Sbohem, baby (2007)

Výborné drama, s velmi dobrým příběhem a tématem, velmi dobré herecky i režjně. Nicméně pomalé tempo tomu celkem škodí, přidat by ho rozhodně neškodilo. Závěr byl skvělý. Překvapilo, potěšilo.

Džingi no hakaba (1975)

Výborné, silně depresivní, nihilistické, syrově bezcitné dílo plné hnusu a špíny. Navíc plné známých a velmi solidních herců japonských 70s. 80%

Tajuplný vlak (1989)

Se vší úctou k páně Jarmuschovi, kterého mám sem tam celkem rád (tím myslí Mrtvého muže a snad ještě o něco více Ghost Doga), u tohohle jsem se ale sakra nudil... Je tam Jarmuschův rukopis neobyčejných příběhů o naprosto obyčejných věcech a lidech, je to výborně natočené... ale tohle prostě není pro mě. 30%

L. A. - Přísně tajné (1997)

Perfektně natočená retro kriminálka, čest staré škole - nicméně tento flák i své starší vzory a předchůdce v mnohém překonal...(třeba oproti hrozně nudné, utahané a neakční Polanského Čínské čtvrti je to prostě bomba!!). Radost pohledět, výborný příběh a vynikající herci. Vskutku filmový zážitek. Viděno teprve poprvé a velmi potěšilo. Každopádně přes všechny mé pochvaly nemohu jít na více než 80%.

Legenda o Zu (2001)

Slušná a vizuálně zajímavá a parádní, ale bohužel na naše poměry příliš překombinovaná a zamotaná pohádka od Tsui Harka. Stejně jako před lety se mi to líbilo, ale ani tentokrát ničím nenadchlo. Ekin Cheng mi (nejen) tady prostě nesedí, zato Cecilia Cheung (a Zhang Ziyi) to si nechám líbit:) Každopádně původnímu Harkovu Zu: Warriors from the Magic Mountain (1983) s úžasnou Brigitte Lin, na něž tento počin nepřímo navazuje, to nesahá ani po kotníky - to byla a je legendární pecka! Podruhé do stejné řeky nevstoupíš...40%

Jódžú toši (1987)

Naprosto vynikající old-school anime, jedno z těch nejlepších anime vůbec. Velmi, velmi dobré a záživné. 80%

O štěstí a kráse (1986) (TV film)

Jednoduché a milé. Není to, kdo ví co, ale příjemná televizní pohádka, která potěší.

Den Šakala (1973)

Vynikající a dosti věrný přepis brilantní knižní předlohy. Ta však byla mnohem více strhující, napínavá a vypilovaná, což tomuto filmu trochu chybí, taková ta "šakalovská" atmosféra. Chvílemi trochu utahané, chvílemi trochu nedotažené, každopádně poctivě a zručně natočené, dobrá výprava a herecky přesvědčivé. Velmi solidních 70%

Válečníci (2007)

Přeplácané, zdlouhavé, přepompézované v mnoha směrech a především hrozně málo akční. Čekal jsem více, takže dost zklamání. Slabé a nevýrazné...max. 30% (Budu muset dohledat ten původní film, námět rozhodně nebyl špatný a nepochybuji, že z toho Cheh Chang vytřískal mnohem, mnohem víc.)