Pěna dní (2013)

Velmi slabe dve hviezdicky. Tak nekonzistentny a miestami skutocne hlupy film som uz dlho nevidela. Audrey moze byt zaujimava a etericka, ale v naozaj dobrom filme som ju este nevidela hrat. Po prvych 20 minutach som mala chut opustit kino, ale povedala som si, ze tomu dam este sancu a...neoplatilo sa. Ocenujem originalitu a spracovanie niekolkych scen, ale tie sa naozaj daju zratat na jednej ruke. A nedokazala som ocenit ani ten priserny prechod z fazy "jeeej kvetinky, kolaciky, zajaciky" do totalne depresivnej a pochmurnej reality vsednych dni.

Biutiful (2010)

Dalsi zo serie filmov, ktory vas zanecha "emotionally wasted". A ktory film rezisera Inarritu vlastne nie???

Hirošima, má láska (1959)

Bol by to vynikajuci film az na ten zaver, ktory kazdou minutou nabera na zbytocnej patetickosti.

Velká žranice (1973)

Film sam o sebe nema ktovieaku vysoku vypovednu hodnotu. Miestami mi to pripomenulo Pasoliniho, ktory sa divaka snazi znechutit, aby poukazal na skazenost doby. Tento film ma velmi podobne znaky, az na to, ze ta hlavna myslienka sa miestami uplne straca a ked sa skonci, clovek je vlastne rad.

Johnny Suede (1991)

Co sa len tento film snazi povedat? Zazracne mokasiny pre Brada Pitta? Jednu hviezdicku davam za Nicka Cavea a hudbu.

Glastonbury (2006)

Scena s vyprazdnovanim toi-toiek: TOP!!!

Cizinec (2010) odpad!

Nedalo sa inak. Tento film mi ukradol dve hodiny zo zivota, ktore mi uz nikto nevrati. Dalsi dokaz toho, ze hviezdy typu Angelina a Johnny nie su zarukou dobreho filmu. Cely cas som cakala, ze sa ta nuda niekde prelomi, bohuzial to slo len dolu kopcom, az to napokon zakotvilo v uplne banalnom, predvidatelnom a hlupom konci.

Království (1994) (seriál)

Von Trier je sialenec. Serial sa ku mne dostal uplnou nahodou a aj ked to zpociatku vyzeralo na odnoz Pohotovosti a podobnych serialov, vyklul sa z toho prijemne mrazivy pribeh s originalnymi hercami a zapletkou. Ostal verny svojej povesti provokatera a aj tu dokazuje, ze sa neboji sokovat, znechutit ci poburit.

Amarcord (1973)

Presne pre to, co Fellini predviedol v tomto filme ho milujem! Hrave, eroticky naladene, miestami az surrealne, to je v reziser na tvorivom vrchole.