Tři dny ke svobodě (2010)

Vesměs příjemný, ale rozhodně ničím výjimečný thriller, který řekl bych zůstal někde na půl cesty k lecčemus. Filmařsky a herecky dobře zvládnuté, ač mě tu nemá zas tak moc co oslnit... První půle pravda až moc utahaná a nějaká moc emocionální, pak se to celkem rozjede k občas slušným obrátkám, ale konec je zase takový nějaký vachrlatý a hlavně přetažený. Ale jo, solidní průměrná podívaná, kterou si ovšem podruhé už nedám. Prostě fakt průměr, klasický film dneška. 50%

Valentin Dobrotivý (1942)

Odjakživa můj nejoblíbenější film pro pamětníky. Netradiční, ale asi nejlepší herecké představení O. Nového, sličná H. Vítová, skvělí Marvan, Pešek, Fiala i další. Nádherný a skvěle vyvážený i vyšperkovaný hořko-sladký příběh. Jasných 100%

Oni no sumu yakata (1969)

Velmi příjemně natočené, nijak náročné či složité komorní drama s dobrou atmosférou a špičkovými hereckými výkony - Katsu je tu opět excelentní a Sato i Aratama jsou skvělí. Paráda! Fanouškům Katsua/Misumiho/japonsých 60./70. vřele doporučuji. 70%

Mission: Impossible (1996)

Tohle jsem viděl poprvé, neb se mi to už 15 let nějak vyhýbá, žel nebylo čeho litovat. Naprosto mdlá, nevýrazná a prázdná nuda... příběhem i zpracováním, akčností i herecky a navíc s totálně bezduchou a průhlednou pointou...velmi špatné, už nikdy více! 20%

V hlavní roli Gustáv Husák (2008) (TV film)

Slušný, žel přes svou ambicióznost až moc povrchní a splácaný dokument. Přemrštěná stopáž především díky zcela nadbytečné a nudné, všudypřítomné divadelní vložce, která to prostě mrvila a mě fakt iritovala. Škoda, že ze skvělého námětu nedokázali tvůrci dostat mnohem více, potenciál tam byl obrovský...rozporuplných 50%

Micimutr (2011) odpad!

Otřesné a smutné, co se dnes točí za pohádky... Jednou za pár let se vždy odvážím shlédnout moderní vánoční pohádku a vesměs to vždy dopadne stejně. Tento rok to ale bylo extra shit...

Žár (1981)

Velmi zdařilý 80.kový slasher. Lepší než jakýkoli Pátek třináctého. Jako fakt překvapení a výborná pohodovka. Nechápu, že nevznikly další díly. Silných 60 %, ale stojí to za to, pro fanoušky slasherů povinnost!

Muž v ohni (2004)

Docela hodně slabý průměr. Píběh a scénář jednodušší a přímočarý, režie nic moc a hlavně kamerové blikance a cool moderní style ala epileptica mě během chvíle pěkně krkal. První půlka se mi líbila daleko víc, celkem roztomilé budování vztahu mezi holčičkou (Dakota byla fajná) a životem ztrápeným profi-zabijákem, jakmile ovšem došlo na pomstu zazíval jsem si o 106 - veliká nuda pro můj exploitationy rozmlsaný jazýček. Herecky nevýrazné, Denzel mi nevadil, ale ani nenadchnul, takže jen Christopher Walken nonšalantním hercem jako vždy, ten,co pamatuji, snad nikdy nezklamal. 3* jsou ode mě velmi velmi štědré, především za tu miloučkou první půli, jinak dost odzývaná a utahaná podívaná. Kdo neviděl, o nic nepřišel, není vesměs oč stát.

Gauneři (1992)

Mám Tarantina poměrně rád, nicméně tohle je pro mě bezkonkurenčně jeho nejzdařilejší film a vrchol. Viděl jsem ho už tolikrát, že ho znám z větší části skoro nazpaměť:) Skvělá filmová partie s minimalistickou, ale vyšperkovanou zápletkou, s famózními postavami a dialogy a s parádní hereckou sestavou. Jasných 5*. Prostě neuvěřitelná pecka:) 100%