Malá mořská víla (1989)

Legendární pohádka se skvěle vymyšleným mořským světem, kam se hrabe Nemo, 5 hvězd.

Le Mans (1971)

Neskutečné záběry a zachycení atmosféry, obtížnosti a nebezpečnosti slavného závodu. ALE absolutně bez příběhu, 3 hvězdy.

Let It Be (1970)

Ani bych to nepovažoval za film. Jsou to takové autentické kusy scén rozkladu a jejich posledního koncertu, ale má to sakra sílu, 5 hvězd.

Vymítač ďábla (1973)

Právě Vymítačem ďábla začaly vymítačské filmy a nutno říci že právě Vymítač je z nich nejlepší. Kultovní dílo postavené na děsivých postavách, neskutečně zajímavých maskách a neskutečné zvukové stopě. Kultovní dílo, 5 hvězd.

Muž na Měsíci (1999)

A za tohle zrovna Forman nezískal žádného Oscara ani nominaci? Já se ptám proč? Je to ve všech směrech silný a vypiplaný kousek v čele s fenomenálním Jimem Carreyem! Tomuhle říkám ten správný životopisný kousek! 5 hvězd.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Skvělá Formanova režie, vyjímečné herecké výkony a zajímavé střípky z Flyntova životě. Vše to působí tak trošku nahodile a nekoncepčně, 4 hvězdy.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Ano téma bylo dobré, herci neskutečně dobře zvolení a kamera Miroslava Ondříčka byla bezchybná, 4 hvězdy.

Frajer Luke (1967)

Film o síle charakteru a nezdolné povaze v příjemném feel good balení s precizní vybraným obsazením, 5 hvězd.

Spojenci (2016)

Příjemně stylizovaná válečná skazka, kde nepoznáte válečnou řež, ale boj z jiného úhlu pohledu. Baví to, dobře se na to kouká, ale kultovka z toho nebude no, 4 hvězdy.

Za každou cenu (2016)

Náhodou super zpracování ne zrovna nového námětu, výborné postavy,přesné obsazení Avšak ten chválený konec to trochu zabil, 4 hvězdy.