Rocky (1976)

Film se silným příběhem i atmosférou. Postava Rockyho působí neohrabaně, ale sympaticky, box je spíš nevěrohodný, ale přesto nepostrádá emoce. Film o tom, že začátky bývají těžké, stejně jako někam se vypracovat, a že když se do toho dá srdce, dá se zvládnout nemožné.

Rocky II (1979)

Pro mě nesnesitelné dialogy. Rocky tu působí ne neohrabaně, jako v jedničce, ale příšerně primitivně. Alespoň s českým dabingem to byla muka. Dějově to vnímám spíš jen jako epilog k původnímu filmu. 45 %

Creed (2015)

Tak toto je naprostá pecka! V polovině si může člověk trochu vydechnout, ale pak se to do něj všechno opře s ještě větší silou. Stallone naprosto k sežrání, hlavní představitel bezvadný, box uvěřitelnější, než v kterémkoli Rockym, příběh silný a s velkým srdcem. Celkově parádní podívaná a zážitek. 90 %

Rocky Balboa (2006)

Má to srdce, ktery moje nejvetsi námitky nakonec prebijí. 70 %

Rocky V (1990)

Do očí bijící prostoduchost.

Rocky IV (1985)

Skvělej a silnej záporák, ale slabší scénář.

Rocky III (1982)

Mnohem lepší, než dvojka. Rockyho trapná a prehnana buranskost vygradovana v druhem dile byla upozadena a dopredu se dostal jednoduchy, ale silny a fungujici pribeh.

Nebezpečné hry (1998)

Od určitého počtu zvratů už počítáte se vším. Není to špatné, jen to díky tomu lehčímu překombinování působí paradoxně trochu jednoduše. 3 + 1 hvězda za Billa Murrayho. (65 %)

Všemocný (2011)

Film se zajímavým námětem, který i přes některé nedotaženosti a slabiny udržuje pozornost až do samého konce, byt je tak trochu bez stavy.

Truman Show (1998)

Komedie s myšlenkou, která dříve či později v nějaké podobě napadne asi každého člověka, a která přiměje spíš k zamyšlení, než ke smíchu. Carrey velmi dobrý. Potěší i hudba Philipa Glasse, zde na ČSFD však z nějakého důvodu nepřiznaná.