• Thriller

Sbohem, má konkubíno (1993)

Mistrovské dílo. Ve 171 minutách poznáte čínské dějiny 20. století.

Všechny moje lásky (2000)

Velmi příjemný film, z něhož je cítit, jak se tvůrci při natáčení bavili a s jakou radostí ho natočili. Není to "dokonalé" jako "Jak na věc", nicméně stále výborná zábava.

Výtah na popraviště (1958)

Stylová filmová lahůdka. Louis Malle měl evidentně rád filmy Alfreda Hitchcocka. Miles Davis je další hvězdou filmu.

In America (2002)

Zajímavý, citlivý a inteligentně dojemný snímek.

Capote (2005)

Zamyšlení nad tím, čeho je člověk schopen udělat pro svůj úspěch. A také nad tím, kdo je větší zrůda - chladnokrevný vrah nebo manipulativní spisovatel...? Výborný, soustředěný film.

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Předně, knihu považuji za nejlepší český román, který jsem kdy četl. Absolutně mě vtáhl a po jeho přečtení jsem měl pocit, že jsem s hlavním hrdinou strávil celý život. A film? Dlouho jsem si říkal, že je skvělý, ale postupně, dle mého názoru, ztrácel mírně tempo. Především ta "vážnější" část neodsýpala tak dobře. Film nabízí mnoho krásných, půvabných momentů. Klobouk dolů, Jiří Menzel rozhodně nezapomněl režírovat. Filmu však chybí nějaký přirozený vrchol, gradace, možná je nešťastné to skákání z přítomnosti do minulosti a opačně. Je škoda, že se Menzel vyhnul možným působivým obrazům z knihy (dementní synek zatloukající hřebíky). Právě scény, které by se zaryly pod kůži, ve filmu nejsou. Zkrátka, na konci filmu jsem nepocítil to, co po přečtení knihy. Film je to tak na 3,5*. 4* dávám v hodnocení proto, že se stále jedná o nadprůměrný český snímek, který rozhodně stojí za vidění.

Krvavá stopa (2002)

Mírně nadstandardní eastwoodovka, která zpříjemní sobotní večer u televize. 70%

Dvojí sebevražda v Amidžimě (1969)

Slavné dílo nejpilnějšího japonského dramatika Čikamacu Monzaemona "Společná smrt v síti nebes na Amidžimě" ve filmové podobě. Artovní kousek, který nezapírá svůj divadelní původ (bunraku - loutkové divadlo).

Ticho (1971)

Mírně nadprůměrná adaptace slavného románu. Jsem zvědavý, jak se se stejnou látkou vyrovná Martin Scorsese.

Lužinova obrana (2000)

Velmi dobrý film, který drží skvělé výkony Turturra a Watsonové.