Secret Number, The (2012)

Skvělý herci, super kamera, akorát horší scénář. S těma skoro 16 minutama se dalo naložit i líp, když měli tak zajímavej příběh.

Voice Over (2011)

Moc voiceoveru ve Voice Overu. Kdyby tam nebylo tolik žvatlání a příběhy by byly líp spojený, tak by to s úžasnou vizuální stránkou tvořilo dokonalej celek. Čtvrtou hvězdu dávám za nápad, ne za provedení.

Těžká váha (2005)

Russell Crowe a Craig Bierko byli především při boxerskejch scénách nadprůměrný a Paul Giamatti byl jako vždycky skvělý. Ale proběhlo tu další zhridizování už tak dost velkýho hrdiny, protože pravda tak neprodává asi, což je hnusný. Max Baer byl v ringu prevít, ale mimo něj se choval slušně a navíc byl stejně velkej jako Braddock. Frankie Campbell opravdu v nemocnici umřel po nářezu od Baera, ale za to moh hodně taky rozhodčí, kterej řídil zápas a kterýho taky potom vyhodili. Navíc Max Baer z toho byl autenticky opravdu špatnej. A Ernie Shaaf dojel na to, že v zápase proti Primo Carnerovi, kterej byl obrovskej, nastoupil s meningitidou.

Bestie bez vlasti (2015)

Kupodivu hodně nesentimentální a suché vyprávění o jednom dětském vojákovi bez nějakých větších celý svět obímajících prupovídek. Dále bych ocenil, že se film nevyžíval nijak extra v násilných scénách.

Dokažte mi vinu (2006)

Vin Diesel to zvládnul opravdu dobře. Škoda, že je film ukazuje jenom výběr pozitivních stránek jednoho mafiána. které se daly zvýraznit jenom kvůli tomu, že je většinu děje pod zámkem. Účelová epizodkovost tomuhle film opravdu dost ubírá. A kdyby nebyla porota podmázlá, jak Anthony Accetturo pozdějc i přiznal, taky by ty rekordy s vynesením rozsudku netrhali. Hezká muzika a ještě jednou dobrej Vin Diesel

Za přední linií (1997)

Zajímavý pohled a výzkum a léčbu posttraumatického stresu během první světové války. Oproti autorům některých jiných komentářů si nemyslím, že by zařízení v Craiglockhart bylo určené pouze pro privilegované důstojníky z lepších vrstev. Jako příklad lze uvést již samotného Wilfreda Owena. Klidná a rozvleklá nálada zámeckého sanatoria je v ostrém kontrastu hrůz zákopové války první světové války. Ale v zařízeních jako bylo toto, se položili základy terapie vojáků postiženými děsy války, která by jim dovolila návrat do normálního života. A dále válečná poesie první světové války nebyla psána pouze v oázách klidu ve stylu Craiglockharta, ale i přímo na frontě. Za přední linií není válečný film ve stylu hrdinského utrpení a hrdinských vítězství i porážek. Jde spíše o sledování regenerace zmučených duší první světové války, přesně jak stojí v názvu původní předlohy filmu. ****

Immortal (2004)

zajímavej projekt. škoda, že v celým filmu jsou tak hloupý, statický a umělý dialogy

Kód Enigmy (2014)

Zvláštní, jak úžasnej a napínavej skutečnej životní příběh naplní kina víc než upravenej - tohle si určitě říkali i autoři tohodle filmu. Protože jejich zásahy do skutečnosti z důvodu lepší kontinuality šly mnohem dál než v úpravách dialogů. Například Turning ve skutečnosti nebyl vůbec takovej samotářskej morous. A postava vyšetřovatele je vymyšlená a víc než násilně zapatlaná do příběhu. Na druhou stranu aspoň kecali míň než v Čistý duši.

Sejmout zabijáka (2011) odpad!

Ray Stevenson je v roli naprosto dokonalej. Ale naprosto překroutit příběh kriminálníka, kterej zneužíval práce jinejch místo toho, aby tzv. chránil zájmy dělníků. Dělat z něho irskýho lidovýho hrdinu jenom kvůli tomu, že to téma je chytlavý, mně připadá hnusný.

Čistá duše (2001)

je to hezky natočený, ale příběh by nemusel bejt až tak vzdálený realitě - tady si vymejšleli až moc