Král (2019)

Dal bych 5 hvězd, ale moc si přizpůsobovali dějiny - fakt moc.

Díra (2019)

Husté, přímo velmi husté a dobré. Jen ten konec nemusel být tak přehnaně alegorický.

Rytmická sekce (2020)

Zajímavě realistický. Nemám tu přehnanou realističnost v současnejch filmech úplně rád, ale tahle byla zajímavá.

Prospektor (2018)

Stejně jako u kraťasu přecházejícího film udrželi kvalitu - super nízkorozpočtový scifi.

Climax (2018)

Nejlepší by bylo zůstat u traileru - dát mu 3 hvězdy a zapomenout .Nudná přeceňovaná srágora s minimem napětí. Snímání tanečního parketu z vrchu bylo fajn, ale zbytek je dost trapně nedodělaný. I tak skvělá tanečnice jako Sofia Boutella z toho prostoru, co tam měla, nedokázala moc vytřískat. Což bych ale klidně v tomto případě svedl na režii. Další příklad francouzského experimentálního filmu, kde idea posvětí úplně pitomý provedení. Každopádně bych tuto trapárnu nedával do kategorie solidního béčkového hororu - i když se bojím a lekám celkem snadno, tady se mně to nepovedlo ani na chvilku. A po pravdě ani to tancování nebyl až takový odvaz - někteří chlapci dělali pořád dokola to samý a některé dámy si tam tak leda pořád dokola ladily pekáč. Jedna hvězdička je za nápad. Dal bych dvě, kdyby se tam ty dva borci furt dokola nebavili o análním sexu asi 5 minut bez nějakého dřívějšího nebo pozdějšího kontextu.

Hasičárna Telecí - Požární útok (2018) (epizoda)

Vůbec nechápu tak nízké hodnocení. Je to stylově čistá záležitost, dobře zahraná, co chtít víc od menšího formátu a podobného tématu.

(M)učedník (2016)

Výborný herci, slušná kamera, ale bylo to přeplácaný obrazama, který se dál nevyvíjely a jenom narušovaly intenzitu atmosféry. Ty mělký sondy do soukromí ostatních postav, scény s holkou, která provokovala hlavní postavu, byly úplně jako z jinýho filmu a naprosto nabourávaly napětí, který se horkotěžko budovalo skrz film. Především postava a pokrokový učitelky s údajným vzděláním i v psychologii byla hrozně nedopečená i přes dobrej výkon herečky. Nikdo, kdo by měl psychologii víc jak jeden semestr, což vlastně musela mít i na peďáku samotným, by se nepouštěl do takovýhohle racionálního boje argumentů s demagogickým psychopatem, protože by poznala, že jde o demagoga a k tomu psychopata, ne o ztrápenýho puberťáka. Byl by dokonce i v Rusku poslanej k nějakýmu psychologovi nebo psychiatrovi, kerej by měl jasno. Teda pokud nebyla úmyslně vykreslená jako učitelka velmi neschopně se snažící o modernější přístup ve špatně fungujícím systému. Ale to se mně zdá až moc překombinovaný, aby to byl záměr. Konec postavenej na tý učitelce vlastně svoji rychlosnahou z ničeho nic udělat společenskej komentář znovu odved pozornost jinam. Jestli chtěl režisér udělat účinnej společenskej komentář, měl do toho šít víc a jinak. 3 hvězdy pouze a jenom za výborný herecký výkony

Holy Motors (2012)

Prvních 37 minut dokonalých, ale pak to začalo skřípat. Nejlepší by la rozhodně scéna s Evou Mendes do právě cca 37. minuty. Proč musí francouzi všechno tak zbytečně okecávat navíc? Proč se pořád v dialozích snaží o tu pseudohloubku? Jinak zajímavý divadlo na divadle. Je to kinematografická, ne až tak intelektuální, zábava.

Cesta do Říma (2015)

Obstálo by to jako činohra na komorní scéně. Ale tohle opravdu není provedení, ve kterém by se využil potenciál zúčastněných.