A Chinese Ghost Story (1987)

Už před lety můj asi nemilovanější "romanťák":) a... shlédnuto po letech a pořád tomu tak je:) Naprosto úžasný, nádherný a funkční mišmaš všech možných žánrů. Sladce pohádkový a trochu divně romatický prostý příběh, oldschoolově asijský strašidelný film říznutý notnou dávkou hongkongského humoru v té nejlepší formě, navíc bezhlavě ulítlá a zábavná wuxia atd atd. Líbivý parádní look, šílené a ještě šílenější postavy, 80.kový hongkongský pop jako doprovod. WOW!!! No prostě parádní pokoukání a velesrdcovka (zde musím ještě doporučit, pravda již naprosto šílený úlet, Zu Warriors from the Magic Mountain od Tsui Harka:)))...100%

O Kubovi a Stázině (1988) (seriál)

Už jako malý jsem měl tenhle film/večerníček asi nejraději a zůstalo mi to dodnes:) Prostě srdcovka a buď jak buď jedna z nejúchvatnějších českých pohádek vůbec. Perfektní. 100%

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni (1989) (TV film)

Henjelgwa geuretel (2007)

Upřímně nic extra, ale pro jednou zábavné a příjemné a trochu zbytečně přepálené co do stopáže, protože příběh nebyl úplně špatný, ale tuhle délku rozhodně neutáhne. A horor? no nevím, dosti čajíček a pohádka. Jinak již tradičně korejsky (v tom málokdy zklamou...) stylově, formálně a technicky vytříbené, libová režie, kamera a barevnost, lahodná hudba. Na druhou stranu slabší příběhově (ale pár velmi solidních momentů); dialogy no no no... budiž s mřihouřenýma očima; a herecky tak nanejvýše průměr. Závěr už mě vůbec neoslovil a asi tak to nejslabší z toho, co film nabízí. Celkově dost rozpačitost a nevyrovnanost, jako můj dojem. 30%

Ružové sny (1976)

Milé, jednoduché, lehké... celkem příjemná romantická jednohubka, ale něco mi na tom prostě tak úplně nesedlo. Dost mě rušily ty rádoby "zajímavé" a "umělecké" snové pasáže, které tam byly zbytečné a spíše na škodu jinak krásně jednoduchému a prostému životnímu příběhu (který také měl i přes krátkou stopáž své dost slabé chvilky a "záplaty"), taky Juraj Nvota mě zrovna neoslovil, ani nepřesvědčil. Podruhé bych to nedal... Prostě nejlepší na tom byla rozhodně mladá, sličná a roztomilá Iva Bittová, za tu mi to stálo:) 40%

Mlha (1980)

Druhý veleluxusní, atmosferický horor od Johna Carpentera, který sice nedosahuje kvalit, geniality a uhrančivosti o 2 roky pozdější The Thing, přesto jde o prvotřídní záležitost. Film těží hlavně z působivé a ultrahutné atmosféry, oproti The Thing má slabší děj a postavy a především závěr, který mi u the Thing svou nejednoznačností, depresivností a naléhavostí vyvrtal díru do hlavy:) Každopádně těžkotonážní hororový nářez a jeden z nejlepších hororů (takových těch "čistších", bez příměsí, ala "bububu" a tak) vůbec. Jasných 90%.

30 dní dlouhá noc (2007)

Už zase celkem zklamání... Není to špatný film, je to zajímavý a chvílema (jen několika) dokonce povedený kousek. Vizuálně mi to sedlo, nic extra ale poměrně pěkně zpracovné (vrcholem je rozhodně masakr scéna s kamerou zeshora), atmosféra naopak žel často kolísavá a pokulhávající, což je dost škoda, protože je tam pár pasáží, který mají tu správnou atmosféru, napětí, grády a styl. Příběh se rozjíždí poměrně dobře, ale pak se to nějak zvrhne a jde to dost dolů (scénář a hlavně dialogy jsou hodně, hodně slabé...) a prostě film o téhle délce to absolutně neudrží, takže dojde na přespříliš slabých, trochu patetických a vysloveně laciných epizod a pasáží. Dalším problémem jsou vesměs nudné a nezajímavé postavy, a to na obou stranách + silně nevýrazné, nepřesvědčivé a nepůsobivé herecké výkony. A konec (nebo rovnou posledních tak 20-30 min:))) už je fakt urážející shit, shit, shit...to mě fakt otrávilo. Chtěl jsem dát aspoň 3*, ale za ten zabitý konec prostě nemůžu. Max. 40%

Vzpoura (1967)

Famózní. Dokonalé. K tomu stěží něco dodat. Tento film snad nemá sebemenší chybu po všech stránkách. Naprosto excelentní chambarové drama s velkým D a obrovským a hlubokým příběhem, dokonalá režie, kamera, výprava, hudba, choreografie, prostě vše... a samozřejmě herci v čele s dokonalými výkony Toshira Mifune, Yoky Tsukasa, Takeshiho Kato, Tatsuyi Nakadai, ale i dalších. Jeden z vrcholů japonské a celosvtové kinematografie!

La casa sperduta nel parco (1980)

Oops, achchchchch docela slabota a čajíček, docela zklamání vzhledem k tomu, o jako "klasiku" tady má jít. A nebo jinak, začnu tím lepším - ten film má svým způsobem obrovský potenciál, co se příběhu, postav, děje a pointy týče. To mě jako dostalo a sedlo mi to, bohužel, a tím myslím 100x bohužel!!! se podle mě film totálně nepovedl co do zpracování. Fakt k uzoufání nudná režie stejně jako zbytek celé filmařiny, herecké výkony absolutně mdlé, prostě celé to bylo totálně nedotažené, nepodařené a vzhledem k tomu potenciálu, který jsem z toho cítil a tolik si přál, aby se prodral na povrch, je to neskutečná škoda. Podařily se nakonec dvě věci (tři - ještě ta líbivá hlavní písnička:) - v prvé řadě David Hess, který byl opět dokonale a šarmantně zvrhlý a zvrácený, fakt paráda, radost pohledět (byť v lépe propracovaném a zvládnutém pojetí by v tom "zazářil" ještě o moc více:)), a potom pointa, která alespoň slastně a smysluplně dotáhla a uzavřela tu "lacinou", naivní a silně podprůměrnou realizaci věcí minulých. Kolem a kolem volím neutrální průměrné hodnocení - za to, co jsem tam chtěl, a za to, čeho se mi (znovu a znovu bohužel) dostalo... A chci pořádný, dotažený, doladěný, propracovaný a vypiplaný remake, a tím pořádný!!! myslím něco jako se povedlo třeba u I Spit On Your Grave!!!!!!!!!!!!

Za ginipiggu 2: Chiniku no hana (1985) odpad!

Totální sado uchylárna - což by nevadilo, ale je to příííšerná nuda... Navzdory některým zde to nijak moc "realisticky" nepůsobilo, gore-efekty jsou nanejvýš občas průměrné (ale ok, vzhledem k roku vzniku si nestěžuji), vzhledem k naprosté a samolibé samoúčelnosti ani nešokovalo, ani neznechucovalo. Zdaleka nejslabší část je ovšem hlavní "hrdina" a jeho "image", fakt spíš směšný a dost trapný týpek jak oblečením a imbecilními monology, tak "herectvím", takže ten tento film "zabil" nadobro. No a to s tou drogou a žížalama???, aaach jo, teda aaach ne... Zbytečný, nudný, samolibý odpad.