• Romantický

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Povodne som dala styri hviezdicky, ale po zhliadnuti 6. serie musim pridat este desat :) Po stvrtej a piatej serii som bola trochu sklamana, mala som pocit, akoby manzelky stratili ten povodny říz, ale s poslednou a sucasnou seriou sa vratili do sedla a ja sa kazdy tyzden neviem dockat dalsich prekvapeni a zvratov a uzasne zabavnej Gabi a velmi sympatickych Scavovcov :) máj, 2011: no dobre, uz zas musim znizit, neviem co sa stalo,ale manzelky su uz fakt zufale.. trapas. januar 2012: chvalabohu, ze DH koncia.. scenaristi zacali hulit alebo sa vymenili? Ano, je to americky serial, ale aj ta minimalna hlbka charakterov jednotlivych zufalkyn sa zvrhla do jednej karikatury, ktora uz nie je ani vtipna, ani nadsadena, proste je zufala. Hviezdicka dole **

Mimina (2010)

Nadherny dokument. Uz dlho som nevidela nic tak krasne, pozitivne, zabavne a zaroven poucne. Lahodka, urcite si to pozrite!!!

Tapped (2009)

Celkom fajn dokument, v ktorom sa nám síce na začiatku tvorcovia snažia takým "bu bu bu" spôsobom vsugerovať, ako o 30 rokov nebudeme mať pomaly čo piť, alebo smutný záber na rybičku v priezračnom mori, ktorá si pláva pomedzi plastové odpadky, ale medzi riadkami sa dajú nájsť informácie, ktoré sú fakt sila. Takže všetky plastové fľaše z našej domácnosti vyleteli a ďalšie sa určite kupovať nebudú :)

Jaffa (2009)

Nádherný dojemný príbeh o láske, rodine, strate. Mladá predstaviteľka Mali zahrala svoju rolu výborne, jej emócie sa jej dajú doslova vyčítať z tváre. Naozaj vrelo odporúčam.

Tupíři (2010)

Paródiám sa zásadne vyhýbam, ale túto som si pozrela. A nebola to až taká blbosť ako som čakala :) A ako tu bolo viackrát spomenuté, predstaviteľka Beccy - klobúk dole. Výborne sparodovaná Kirsten Stewart.

Stmívání (2008)

Priznavam sa dobrovolne, ze ja som tie knihy citala. Pravdaze nic velkolepe, ale citat sa to dalo (obcas som tej Belle toho upíra aj závidela, ale to asi preto, ze je taky starosvetsky). Fakt sa tazko hodnoti film natoceny podla predlohy, lebo este nikdy sa mi nestalo, ze by som sa pri takomto filme nerozculovala. Ale to co spravili s touto knihou... Nemalo to ziaden spad, dialogy viac ako stupidne... A uplne najviac na nervy mi liezla Kristen Stewart s tym jej "hranim" s pomocou piatich vyrazov tvare, dvoma sposobmi davania si vlasov za ucho, hryzenim si pery a vzdychanim za kazdou druhou vetou. Kto ma podobny nazor ako ja, pozrite si Vampires Suck, pobavite sa velmi dobre. Jednu hviezdicku davam za pekny Robertov usmev (no co uz, zabite ma :D).

Don McKay (2009)

Už dlho som nevidela film, v ktorom by bolo v závere toľko "šokujúcich odhalení". A ako povedala moja mama, tomu, kto to natočil muselo pekne vyhrávať v hlave...

Thank You Michael Jackson (2009) (koncert)

Štyri hviezdičky za výbornú atmosféru na živom predstavení, ktorá bola určite podmienená krásnou hudbou MJ, ale aj výkonmi niektorých spevákov - Lucia Šoralová, Anita Soul.

Princezna Fantaghiro: Jeskyně Zlaté růže (1991) (TV film)

Ďalšia rozprávka môjho detstva, škoda, že už ju nedávajú, možno by som hviezdičky znížila. Ale čo, krásna a odvážna Fantaghiro, fešák Romualdo, zákerná Čierna kráľovná (volala sa tak?), Bojnice a pekný príbeh. Áno, aj ja si spomínam na hrozné umelé rozprávajúce zvieratká, kamene, zeleninu a bohvie čo ešte, ale čaro to tomuto filmu neuberá, skôr naopak.