Gekisacu! Džadóken (1977)

Trochu bizarnější jo, ale v rámci (sub)žánru a 70s tvorby mi to nepřišlo nijak výjimečně moc (Noda nebo třeba Yamaguchi spáchali pár fakt filmových úletů, srovnatelných s tímto), karate-řežba-úlet-splácanina. Souboje a akce mají slabší místa co do zpracování (občas jsou moc vidět rány vedle/do prázdna, střílecí pasáže na konci jsou místy fakt naivní:) , ale jinak choreografie velmi fajnová a chutná, Chiba i ten agent to - hlavně ke konci - fakt řežou, vedlejší role Bolo Yeunga vyloženě potěšila. Příběh je trochu jetější a ulítlý, tak trochu nekonzistentní, na druhou stranu má pár silných momentů (závěrečné vyústění mi třeba přišlo dobře pesimisticky nahozené...). Já se každopádně skvěle bavil (Chiba léčící se dlabáním narkotik, které mu připravila hippísačka Shihomi, bojovníci posedlí opičím duchem, stříbrnovlasý záporák ala kung-fu oldschool a samozřejmě ultradivný elektrický tréninkový Chibův obleček!!!) a v rámci "Chibovek" tohle patří k mým dost oblíbeným. 90%

Dobytí severního pólu (2006) (divadelní záznam)

Samozřejmě výborná záležitost. Přesto oproti mnoha a mnoha shlédnutím v dřívějšku, kdy jsem to měl za jednu z nejlepších cimrmanovek, se mi to dnes jeví pouze jako to průměrnější v jejich rámci. Lehce slabší přednášková část, než je u nich zvykem, s divadlem je to lepší, to má vskutku pár kouzelných míst, nicméně obojí má chvílemi trochu hlušší místa. Ale pořád klasika a paráda.

Ruo sha (1994)

Mno, čekal jsem hutnější, výživnější a drsnější kousek, ale fajn. Největší slabinou oproti mým oblíbenějším CAT peckám je, že tenhle film se bere zbytečně moc vážně a snad si o sobě i trochu moc myslí, když hned na začátku avizuje "blabla" o nějakém tom poselství. Na tohle já u filmů zrovna nehraju a vezmu-li v potaz, v jakém žánru se tu nacházíme, tak od něj očekávám něco trochu jiného - třebas brutálnější, třebas zvrácenější, ale "jízdu", v níž si třeba každý nějaké to "poselství" či "výpověď o lecčems" najde, ale nikdo mi jí plánovitě netlačí do hlavy a hlavně nebere to tak vážně. Jinak, abych jen nehaněl, závěrečná cca půlhodinka je dle mých představ a tu bych hodnotil výše, to už je to, co od CAT čekám a chci dostat, slušňák&zvrhlík ve výborné formě (ale sorry A. Wongovi nestačí...). Jinak celkově fungující a chvílemi fakt ubíjející/temnější atmosféra, byť trochu moc hrající na citovku, a pár slabších či ne tak úplně povedených míst (např. soud či "svádění"), které ji dost narušují a kazí a v nichž se mi zastesklo po, byť občas trochu dementním či až trapným, hongkongským nadhledu či rovnou "humoru". Takže trochu přetáhlý "na vážno" kousek, ale jinak fajnový CAT. 60%

Insomnie (2002)

Jako silnější 2*...Viděno po letech podruhé, kdysi to jen prosvištělo kolem mě a zanechalo dojem slabšího a prázdnějšího filmu, nebo spíše nezanechalo dojem žádný, nic - tentokrát se stejným výsledkem. Jakžtakž povedená, dobře natočená a odrežírovaná kriminálka s tradičně vynikajícím Al Pacinem (ostatní herci se moc nepředvedli a dělají mu tu průměrné pozadí). Je tam pár kvalitnějších scén, ale celkově mě ten film a hlavně příběh nijak neodpálil a k ničemu takovému se ani zdaleka neblížil, atmosféra taková nijaká, nic doopravdy zajímavého či vtahujícího či napínavého se tam zrovna neděje, to moralisování a poselství sem tam jsou spíše na škodu. Film, který neurazí, ale rozhodně nenadchne, se slabším, tak nějak odtažitým, nijak záživným příběhem, který nevtáhne, nechává naprosto chladným a prostě si prošumí kolem... do ztracena, zapomnění. 40%

Fontána (2006)

