Total Fury (2007)

Celkem zábavné poučení, jak se zachovat ve zcela bezvýchodné situaci tváří tvář partě všehoschopných psychopatů:)

Neporazitelný II: Poslední zůstává (2006)

Pecka!!! Co do fightů a jejich choreografie a podání naprosto excelentní podívaná, a to, co tam předvádí Adkins??? to je nářez (a White je taky hustej)... zbytek je vesměs jen vomáčka mezi tím důležitým - souboji, ale, až na výjimky, nijak neurazí ani nenudí, pěkně odsýpá, prostě nenáročná oddychovka. Trojka byla ještě o pár stupňů lepší (více a rozmanitější fighty + další neskutečný Adkinsonovy kousky, méně příběhu a vycpávek + vývoj/přerod a pokračování příběhu Boyky:)), přesto úžasný a nabušený zážitek, takže silných 80%.

Tokugawa onna keibacu emaki: Ušizaki no kei (1976)

Jako je to dost zvrhlá, drsná, brutální a krutá podívaná a pro běžného diváka zřejmě dost stěží skousnutelná, chápu, přesto... vzhledem k extrémnímu tématu je to skvěle vedené, natočené a zvládnuté (vč. gore-efektů, které byly na svou dobu fakt vymakané); děj je prostší a přímočařejší, ale nepřijde mi zas tak slabý, jak tu mnozí píšou (srovnám-li s ostatní japonskou exploitation tvorbou té doby), má dobrou strukturu a mnoho dobrých momentů - pár humorných, pár tak nějak až poeticko-romantizujících, kontrastujících s šílenými násilnostmi, kterými se tu fakt nešetří:); a v neposlední řadě je to fakt znamenitě zahrané... Rozhodně je to film pro okrajovější publikum, ale zároveň je to rozhodně "dobrý" film - nemůžu si pomoct, ale mně ten film "bavil" a svým způsobem se mi skutečně i "líbil" (ale nejsem nějak s to, vyjádřit čím: ne těmi zvrhlostmi a zrůdnostmi, jichž je plný - ty mě vesměs ani nijak výrazně nevyvedly z míry, byť se mi teda udělalo nevolno z představy, že by mi někdo strčil do pusy čerstvě uříznutý ucho nějakýho nemytýho japonce:))) - ale spíše tím, co chvílema probleskuje "za" tou brutalitou a "mezi řádky"...). 90%.

Satan přichází (2006)

No na to, že jsem od toho pro jistotu čekal co nejméně, to ještě dopadlo celkem solidně a věřím, že některé lidi, co neviděli geniální Donnerův originál, tedy jeden z nejdokonalejších počinů hororového žánru, to může i bavit. Nicméně remake je po všech stránkách (mimo jiné před. atmosféra, hudba, napětí, vedlejší postavy a všechny z těch důležitějších scén - které jsou v této verzi opravdu nesrovnatelně špatné) nekonečně slabší (a to i vzhledem k dalším dílům původní staré trilogie), navíc víceméně totožnou kopií své předlohy, takže jde vskutku o zcela zbytečně natočený film (no dobře, šlo o to něco vydělat a to se jim povedlo...). Jinak Schreiber-Thewlis-Stiles nijak neexcelovali, ale dobré výkony (triu Peck-Remick-Warren samozřejmě nešahají ani po kotníky), ten kluk nic moc (původní je mnohem zajímavější) a hlubokým zklámáním jsou Farrow a Postlethwaite (kteří jsou oproti původní Ms. Bylock a původnímu otci Brennenovi fakt otřesní...). Nebýt originálu bylo by to stěží na 50, ovšem jako jeho zarytý fanoušek nemůžu jít nad 30%.

