Káťa a Škubánek (1982) (seriál)

V žádném směru nepatří k těm nejlepším, ale pořád velmi milé a krásné a Molavcová vynikající.

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Seminář velmi dobrý, hra slabší a chvílemi trochu pokulhavá. Nicméně paráda.

Domino (2005) odpad!

Namyšlená, zdlouhavá a přeplácaná vylízanost. Jedna * za Mickey Rourka. 10%

Murphyho zákon (1986)

Tradiční a průměrná 80ková bronson-detektivka, mimo žánr však hodně podprůměrný film. Utahaná, absolutně schématická co do děje i postav, nezáživná a naivní akce, nudné hlášky a tragicky nudný závěr. 10%

Exmanželka za odměnu (2010)

Totálně nudná a nezáživná, nulová a konzumentská romantická krimi-komedie, kde nefunguje ani nucená klišoidní romantika, ani hodně laciný humor, ani dementní krimi-linie. Od odpadu zachránili pouze Butler a Aniston, kteří zde ovšem šli také hluboce pod průměr i svou úroveň. Naprostá ztráta času. 10%

24 hodin (2001) (seriál)

Hodnoceno po první sérii. Slušný krimi-akční seriál, trochu moc klišé a spousta zvratů, žel často až moc efektně laciných, tj. i časem otravných (což platí hlavně pro Bauerovic rodinnou příběhovou linii:) Nic extra, ale celkově zábavné, pohodovka na jedno shlédnutí. --- Po druhé sérii věsměs ten samý dojem. Dílčí zlepšení, třeba co do technické stránky, příběhově možná trochu lepší, nebo spíše srovnatelné, ale zase prvních a posledních pár dílů nemělo moc šťávu a třeba linie s Kim byla fakt chudá a nudná. A všude ještě více klišé a zvratů pro efekt až k otrávení. Ale opět pohodovka, co udržela mou pozornost a celkem pobavila. --- Po třetí sérii pořád stejně, ale zdá se mi to lepší a lepší po všech stránkách. Potěšil mě Joaquim De Almeida, potěšilo mě, že konečně odpadly ty rodinno-emotivní výlevy/linie. Hodně se zlepšila akční část. Škoda, že už odepsali mou oblíbenkyni Ninu:) Začínám to nějak mít rád... --- Po delší době jsem se k tomu vrátil a shlédl 4. sérii a hle, naprostá ale naprostá pecka - zvyšuji na 4*. Rozhodně nejlepší série po všch stránkách. Skvělý příběh, z něhož konečně oklestili vše nepodstatné (tj. hlavně většinu emo-family výlevů...), parádní postavy, výtečný záporák, bombastický spád a rozjetá akce atd atd. Prostě zdaleka to nejlepší, co bylo v tomto typu "akce+něco" serálů natočeno. --- Po takřka dokonalé 4. sérii je 5. o něco slabší, ale pecka. S přehledem druhý nejlepší "den" v sérii. --- 6. série opět trochu propad dolů, ale pořád skvělá podívaná, několi závěrečných dílů už mi ale moc nesedlo...

Ledová smrt II (2008)

I dvojka výrazně potěšila, byť je hodně naroubovaná na starý Halloween 2, ale to mi vůbec nevadilo a pořád si to svým způsobem jde svou cestou. Oproti jedničce ubyla atmosféra, ale pořád jí to tam má a zase je to větší řež a mrtvých razantně přibylo, což to naprosto vyváží. Celkově naprostá spokojenost, i když závěr trochu zklamal svou přetažeností a lehce lacinou teatrálností. Toho byla fakt škoda, ale nevadí. Parádní podívaná, parádní slasher, moderní i věrný klasice, skvělá jízda a nic než obrovské nadšení. 80%

Firewall (2006)

Opravdu chudý, nudný, ohraný, nedomyšlený, hodně podprůměrně natočený i zahraný akční thriller, jenž je takřka ne-akční a ne-napínavý. WTF!!! Ztráta času...10%

Ledová smrt (2006)

Velmi příjemný a ryzí slasher ze severských luhů a hajů, poplatný tradici/klasice i zručně natočený. Výborná gradace, skvělá lokace i dobrá, stupňující se atmosféra, napínavý děj, promáklé, sympatické a reálné postavy (i psychologie, dialogy..). Opravdu mě tenhle film ve všech směrech hodně potěšil, psycho-killer byl výborný a působivý a v rámci žánru jsem si ho celkem rychle oblíbil. Závěrečná, něco jako "pointa" či vysvětlivka fajnová:) Rozhodně se těším na pokračování!! 80%

Na tuhle nemám (2010)

Celkově dost podprůměrná romantická (absolutně nevtipná) komedie, a to hlavně kvůli nepřesvědčivému a otravnému hlavnímu hrdinovi/herci, dále špatně pojatým, zahraným a nudným postavám celkově a kvůli celkem špatně pojatému humoru, který žel místo zábavy totálně sklouzl do nepovedených, klišoidních a nudných trapností. Celkově se na to dá jakžtakž koukat, úplně ztracené to není, ale je to hodně nevyvážené a především v mnoha směrech silně nedotažené (scény, dějové linky, postavy, romantika, závěr...) a ještě jednou prostě nevtipné. Možná by si to zasloužilo 30, ale raději za 20%..