Backcountry (2014)

Film skrz naskrz prošpikován neskutečným napětím. Po tomhle filmu si jen tak na čundr do Beskyd nezajdete, 4 hvězdy.

Poslední tango v Paříži (1972)

Jak řekl Marlon Brando, když se ho ptali o čem je tento film: Je to Bertolucciho psychoanalýza. A já s tím v zásadě souhlasím. V tom filmu se v podstatě nic neděje, ale stále má svou neskutečnou sílu, 4 hvězdy.

Ďáblové (1971)

Neskutečná dekadentní šleha plná scén na které jen tak nezapomenu. Smutné na tom je, že to opravdu věrně zachycuje reálný příběh a konání církve za dob inkvizice, 4 hvězdy.

Můj soused zabiják (2000)

Perfektní nápad, supr postavy, které si prostě člověk zapamatuje, jen vidím hodně nevytěženého potencionálu. S touhle skvadrou to mohlo býti o dost vtipnější, 3 hvězdy.

Kruhy (2017)

Zbytečné pokračování bez nějakého nápadu, imovace či nějakého napětí, 1 hvězda.

Zakladatel (2016)

Hezký řemeslně udělaný a zajímavý životopis. Michael Keaton jako vždy excelentní! Avšak je to film bez jakéhokoliv nečekaného zvratu či překvapení, 3 hvězdy.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Lepší rozlučku si snad piráti ani přát nemohli. Po unylé čtyřce můžeme zase vidět nějaký příběh, vývoj postav a smysluplné scény. Samozřejmě dokonalé to není, někdy už je akce vážně přehnaná a herečka Kaya Scodelario mi docela vadila, ale jak říkám, příběh, vtip a návrat ke kořenům tam je. Piráti dojeli na té správné vlně, 4 hvězdy.

Noční zvířata (2016)

Zdrcující příběh naděje a beznaděje, zrady a pomsty. Noční zvířata mají obrovskou sílu a hlavně neskutečné napětí držící se celý film. Aaron Taylor-Johnson byl neskutečný! 5 hvězd.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Neskutečně působivý válečný film ukazující úžasným a drastickým způsobem bitvu o Okinawu, zároveň ale starosvětská drama, kde musí být hezká dívka, která se "překvapivě" zamiluje do prosťáčka, což je ovšem nezdolný hrdina. Tahle vada na kráse ale nebaví. Garfield ztvárnil svou zatím životní roli a příběh Desmonda Dosse je více než silným materiálem. Klobouk dolů Mele, 4 hvězdy.