Sunshine (2007)

Celkem pohodové sci-fi s povedeným vizuálem (což je to zdaleka nej na celém filmu), dokreslující hudbou a ucházející atmosférou - teda hlavně v první části. Jinak průměrný příběh šel v "upocené" druhé části (kdo viděl, pochopí od kterého "zvratu" myslím) hodně dolů a natahovaný, rádoby "monstrózní" závěr už šel dost mimo mě. 40%

Bláznivá mise 3 (1984) odpad!

Rozhodně nejslabší ze série (teda ještě musím někdy skouknout příspěvek Chia Liang Liu v podobě pátého pokračování), silně naroubovaný na Jamese Bonda a spol. Ale tohle už bylo na mě fakt trochu moc (aspoň si člověk uvědomí jak geniální parodií na Bonda byl Vorlíčkův Konec agenta W4C:))) Zklamání - Tsui Hark uměl točit geniální dementní úlety (tř. v první řadě Zu warriors from the magic mountain), ale tohle se silně nepovedlo...10%

Bláznivé poslání (1983)

O dost lepší, nápaditější a hlavně zábavnější-vtipnější než jednička, ale pořád celkem slabota. Konec, kdy přišla na řadu "pořádná" akce už mě ale fakt nebavil. Příjemným zpestřením jsou tu dementní FBI výstupy Tsui Harka a hlavně přítomnost velmi charismatické japonské karate-hvězdy Yasuaki Kuraty - jen škoda, že ho tu nenechali předvést něco z jeho vyhlášeného karate umění, což by určitě stálo zato. Takže celkově nějakých 30%, možná i o něco víc.

Storm Warning (2007)

Tak tohle je pro mě trochu nečekaně ultrahitovka. Excelentní australský hixploitation s mnoha odkazy na starší klasiky, krátkým úvodem a pak už jen šílenou a stupňující se násilnou jízdou, perfektně temnou-noční, deštivou a zvrhlou atmosférou, funkční a dobře sedící hudbou, velmi dobrými postavami (samozřejmě na straně ujetých, kruťáckých buranů, kteří mají ke všemu "veselé", povedené a notně úchylné hlášky:) - navíc skvěle zahranými - a v neposlední řadě s četnými, výtečnými, celkem nápaditými a pořádně drsnými gore výlevy. Fakt parádní kousek, nemohu si pořádně vynachválit:) 100%

Rumah Dara (2009)

Velmi solidní vyvražďovačka - nijak originální, zato silně vykrádací - ale co...to mi rozhodně nevadí, občas čpí trochu amatéřinou a herci se taky nijak nepředvedli, ale má to celkem spád a gradaci, prostě je to drsná brutální, násilná a krvavá jízda a v tomhle směru se to dost povedlo, gore je tu fakt hutný, našlapaný a vymakaný a při závěrečné řežbě už se snad celý interiér domu zbarví po krvavé břečce a kaši z lidských zbytků...takže sumasumárum velmi povedená, příjemná a nařachaná gore oddechovka, která si na nic nehraje. Rozhodně nenudí a stojí za shlédnutí. Potěšilo. 60%

Čínská čtvrť (1974)

Rozhodně kvalitní, dnes již klasický filmový počin co do filmařského i hereckého umění, velmi stylová krimi říznutá noir, podařená výprava i atmosféra doladěná výtečně pasující hudbou, vesměs inteligentní příběh...o tom žádná...nicméně mě film jako celek nijak extra neoslovil, příběh mě vůbec nevtáhl, celé se to nějak nemotorně a zdlouhavě táhlo, napětí či poutavost jsem marně hledal a nenašel, zápletka, pointa i závěr dosti nezáživné, prostě toto bych si už podruhé určitě nepustil a ani nevydržel, ale proti gustu...:)

Benga v záloze (2010)

Ne, ne a ne... tak tohle je neskutečně nezáživná, tupá a nevtipná komedie (+akčňák bez jakéhokoliv náznaku akce) s přiblbým dějem, stupidními postavami a ještě daleko stupidnějšími dialogy (na milost beru jen Michaela Keatona, jak výkon tak jakžtakž i tu postavu... a Evu Mendes, ale tu jen za to, jak vypadá:))... totální ztráta času a film za trest. 10%

Texaský masakr motorovou pilou 2 (1986) odpad!

Nečekal jsem samozřejmě nic ve stylu jedničky, neboť dokonalost té se v tomto žánru může jen máloco rovnat či alespoň blížit, takže chápu a oceňuji posun dvojky do zcela jiných sfér... ale tohle na mě prostě absolutně nezafungovalo, styl humoru (dá-li se to tak nazvat, protože ty trapnosti nebyly k smíchu, ale spíše k pláči) ve spojení s násilím mi připomínali jiný, mnou nepřijatý a dle mě naprosto nefunkční ryze 80kový počin příbuzného, byť ne temného, ražení - Toxic Avenger. Takže velmi špatný rádoby humor, zprznění postav, otřesná hudba, otravný děj a kecy + ultraotravné vřískání tý holky, nezáživní herci (možná Moseleyho bych vzal na milost) = fakt nuda k uzoufání. 20%

Daisan no kagemuša (1963)

Perfektní černobílá, nepříliš známá, tradiční chambara ala 60. léta, která místo na souboje a samurajské umění sází na silný a dramatický příběh plný intrik na pozadí válek soupeřících daimyů o zapadlé hornaté království Hida někdy v polovině 16. stol. Nijak velkolepé, ale po filmařské stránce velmi zdařilé, stejně tak velmi dobré herecké výkony v čele s působivým Raizo Ichikawou (nejsem zrovna jeho ultrafanoušek, byť jinak je to výborný herec, nicméně jeho "dvojrole" tady je úžasná a v rámci toho, co jsem zatím viděl, je to jeho nejlepší výkon...), dále je tu charismatický Shigeru Amachi, sympatická Masayo Banri ad. Z příběhu bych nerad něco prozrazoval, takže jen stručně úvodní zápletka - venkovský mladík, stejně jako jeho vrstevníci, sní o tom, že nebude celý život makat na poli, ale stane se samurajem a vydobyde si majetek a postavení, aby - když se mu k tomu jakoby náhodou naskytne příležitost - zjistil, že jeho úkolem je pouze stát se jedním z dvojníků (tedy "třetím stínem" jak zní anglický název filmu) a obětovat svůj život pro ochranu ambiciózního a mocichtivého daimyoa, který má v plánu ovládnout celou Hidu... Prostě pro milovníky (příběhovějších) chambar z japonských šedesátých mohu jen a jen vřele doporučit.

Symptom Pandorum (2009)

Parádní, zábavný a velmi koukatelný kousek. Potěšilo mě, neb sci-fi nijak moc neholduji, naštěstí to tu chutně okořenili hororovými prvky. Mělo to své mouchy (v první řadě třeba slabé postavy, ty se žel celkem nepovedly, a ještě horší herce...), ale mělo to temnou a houstnoucí (alespoň po větší část, ke konci to bylo citelně slabší) super atmosféru (a prostředí), zajímavé a povedené dějové zvraty, bylo to napínavý, zrůdičky byly úžasný... Jako fakt to mělo tempo, napětí, které mě drželo celou dobu, povedlo se. 70-80%