Mute (2018)

Dobrej film s dobrou atmosférou, plnej zajimavejch postav a dějem, co zbytečně nevysvětluje navíc.

Až na krev (2007)

Začátek byl úplně dokonalej. Vlastně až po ten brutální skok do dospělosti toho děcka to bylo fajn, ikdyž ty dějový skoky mě trochu štvaly. Ale potom to byl úplně jinej film, taky zajímavej ale jinej. Dohromady mně to přišlo vlastně jako dost zbytečnej konec bez nějaký zajímavý návaznosti. Kamera a herci to byla bomba, ale to poskládání děje mě mrzelo.

Stopy (2013)

Nemám rád filmy inspirovaný skutečnou událostí, ale tenhle ve svý pokoře, stručnosti a přitom překrásný kameře mě úpně dostal.

Amadeus (1984)

Nemám už moc rád filmy inspirovaný skutečnou událostí. Ale Shafferovo a obecně Formanovo vymejšlení mě pořád baví.

Kill Bill (2003)

Oba dva filmy žeru prostě. Čirá a dokonalá filmařská onanie v nejlepším slova smyslu.

Zamilovaná smrt (2008)

Jeden z nejvíc depresivních filmů, co sem kdy viděl. Jeden z nejnechutnějc bezobalu přímočaře vyprávěnejch příběhů brutálně patalogickýho obrazu sama sebe, co sem kdy viděl. Bohužel jeden z nejpravdivějc vyprávěnejch filmovejch příběhů, co sem kdy viděl. Bylo až nechutný, jak herci role nehráli, ale jak je spíš žili. Hlavní důvod nízkýho hodnocení tohodle filmu vidím v tom, že stručný popisek odkazující na film, vlastně vůbec neodkazuje na klubovou depku. Další problém je, že ve filmech nejsme zvyklý na takhle organicky uvěřitelně reálnej projev herců. Protože většinou v podobnejch případech se hereckej výkon nechá rozkvíst jen v sadistickejch prasárnách. Proto se spoustě lidí zdál celej film ujetej a neuvěřitelně pokřivenej. Kdo chce vidět film o útrapách v koncetračním táboře bude zklamanej. Jde spíš o patologickej příběh rodiny skrz tři generace, v tý druhý ještě posílenej hrůzama holokaustu. Takže spíš psychologickej než nějak extra dějovej film. Ale takovýhle příběhy s takovýma přičinama i důsledkama náš svět nabízí. Ne, že by to byl nejdokonalejší snímek, ale dobrej je dost. Dávám 5 hvězdiček taky hlavně za odvahu příběh takhle vyprávět a abych nabořil stávající čísla.

The Brain Hack (2014)

Povedenej vyváženej kraťas. Dobrý herci. Akorát, jak už tady bylo psáno, nemuseli výžvanit zapeklitou pointu už v názvu.

Beyond (2013)

Vizuálně povedený. Co se ale týká scénáře, muziky a hereckýho výkonu, tak se to pokazí prvoplánovou snahou zaujmout velký studia.

Prospect (2014)

Když přehlídneme nedokonalosti způsobené rozpočtem, ne filmovým uměním, tak super kraťas.