Mistrův syn (1978)

Rozhodně jeden z vrcholů klasického kung-fu old schoolu od mistra oboru Yuen Woo-Pinga. Nad poměry žánru vtipné a z hlediska bitek a choreografie fakt neskutečná podívaná. Jackie Chan ultra-úžasnej (ne že bych byl zrovna jeho fanda...) a za velkou zmínku stojí i jeden z mých nejoblíbenějších záporáků žánru, kouzelnej Jang Lee Hwang. Osobně mi ještě víc sedlo Snake in the Eagle´s Shadow (co do příběhu, postav, bitek, humoru a především závěrečného fightu) ze stejného roku a s hodně totožnou partičkou, ale to už je na vkusu.

Treevenge (2008)

Příjemné, vtipné, a to hlavně brutál na konci.

Znamení ve zdi (2002)

Nápad skvělý a s velkým potenciálem, ale nějak se to nepovedlo... jediné, co se tam jakžtakž povedlo, byla zajímavě laděná atmosféra - nicméně sorry, ale hororový na tom byl přinejlepším tak námět... zbytek se zasekl někde hodně na začátku cesty + silně mi nesedly postavy a jejich představitelé... a ještě ke všemu to nakonec totálně dorazil úplně nezajímavý a nepovedený konec. Takže 30%.

Bitch Slap (2009)

Tohle mi prostě vůbec nesedlo... nebavilo mě to, a to ani ty prý pěkné slečny...příběh ultranudný, postavy a herci ještě horší, závěr stupidní a nejvíc mě štvalo to ploché, namyšlené "cool" zpracování... takže 10%

Ninja Assassin (2009)

Ahhh, tak tohle bylo fakt špatný... jako film úplně shit, nulové a nudné zpracování ("hurá" ninjové na berlínské čtyřproudovce) a herci zbytečné mluvit (dobře, s jednou výjimkou, potěšilo vystoupení Sho Kosugiho)... a hlavně totální (tj. ve všech směrech) zneuctění tématu (s ohledem na klasiku ninjovských filmů)... pár, opravdu jen pár, "světlých" momentů bylo v akčních scénách, tam se Rain dost obstojně snažil (jinak akce bohužel většinou chaotická, nepřehledná a nezvládnutá, navíc silně přetmavená). Takže 20%

Expendables: Postradatelní (2010)

Čekal jsem od toho víc, ale bavilo a nezklamalo... sympatické ohlédnutí za 80. léty, skvělá a místy nabušená akce (místy zas ne úplně povedená) s pár fajnovými narážkami a mnoha odkazy na klasiku... žel některé pasáže fakt slabé a "vomáčkové" a záporáci dost odfláknutí a nezajímaví... po herecké stránce rozhodně uznání Lundgrenovi, Stallone mě teda nenadchnul (vůbec Rambo 4 se mu po všech stránkách povedl mnohem, mnohem více). Takže 50%.

Žoldák: Legie zkázy (1998)

Jako bál jsem se toho, ale nakonec v pohodě oddychový akční béčko (znovu se na to určitě nepodívám) s takovým tím rádoby futuristicko-totalitním laděním a v hávu akčních filmů let 80 (jako nevím, na co tam vyplácali ten rozpočet)... ničím zajímavé, ale ani nijak neurazí, a to ani Kurt Russell jako vypatlaná, takřka nemluvící guma. Takže 40%.

Shirikurae Magoichi (1969)

Tak tohle je velikánská pecka a další z nezapomenutelných Misumiho chambar!! Pro mě vynikající zpracování dobrého tématu - Misumi prostě umí... Hodně tradiční a nikam neujíždějící chambara, výborný a zábavný příběh/děj a zajímavé postavy... Shintaro Katsu, ostatně jako vždy, velké potěšení, byť v menší roli, a Kinnosuke Nakamura jako Magoichi tentokrát podal jeden ze svých lepších výkonů (jinak naprostý souhlas se stubem ohledně Nakamurova herectví a jeho postav). Takže 90%.

Wanted (2008)

Skvělá akčně-komiksová jízda, v níž to schytá i vlak Českých drah... výborná akce, zábavný a rychleplynoucí děj, vynikající, nápadité a líbivé efekty, rozjetej James McAvoy (ostatní herci bohužel nestojí za řeč)... prostě vcelku super-oddychový akční zážitek. Takže 70%.

Bláznivá mise (1982)

Jako malej jsem to na VHSkách miloval, ale po letech to většinu svého kouzla ztratilo a zůstala jen ujetá (ne v dobrém) hovadina... pár dobrých humorných momentů, ale povětšinou až moc trapně dementní (jako že HK "dementní" humor mi jinak nevadí a občas se fakt "povede"), no a po akční stránce je to fakt slabota...ale Karl Maka je týpek:) Takže max 20%