Uff, tak tomuto filmu jsem se léta vyhýbal, ani nevím proč, byť ve skrytu jsem stále doufal, že to bude slušný, snad i kvalitní film...bohužel. Nemohu si vzpomenout, jestli jsem někdy viděl tak ukrutně nudný film...to v prvé řadě. A navrch je to příšerně přeplácaná a samolibá záležitost, která bezpochyby namyšleně věří, že je něčím "více" a "velikým" uměním. Velmi slabý, mělký a prostoduchý příběh oděný do přeumělkovaného a přehnaně emocionálního new-age hávu, na kterém mě skutečně nejvíce štvala ta jeho pachuť po moderní konzumentské a laciné ezoterice a trapná rádoby spirituálně-meditativní hloubka. S výhradami tak uznávám některé objektivní kvality filmu, co do formální a technické stránky, byť ani v tomto směru mi to zrovna nesedlo, nicméně je to to jediné, co toto "vznosné" a transcendencechtivé dílo zachránilo od odpadu. Tím raději končím, neb zbylo by mi již pouze klít, nadávat a rouhat se:) Aronofsky, kam ses to proboha vydal???

My z Kačerova (1987) (seriál)

Tak jsem po letech zkouknul všech 100 dílů a je to pořád paráda a klasika. Velmi milé, nápadité a vůbec jeden z nejlepších Disney počinů, ne-li ten nejlepší. Poslední třetina už byla sice citelně slabší (a trochu přiblble "modernější"), co do příběhů i humoru, a postavy jako Felix/Robokačer nebo Buba si mě rozhodně nezískaly, možná mě i trochu štvaly, ale i tak za čisté 4*.

Pach krve 3 (2009) odpad!

Tak tohle bylo strašné... Po dvou sice průměrných, ale pořád dosti pohodových, podařených a zábavných kouscích, přišla na svět tahle příšernost, která je tak slabá a zkažená po všech směrech, až jsem se z toho vztekal. Tenhle prznitel, že má točit i čtyřku? To je taky k vzteku... Námět s těmi vězni nic moc, ale ve dvojce se to s tou "reality" taky zrovna nepovedlo, ale o kolik je tohle hroznější zpracování!!! Gore k smíchu, nebo spíše pláči... z větší části laciný a trapný. Tak nudný postavy, včetně toho skřeta, a tak nudný herce, aby člověk pohledal (v čemž to na míle překonalo i dvojku). A nemůžu si vzpomenout, kdy naposled jsem viděl tak hrozně špatný, vymaštěný, nepovedený a debilní závěr (závěrečnou řež i ten úplný závěr). Poslední půlhodina bylo fakt filmové utrpení...nuda, nuda, nuda...10%

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

V podstatě podobná úroveň jako první díl, který mně osobně bavil a sednul o malinko více. Tady je to jen o dost větší řezba, což samozřejmě potěší, navíc potěšilo i to, že tady se umíralo tak nějak "na přeskáčku" a jinak či v jiným pořadí, než se dalo čekat...:) Jinak stejně jako v prvním díle celkem pěkné slečny, ještě méně zajímavé, více umělé a nesympatické postavy a slabší děj (to naroubování na "reality" je fakt dost jeté a na mě nezapůsobilo) + klad v podobě Henryho Rollinse, který je hodně fajn, ale i ta jeho postava se žel celkem nepovedla. No a dovíme se i to, jak se z milých a mírumilovných vidláků staly vraždící, běsnící, zmutované a masožroutské vidlácké bestie... Takže opět silně průměr, ale rozhodně spokojenost. 60%

Gokuaku bôzu (1968)

Tak Flipnic už to tady pěkně popsal a shrnul a s jeho komentářem se můžu jen ztotožnit. Každopádně za mě jen, že jde o velmi solidní a dobře vystavěný dramatický příběh (čímž má dost navrch nad trochu zběsile akčními pozdějšími díly...) s celkem decentním a příjemným humorem oproti dalším dílům. Wakayama je tu naprosto úžasný, vyloženě si to užívá a celý film stojí především na něm (fakt jen škoda, že tu ještě nemá meč...), navíc nezklamal a perfektně si tu opět střihnul titulní song:)) (on i bratr Shintaro měli i parádní hudební vlohy a sem tam si ty titulní písně odzpívali sami...). Pro milovníky japonské tvorby této doby naprostá povinnost!! A myslím, že i "běžný" divák by si tu rozhodně přišel na své.

Pach krve (2003)

Slušný, záživný a nenáročný hixploitation. Neoriginální, neodstřelující, ale v pohodě průměrný, běžný hix-příběh. Trochu mě zklamali ti záporáci, jako že mutanti a navíc ne s úplně vyvedenými maskami, ale opět ok a průměr. Hodně slabá atmosféra, nepříliš zajímavý hlavní hrdina, na druhou stranu pěkné slečny, a to se v těchto filmech vždy cení:) Prostě zábavný oddechovy hix pro ty, co to mají takto rádi...to já mám:) 60%