Havran (2012)

Napínavý příběh, který mě vtáhl do děje. Škoda, že vrahem byl "zahradník".

Ubožáci (1982)

Rozhodně jeden z nejlepších přepisů nádherného Hugova románu. Lino Ventura jako nemluvný Valjean, obdobně nemluvný Bouquetův Javert, jejichž vnitřní boje lze číst jen v jejich očích. Některé linie jsou lehce potlačeny (například ta milostná mezi Mariem a Cosettou), velká pozornost je věnována úžasně natočeným záběrům revolučních bojů na barikádách. V těchto částech film připomíná Delcroixova plátna, doprovázená monumentální hudbou. Film, který by zasloužil velké plátno.

Máme papeže! (2011)

Nevěřila bych, že Italové dokážou natočit silný lidský příběh o jednom nepodařeném konkláve. Je to tak! Moc hezké.

Habermannův mlýn (2010)

Schindlerův seznam naruby. Rozhodně jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Odvážný, strhující scénář, působivý, nezapomenutelný příběh natočený citlivě, bez zbytečného patosu, většina neokoukaných herců podávajících výborné výkony, výborně natočené scény. Bohužel, film trpí nešvary všech českých filmů: špatný, neplynulý střih, mizerný zvuk a postsynchrony zvýrazněné ještě dabingem většiny postav. Proč nám pořád něco chybí k dokonalosti?!

Žena, kterou miloval (1988) (TV film)

Velmi průměrný, telenovelově pojatý historický příběh, s mizernými hereckými výkony, sladkou hudbou a špatně namaskovanou Jane Seymourovou.

Legie (2010) odpad!

Kterého šílence napadlo zkombinovat Apokalypsu se zombíky? Proč v tom hráli známí herci jako Paul Bettany? Větší hovadinu jsem už dlouho neviděla.

Lidice (2011)

Obrovský potenciál tragického lidického osudu dokázal naplnit (jako obvykle) jen Karel Roden, jeden z mála českcýh herců, srovnatelných se světovou špičkou. Myslím, že film je lepší zejména díky Nikolaevovi a jeho změnám v obsazení, kdy vyměnil profláklé české filmové "hvězdy" , nasazené původně režírující paní Nellisovou, za neokoukané tváře. A ty jsou největší devizou filmu. Slušný scénář, silné příběhy i v epizodních postavách, již zmiňovaný nadbytek hudby, v rámci české tvorby spíše nadprůměr.

Mamas & Papas (2010)

Další z českých filmů, který vyjadřuje ubohost české kinematografie. Soukromé problémy paní režisérky, zobecňované negativní zkušenosti se zdravotnickými i sociálními pracovníky, product placement (zvláště absurdně působí reklama na dnes již zkrachovalou cestovku Sunny Days), prastaře vypadající Zuzana Bydžovská, zvlášť nudné podmořské scény. Fakt velmi slabé.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

To, že jsem se vydržela koukat až do konce, je známka toho, že se to dalo. Animované filmy prostě obvykle nevydržím. Ale bylo to takové hezké, milé, poutavé, s jednou zásadní připomínkou: divák se vůbec nedozví, co je obsahem úžasné a nádherné knuhy z Kellsu a co chtěli její autoři vůbec předat dál a proč...evangelia jsou - zdá se - na indexu.

Železná lady (2011)

Trochu lituji nevyužité šance, která se rozplynula v nadbytečném a opakujícím se líčení života staré paní a jejího úsilí vyrovnat se se smrtí milovaného manžela. Ztráta celoživotního partnera je téma, které by vystačilo na samostaný film a potlačilo tak životopis o jedné z nejvýznamnějších političek 20. století. Ač feministky nemám zrovna v lásce, zde to byla skvělá ukázka pravého feminismu - a žena, která se do téhle bitvy v mužském světě pustila, zaslouží můj hluboký obdiv. A Merly Streep skutečně zazářila!