• Thriller

Mission: Impossible III (2006)

Vynikající akční jízda s překvapujícím vyvrcholením. Hlavní hvězdou filmu je režisér Abrams, který dokázal pozvednout úspěšnou sérii do nečekaných kvalit.

Černá Dahlia (2006)

Nehodnotí se mi lehko. Film, který je brilantně natočen, ale který má zároveň scénář - především mluvím o posledních cca 15 minutách - u něhož jsem si málem ukroutil hlavu a občas i uchychtl. Je škoda, že je film tak zazděn a klouže jen po povrchu. Je tu pár pamětihodných scén a odkazů na jiné filmy, ale kam to všechno směřuje? Nicméně za zhlédnutí to stojí - už pro fajn retro atmosféru.

Konkurs (1999)

Mé první setkání s tvorbou T. Miikeho. Těžko něco prozrazovat. Každopádně je to film o chlapíkovi, který jaksi "vystřízliví"...;-) A to tedy sugestivně.

Potomci lidí (2006)

K přemýšlení provokující jednoduchý příběh a nelichotivá vize budoucnosti. Originální nápady, působivé ztvárnění. Vrcholný příklad zábavného filmu s myšlenkou.

Casino Royale (2006)

Skvělý "začátek" nejslavnějšího agenta. Na otázku, zda jde ještě o Jamese Bonda, nám spíše odpoví další filmy, jelikož zde se agent s povolením zabíjet do podoby, jak ho známe, teprve rodí. Každopádně příslib tu je velmi slušný. Craig, Green podávají jedny z nejlepších hereckých výkonů v Bond-filmech. Campbell režíruje s jistotou. Vivat Karlovy Vary! :-) Spíše 4,5* - chybí mi více nadhledu.

Nepohodlný (2005)

Brilantní filmařina - Meirelles opět dokazuje, že je jedním z nejlepších režisérů současnosti. Skvěle se dokáže ponořit do prostředí místa natáčení a zprostředkovává tak divákovi působivou atmosféru. Navíc je "Nepohodlný" žánrový film s přesahem, který působí věrohodně (v tomto ohledu je mnohem podařenější než "Tlumočnice").

Láska nebeská (2003)

Asi je to troufalé, ale co. Co se žánru (romantická) komedie týče - dokonalý film...

Krajina přílivu (2005)

Příjemně úchylný film. Nicméně na celovečerní film toho moc nepřináší. 0,5* hvězdy navíc za odvahu.

Kurutta ippêji (1926)

Působivý snímek, jehož atmosféru by mu mohlo závidět mnoho současných rádoby-hororů.