• Thriller

Rekviem (2006)

Citlivě a civilně natočený "vymítačský" snímek s opravdu děsivou scénou v kuchyni - už jen pro ni je dobré tento film vidět.

Superman se vrací (2006)

Hned při úvodních titulcích se mi objevil úsměv na tváři. Vrátil se starý známý s plnou parádou. A ten úsměv mi vydržel až do konce. Bryan Singer rozhodně nezklamal a natočil jedny z nejúchvatnějších scén kinematografické historie (například scéna letu, v které divák vidí vše z pohledu Supermana a může tak mít na chvíli pocit, že jím je). Důležité také je, že se nevytratil z jeho filmu humor. Skvělý Routh, báječná Bosworthová a standardní Spacey. Inteligentní zábava, která obsahuje lehké zamyšlení, že lidé potřebují své hrdiny k tomu, aby jim dávali naději bojovat a posouvat se dál ve svých životech. Svět potřebuje Supermana! Je dobré, že se vrátil.

50x a stále poprvé (2004)

Oddechová podívaná, při které se několikrát opravdu od srdce zasmějete.

Hledá se Nemo (2003)

Skvělý film o vztazích mezi otci a syny, víře, vytrvalosti a důvěře.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Výborný, o maximální autentičnost usilující snímek, vyprávějící o novinářích, kteří se v době "honu na čarodejnice" nebáli říci pravdu o nekalých praktikách senátora McCartheyho. Zároveň režisér, scénárista a jeden z hlavních představitelů snímku, George Clooney, skvěle ukazuje, jak již v počátcích televize museli žurnalisté čelit tlaku sponsorů, kteří měli své zájmy na tom, co odvysílat a co ne. Velmi důležitý snímek o pravdě, médiích, statečnosti a jedné černé kapitole amerických dějin s přesahem do současnosti. 4 a 1/2 *

Táta na plný úvazek (2004)

Sice nepříliš originální, nicméně příliš inteligentní a s chytrými dialogy natočený příjemný filmeček na to, aby dostal pouhé 3 *.

Block Party (2005)

Michel Gondry zachytil ve svém dokumentu vyjímečnou událost, při které se na jednom pódiu v Downing Street v Brooklynu sešly velké hvězdy současného afro-amerického hip-hopu a R&B (Erykah Badu, Talib Kweli, The Fugees, Kanye West, Mos Def, Jill Scott, ad.). Pořadatelem a sponsorem tohoto jedinečného koncertu byl v USA velmi populární komik Dave Chappelle. Velmi vtipný a poučný dokument, který ocení zejména ctitelé výše uvedených hudebních stylů.

Tristram Shandy (2005)

Skvělá, originální a hlavně velmi vtipná adaptace slavného románu.

Střelba na psy (2005)

Působivé drama, po kterém vás bude mrazit v zádech ještě dlouho po zhlédnutí.

Pavučina snů (2003)

Uznávám, že zpočátku slušné, nicméně s přibývajícími minutami...škoda mluvit.