Jakuza deka: Marifana micubai sošiki (1970)

Ani mně druhý díl nijak extra neoslovil a je znatelně slabší než díl první. Děj je ještě prostší, plný nelogických přehmatů, nesmyslných a zmatených zvratů a vyslovených hloupostí; humor, a hlavně nadsázka, takřka úplně vymizely... a hlavně největším zklámáním a slabinou filmu jsou akční scény, na nichž prostě tento druh filmů stojí a padá. Nejsou tak svižné a nápadité jako v jedničce, stejně tak efektnost, barvitost i triky klesly na dost nízkou úroveň, plné jsou naopak naivnosti, trapnosti, až to fakt zamrzí - no a záverečná řež se, byť se snaží být bombastickou, z mýho pohledu dost smutně nepovedla. Jinak Chiba hraje stejně dobře, nicméně jeho postava tu dost ztratila kouzlo a je po všech stránkách chudší; ve vedlejší roli tu znovu použili i Ryohei Uchidu, který tu nevyčnívá jak v jedničce (ale taky hraje znatelně slabší a omezenější postavu...). Škoda, po prvním díle jsem čekal více (naštěstí největší hitovky Yukio Nody na sebe nechaly čekat již jen pár let:) 40%.

Run! Bitch Run! (2009)

Hodně nenáročný a lalciný rape & revenge tribute se syrovým a špinavým retro-lookem a se snahou o velkou nadsázku, který žel většinu času není moc vtipný, zato je dost plytký, povrchní (o nějaké "filmařině" ani nemá moc cenu mluvit) a až moc často jen nudí... Na poměry exploitationů posledních let je to, byť se snaží ubírat svou cestou, dost slabé a podprůměrné po všech stránkách...nicméně za shlédnutí to pro stálo a nelituju, prostě nic víc než jednohubka... Trailer je dokonalý, velmi chutný a moc, moc povedený, za ten tleskám nadšením. Jinak tak 20%.

Strašáci (1971)

Vynikající dramatická, strhující a gradující podíváná...velmi silný a působivý příběh s propracovanými postavami, stupňující se napětí a atmosféra, skvělé herecké výkony. Přesto mě to tak úplně neodpálilo, a tak se nemůžu rozhodnout mezi 70 a 80%... spíš k těm 70%.

A-Team: Poslední mise (2010)

Dost zklamání... v rámci podobně laděných snímků poslední doby (tř. Expendables) silně podprůměr, absolutně žádný šmrnc - příběhově, herecky (vesměs nezajímavé, ploché a nevýrazné postavy a stejně slabí herci - Neeson byl fajn, ale nějak jsem mu to vůbec nevěřil, prostě podle mě se Neeson ani Cooper, jehož postava mě vyloženě iritovala, pro takovéto postavy, role i filmy zrovna nijak moc nehodí) a hlavně co do akce (přehnaná, přeplácaná, nepřesvědčivá, nezáživná, otravná). A ten závěr to úplně doprznil...20%

Kdybych byl tátou (1939)

Velmi dobrý a příjemný tragikomický příběh s naprosto úžasným výkonem Jindřicha Plachty.

The Horseman (2008)

Wooow!!!! Brilantní ultra-syrová a ultra-dramatická australská cesta za pomstou či spíše zoufalý a nasraný boj o zmírnění nesnesitelné bolesti ze ztráty dcery, o překonání naprosté bezmoci tváří tvář ztrátě části sebe sama... Po všech stránkách dost minimalistické přesto - úžasný depresivně strohý a přímočarý vizuál (usilující o autenticitu a reálnost); minimální ale úžasně poetický a přiléhavý hudební doprovod; tiché deprimující momenty plné vnitřní bolesti a beznaděje střídající se se drsnými výlevy bezcitné a nemilosrdné agrese a strhujícím, vzteklým a zvířecím bojem na život a na smrt (skvělé reálné a syrové bitky... a celkově vůbec žádný extra krvák nečekejte); a v neposlední řadě dokonalý a zcela přesvědčivý výkon představitele hlavní role. Tohle mi fakt moc sedlo a je to neskutečná paráda, díky za to...100%... (btw-mně ten motiv morální nejednoznačnosti a diskutabilnosti naopak dost potěšil a oslovil - a to to i mě ještě naprosto dorazil ten konec)