• Thriller

Skrytá identita (2006)

Je to jistě více než dobrý film. Je po delší době osvěžující vidět v tom nejlepším smyslu staromódně natočený krimi snímek. Herci jsou fajn - nejlépe se dívá na společné scény DiCapria a vskutku úchylného Nicholsona. Herci fuckují ostošest, přesto mi přijde film poněkud sterilně natočený. Zatím to vypadá, že to nebude jeden z mých nejvyhledávanějších filmů Mistra. S konečným hodnocením počkám do dalšího zhlédnutí._Po třech letech jsem viděl podruhé a zvedám o 0,5*. Skrytá identita je z těch filmů, které si člověk více vychutná s další a další projekcí.

Beze strachu (1993)

Úžasný Weirův snímek se zvláštním nábojem. A hlavně: Mohla by mi Americká filmová akademie vysvětlit, proč už Jeff Bridges dávno nemá zlatého plešouna na poličce?

Zloděj životů (2004)

Jeden z nejtupějších krimi-thrillerů, které k nám z Hollywoodu doklopýtaly. Bezvýrazné herecké výkony, nezajímavý a děravý scénář, nulová atmosféra a hlavně postupný příklon k žánru (sebe)parodie. Už pro tu nechtěnou zábavnost za 2*, i když notně odřené.

The Daily Show (1996) (pořad)

Říká se, že pouze divák "falešných zpráv", "The Daily Show", zjistí doopravdy, co se ve Spojených státech děje. Výborný Jon Stewart a jeho parta si neberou servítky, přičemž nejčastějším terčem jejich vtípků je George W. Bush and his guys.

Mnichov (2005)

Skvělý politický thriller. Navíc velmi důležitý. Spielberg je nestranný, jak může. Co je důležité, natočil zábavu, která je skutečně k zamyšlení. Je dobré, že svůj obrovský vliv, který ve filmovém světě má, využívá k nastolování problematických otázek, jež jsou (bohužel) velmi aktuální. Až na scénu závěrečné soulože za výjevů mnichovské tragédie za 5*.

Vánoční skřítek (2003)

Velmi milá komedie s čím dál tím srandovnějším Willem Ferrellem.

Nebohá paní Pomsta (2005)

Neskutečný filmový zážitek v tom nejlepším slova smyslu. Pomsta v podání Chan-wook Parka potřetí a neméně originálně. Poprvé zde však nacházíme odpověď jak dál. Ne pomsta, ale cesta odpuštění nás dovede k vykoupení. Lahůdka, která si zasluhuje opětovné zhlédnutí.

Strach a chvění (2003)

Skvělá hořká komedie s báječnou Sylvie Testud. Mí japonští přátelé říkají, že v popisu mechanismu japonské firmy je film naprosto přesný. :-)

Má je pomsta (2002)

Pozoruhodný film, který sice možná nemá tak šokující závěr jako Oldboy, nicméně o nečekané zvraty není nouze. Pomsta dle Parka evidentně nic neřeší. Naopak se stává katalyzátorem řetězce dalšího násilí. Přes vážnost tématu filmu, kde je nepřehlédnutelná sociální problematika dnešní Korey, na diváky občas probleskuje humor nejdrsnějšího/nejabsurdnějšího kalibru.

Soumrak (2002)

Krásný film o dobrém chudém samuraji a době, kdy se zásadně měnilo celé Japonsko...Skvělý Hiroyuki Sanada! Velká škoda, že se tento film vyhnul našim kinům.