Nabít a zabít (2006)

Velmi příjemné a vkusné překvapení. Skvěle stylová, náladová a dobře zahraná gangsterka s jednouchým, ale dobře podaným příběhem. Sice jsem dostal něco úplně jiného, než jsem čekal, ale nečekaně to za to stálo. 70%

Čarodějův učeň (1977)

Naprosto geniální dílo, jemuž v žánru řekněme hororových pohádek není rovno. Děsivé a sladké, brutální a romantické, poetické až na doraz, výtečná animace, veleúžasný příběh. Dokonalost sama a pro mě vrchol Zemanovy tvorby. Naprostá povinnost!! 100%

Černá mamba (2011)

Pohodově ulítlá reklama, nic kulervoucího a extra, ale pro jednou zábavných 6 min.

Dva mrazíci (1954)

Roztomilá a prostá zimní mini-pohádka. Paráda.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002) odpad!

Nudné a nulové po všech stránkách, příšerní herci i postavy a naprosto odpudivé triky. Prostě děs a hrůza. Nesmyslný a zbytečný film.

Iron Man 2 (2010)

Příšerně ukecané, samolibé, namyšlené a většinu času bohužel velmi nudné a rozházené/nesoudržné co do příběhu, takové nějaké splácané a odfláknuté. Jediná pořádná akce je v závěru, ale ta je zase trochu nedotažená, rychlá a krátká a chybí jí nějaký pořádný styl či šmrnc, byť po technické a trikové stránce je samozřejmě špičková. Fakt moc zklamání po jedničce, která mě bavila. Tady se povedla žel snad jen Scarlett + Sam Rockwell byl fajn.

Komando (1985)

Vrcholná 80. ková akční jízda s obrovským nadhledem a nadsázkou. Akce naprosto strhující, byť dnes již spíše naivní a úsměvná, nezapomenutelné hlášky a filmové kiksy. Parádní Hornerova hudba. Byl to velký kult mého dětství, ale i dnes, sice už z jiných důvodů, to pro mě zůstává skvělou chuťovkou:) 90%

Smrt krásných srnců (1986)

Tak nevím, u hodnocení této klasiky jsem silně na rozpacích. Ani kdysi, ani tentokrát mi to příliš nesedlo, přestože příběh je slušný, byť nijak špičkový a strhující, a herecké výkony vcelku prvotřídní. Snad je to tím zpracováním, režií a kamerou, které ne že by nebyly kvalitní, ale prostě ne dle mého vkusu (srovnám-li třeba s příběhy "ze života" dle Hrabala v podání J. Menzela...). Kolem a kolem jsem se rozhodl zůstat u průměrného hodnocení s plným pochopením toho, že toto dílo bylo, je a bude jednou z ikon české kinematografie (nejen) 80. let. 50%

Specialista (1994)

Velmi utahané a nenapínavé. Příběh by mohl mít potenciál, ale film ho v žádném směru nerozvíjí. Prkenné charaktery a stejně tak herecké výkony. Velmi hluché, a tak 1* pouze za vele-přitažlivou Sharon. 20%