• Romantický

Motýlek (1973)

Ako píše Kleopatra - podstatná myšlienka túžby po slobode tu zachytená bola. Ale - ako takmer vo všetkých prípadoch knižných adaptácií, atmosféru, ktorá z knihy doslova "prýšti", som vo filme až tak necítila. Áno, fyzická premena a psychická nezdolnosť hlavného hrdinu boli ukázané výborne, ale zimomriavky, zdesenie a sila, ktorú cítiť pri čítaní napr. časti na samotke nesiaha filmu ani po päty.. Štyri hviezdy za príbeh, Dustina Hoffmana aaa... za to, že je to Motýľ - obľúbená kniha môjho detstva.

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Musím sa priznať, že zo začiatku som bola trochu v rozpakoch, a to som veľký fanda Allenovho občas divného zmyslu pre humor. Príbehom chýbal šmrnc a spád (až na "taliansku manželskú story"-ale tá mi zas nepripadala vtipná..). Ale vďakabohu, prišla posledná časť - typický neurotický Woody tentokrát za vystrašenú spermiu (What if is he masturbating and I end-up on the ceiling?, Well...at least he´s jewish.). Fakt výborný nápad a aj keď bez poslednej poviedky by som musela dať s čistým svedomím 3 hviezdy, vďaka nej dávam s nečistým svedomím 5 :)

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

ale az tolko by som nedala, keby som najprv necitala knihy. Musim pochvalit obsadenie Lisbeth, dobra trefa.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Knihy HP su moja srdcovka. Citala som ich uz niekolkokrat, super oddychovka a pribeh. Preto sa mi na filmovom spracovani okrem hudby, kulis a zopar dalsich veci nepaci takmer nic. Ale ked som prisla z kina po Deathly Hallows, bola som v takom prijemnom soku, ze som supla styri hviezdy. Konecne sa scenar aspon blizi "skutocnym" faktom, nie je z toho rozpravka pre deti na dobru noc, priblizilo sa to skutocnej atmosfere HP, ako ju vnimam ja. Uz sa tesim na posledny diel a Velku bitku na hrade, len, aby z toho neurobili dalsiu akcnu rozpravku...

Nedodržený slib (2009)

tak ja teda neviem... Ak by bol ten scenar skrateny tak o pol hodinu... Ak by vybrali lepsich hercov (hlavne za mamicku hlavneho hrdinu som mala az trapny pocit...)... Ak by ta posledna partizanska cast netrvala tak dlho... Ak by... Keby bolo keby, boli by sme... mozno aj nominovani na toho Oscara. Tri hviezdy za zaver a skutocneho Martina Friedmanna - uzasny zivotny pribeh.

Pod jednou střechou (2010)

ach boze... na konci som si vravela, "preboha, len nech za nim nebezi na to letisko", a ona bezala... :D Inak je zaujimave, ze baby v romantickych komediach maju takmer vzdy strasne romanticke povolanie - kvetinarka, dizajnerka, majitelka malej pekarnicky, najlepsie s francuzskym alebo talianskym pecivom... Ani neviem za co som dala tu jednu hviezdicku, ale aspon som si pocvicila svoju english :)

Violent Blue (2011)

Nemozem dat hviezdicky, pretoze som pri tomto "skvoste" vydrzala asi iba 30 minut. Mozno to bola chyba a na konci by som bola uchvatena, ale podla toho co som videla o tom pochybujem... Poznate ten typ filmu? Tvari sa to ako velky umelecky kus a vy pri tom len sedite a nechapete, ci to ma byt vtipne, alebo to ma vyjadrit nejaku hlboku autorovu ideu ( a ak hej, tak aku?). Ale mozno som to naozaj len nepochopila a nakoniec sa z Violent Blue vykluje kritikmi ovenceny film. Ale Silvii Suvadovej fandim, Slovenka v Hollywoode, juchu :)

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Nádherné, emotívne... Už strašne dlho som nevidela film, ktorý by ma tak dojal a zároveň bavil od začiatku až do konca...

Manuela (1991) (seriál)

Wow, Manuela :) je fakt neuveritelne ako boli do toho skvostu vsetci zblbnuti (jasne, ze aj ja, ale tak co, mala som asi 9 rokov). Vzdy ked ukazali Isabelu, bezala som pod stol a schovala sa za obrus :) Za nostalgiu a spomienky z detstva by som urcite nejaku tu hviezdu dala, ale s kludnym svedomim by som mala dat odpad.. Takze tentokrat bez hodnotenia.