Porno džidaigeki: Bóhači bušidó (1973)

Výtečně vystylizované podání, parádní spojení ujetosti, chambary a erotična. Teruo Ishii opět nezklamal, Tetsuro Tamba velmi dobře a ve své asi nejzábavnější a nejroztomilejší roli, navíc hází podařené "drsňácké" hlášky. Malinká role Ryohei Uchidy mě osobně tradičně velmi potěšila. Fakt mě to (po)bavilo a rozhodně stojí za shlédnutí. Silných 80%

Pocahontas (1995)

Tak Pocahontas jsem viděl poprvé a nestačil jsem se divit. Vždycky jsem ji měl za tu průměrnější disneyovku a opomíjel ji, ale naprosto jsem se mýlil... Jasně že úplně naivní a nereálné zpodobnění objedvování Nového světa, ale je to pohádka pro děti a jako většina ostatních disneyovek úžasná pohádka s roztomilými postavami, romantickým příběhem plným krásných hodnot, citů, písniček. Novější Disney styl animace byl skvělý krok kupředu a skutečně mohu jen říci, že Pocahontas a její příběh jsem si z celé duše a srdce zamiloval. Jedna z nejlepších ne-českých pohádek a disneyovek Paráda! 100%

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Není to jejich nejlepší dílo, ale i tak bezpochyby skvělá, nápaditá a zábavná česká komedie. Jako nadšený a oddaný fanoušek komedií z rukou pánů Macourka, Lipského a Vorlíčka jsem se skvěle bavil po nespočetněkráté a bez váhání opět za 5*. 90%

Gohiki no šinši (1966)

Velmi silný, propracovaný a skvěle natočený příběh o lidství, vině, zradě, zodpovědnosti, odpuštění etc. Já jsem samozřejmě více na ty chambary a exploiťáky, ale tohle je opět výstavní kousek (tentokráte noir gangsterského ladění) a Gosha opět ani v nejmenším nezklamal. Má to své charisma a tempo, osobitý styl a působivou atmosféru, strhující či vtahující děj a v neposlední řadě tradičně úchvatného a přesvědčivého Tatsuyu Nakadai - jako ten snad nikdy nemá slabou chvilku:) Velmi spokojen s výletem mimo své obvyklé japonské žánrové vody...

Predátor 2 (1990)

Na jedničku to samozřejmě nemá, to je prostě legenda, ale i tak velmi povedené pokračování. Změna prostředí ze středoamerické džungle v džungli velkoměsta (válka policajtů, kolumbijsých a jamajských gangsta) vyšla velmi pěkně, akce - a dobře odvedené - je více než požehnaně. Predátor dostává více prostoru a více toho ukáže a my se o něm více dovíme, takže paráda. Danny Glover se s tím popral vcelku slušně, byť se mi do takovéto role nějak nehodí. A ten úplný závěr působí tak nějak trochu podivně a uměle. Jinak nicméně, ač to má své chybičky a nedostatky, výborný a zábavný akčňák ze staré školy.

Klikař Charlie (2007)

Ujde to, ale nic světaborného. Chvílema trochu přepálené a trapnoidní, ale pohodová jednohubka. Nic víc. 40%

Zack a Miri točí porno (2008)

Výtečně vyvážená a parádně natočená romantická komedie s funkčním, pikantním, lidským a skutečně vtipným humorem (což už v závalu dnešního naivních, trapných a fekálních komedií těžko natrefit). Velmi příjemný námět i příběh, sympatické herecké obsazení (Jason Mewes perfektní a výstup Justina Longa skvělý). Prostě pecka a díky za ni!! Poprvé v roce 2008 a podruhé před pár dny a pořád jednoznačně za 5*. Pro mě bez debat nejlepší Kevin Smith. 90%

Devil May Cry (2007) (seriál)

Pro mě celkem zklamání... Dlouho jsem si tento seriál šetřil a těšil se na něj. Bohužel obrovským jeho nedostatkem je naprostá roztříštěnost do jednotlivých minipříběhů-epizod (naštěstí jen 12) a absence hlavní dějové linky, která jen absolutně neznatelně probleskuje kdesi na pozadí. Animace je fajnová, ale průměrná, neoriginální a dnes již celkem okoukaná. Jednotlivé příběhy jsou vesměs dost slabé a chatrné, postavy, včetně těch hlavních, se také nijak extra nevydařily. Hudba je v pohodě, takový průměr rock, ale sedí to. A k tomu lepšímu: to zdaleka nejlepší na celém seriálu je samozřejmě hlavní cool hrdina - Dante. Ten se jako fakt povedl, má obrovské charisma a v podstatě celé to drží jen na něm. Ani nevadí, že není nijak originální, neb v něm lze na první pohled nalézt mix Alucarda (Hellsing - kterého já nikdy nemusel, takže Dante u mě vyhrává na plné čáře...:) a Gatsua (Berserk - samozřejmě díky velikánskému meči, každopádně na Gatsua a Berserka nemá nic a nikdo..:.). Nakonec poslední dva díly konečně šlapou, jak mají, ty mě bavily dost, ale závěrečná bitka - WTF! nevýrazná, nekrvavá, odfláknutá dvěma "střihy" - pohřbila celý seriál do šedého průměru zapomnění. Kolem a kolem, podtrženo, sečteno: ucházející jednohubka, podprůměrný zážitek se slušným finále a zatraceně podařeným a parádním hrdinou, který to zachraňuje na velmi slabé 3* = 50%.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Čtyřka už je fakt hodně mimo sérii, ale rozhodně neurazí, a to zvláště po akční stránce. Té je tu požehnaně, s nápady i už přehnanostmi, ale jako celek akční jízda. Zápletka nijak oslnivá, ale příjemná (vůbec mi to tak nějak připomnělo seriál 24...) a třeba Olyphant či Maggie Q vysloveně potěšili. V rámci série to nejslabší, ale jinak výtečně nadupaná akční oddechovka. Uvidíme, kampak se vydá 5. pokračování:) 70%

Johnny English (2003)

K tomu stěží něco říct. Další z velmi nevtipných komedií, která si snad vážně myslí, že je k popukání. Atkinsona nemusím a film jako celek prostě přiblblost...