• Romantický

Řím (2005) (seriál)

Výborne namiešané historické fakty so zábavou pre "plebs", niečo také som naposledy videla u Tudorovcov. Ak bolo zámerom autorov naučiť diváka antickým dejinám ľahko pochopiteľnou a zapamätateľnou formou, tak ich cieľ bol splnený na 5*.

Lidice (2011)

Tak tento film "zachranilo" len to, ze je podla skutocnosti... Nevyuzity potencial pribehu hlavnej postavy stvarnenej Rodenom, vyvrcholenie zase hra obcas az nechutnym sposobom na city. Ono je to tragicka udalost, ktora mrazi sama o sebe a sugestivne zabery na detske rucicky v mobilnej plynovej komore alebo trpiace zvieratka, sa snazia vyvolat v divakovi este vacsie emocie, pri pribehu tohto rozmeru ale pokladam take nieco za uplne zbytocne, skor kontraproduktivne..

Strom života (2011)

Dlho som vahala medzi 3-4 hviezdami. Film ma po svojej ideovej stranke celkom sklamal - dalsi pseudoduchovny film, ktory sa na moj vkus az prilis inspiruje "krestanstvom". Zaciatok, kde matka "rozmlouva" s Bohom - tak ta ma dohanala do zurivosti... ALE - po obrazovej a zvukovej stranke je ten film spraveny tak nadherne sugestivne, ze s kludnym svedomim tam tie styri hviezdy dat musim. Zimomriavky, dojatie, pochopenie, emocie - to vsetko tam bolo.

Půlnoc v Paříži (2011)

film, ktory som od zaciatku sledovala s priblblym usmevom. Akoby mi Allen vliezol do hlavy a sfilmoval "moje iluzie o uzasnom zivote v tej dobe predtym"...

Pošli to dál (2000)

presladená "slepačia polievka pre dušu"

Hra o trůny (2011) (seriál)

povodne 5*, znizujem na 4. Suhlas s Marigold - prvoplanove drsnosti kvalite skor uberaju..(moj plan - dat si obed a pritom GoT stroskotal, khaleesi si na konom srdci pochutnala asi viac..). Na koncepcii - ukazme co najviac pohl organov, odseknuti hlav a niekedy fakt az "politicky nekorektnych" vrazd zvierat - mi nieco nereže a ked to pojde tymto smerom dalej, zrejme ja o trony hrat prestanem. (jaka metafora :)

Ženy v pokušení (2010) odpad!

preboha, tak taku blbost som uz dlho nevidela... herecke vykony strojene, ani ta "babicka" teda nestala za nic, skor som mala chut ju prefackat, nech sa prebere :) A to uz radsej nebudem komentovat zapletku, tak nieco pritiahnute za vlasy som nevidela fakt dlho. Strasne.

Román pro muže (2010)

Kedze som vo svojom "vieweghovskom" obdobi citala aj predlohu, nesla som do filmu s velkymi nadejami. A prave preto tri hviezdy - myslim, ze tvorcovia z tak priemernej (podpriemernej?) predlohy vykresali co sa dalo, aj ked ten Donutil sa mi tam fakt nehodil (a medzi nami, nabuduce nech je aspon obleceny..). Viac sa mi pacila prva polovica filmu, ta druha v hoteli, nic moc.. A okrem inych produktov si obstojnu reklamu urobili aj Tatry.

Habermannův mlýn (2010)

keď som sa o téme tohto filmu dozvedela, bola som prekvapená, príjemne. Keďže som históriu študovala, k podobným filmom vždy pristupujem s istou obavou, mnohokrát sa totiž viac sústredím na historické "fakty", ako na spracovanie témy. Ale pri Habermannovom mlyne ma teda vôbec nerušili. Téma bola spracovaná a podaná veľmi citlivo, obava, že tak silný emocionálny námet, akým je "vysťahovanie" Nemcov po II.sv.v., sa nepodarí podať so zimomriavkami, sa nenaplnila. Výborné bolo aj herecké obsadenie, som rada za nízky počet okukaných českých alebo ešte horšie slovenských hercov (ani ten Hryc tam nemusel strašiť:). Prajem Čechom viac takýchto sebareflektujúcich počinov (keď už my, Slováci, sa našej téme, kde by sa hodila poriadna sebareflexia, vyhýbame na sto honov...).