (2015)

Originální, promyšlené a zábavné. Navíc koncept, který slibuje spoustu zábavy v případných dalších pokračováních.

Taxikář (1976)

FILM, kterému nic nechybí. Vynikající kamera i hudba, skvělí herci i atmosféra. Jasných 5 ***** , které dělají z pěti hvězd u mnoha ostatních filmů jen 4.

Obchodník se smrtí (2006)

Bohužel překvapivě silně xenofobní záležitost. Naštěstí i poměrně hloupá, místy až komická, což ubírá na síle jejímu (p)oselství.

Pěst plná hněvu (1972)

Dvě hvězdy jen z obdivu k Bruceovi. Rád bych, aby vzhledem k tomu žalostnému málu, co Lee stihl natočit, byl tenhle film lepší. Bohužel, víc než cokoli, jde o přehlídku nelítostných soubojů nudy s trapností. Pokud ale patříte mezi obdivovatele Draka, budete rádi i za těch 102 minut bídy.

Heydrich - konečné řešení (2011) (seriál)

Pro mě velké a příjemné překvapení. Jedinečný a obsáhlý dokument o tom, co se dělo (a může dít) s národem a jeho lidmi v době temna. Pro toho, kdo povrchně a stádovitě pase pouze po tom momentu v zatáčce a komu jsou vzdálení a vlastně celkově jedno ti, co nasazovali nebo ztratili životy za svoji zemi a ty, které milovali, bude nejspíš čtyřicet dílů příliš, může se nudit a namísto toho hlavního, co dokument nabízí, se možná bude nimrat v podružnostech, jakou je například vypravěčský styl T. Töpfera. Ostatním rozsáhlý dokument nabídne vynikající uvedení do doby a událostí Protektorátu, ukáže, že hrdiny nebyli jen Gabčík s Kubišem a ostatní, co zahynuli v kryptě kostela sv. Cyrila a Metoděje, ale že tu byla i spousta „obyčejných" lidí, kteří v atmosféře strachu, gestapáckých razií, poprav a konfidentů svým jednáním podpořili boj za svobodu. Dokument připomínající, že oběti odboje nebyli jen z Lidic nebo Ležáků, ale byli to tisíce dalších, na které v učebnicích obvykle nezbývá místo.

Anděl Páně (2005)

Prvních pár minut na mě neudělalo vůbec dobrý dojem. Od momentu, kdy se příběh začne odehrávat více na zemi než v nebi, je to celkem příjemná a zábavná podívaná, ktera na me ale po celou dobu pusobi tak trochu sroubovane. 60 %