Život je zázrak (2004)

Dalsia kusturicovka, ohucana, uponahlana a divoka, ale vyborna.

Prolhané krásky (2010) (seriál)

Nikdy som neverila, ze ma este nieco podobne v zivote zaujme, pravda je taka, ze sa chcem dozvediet co bude dalej. Vela situacii v seriali je viac ako nepravdepodobnych, napriek tomu som sa rozhodla, ze to cele zozeriem a s navijakom a budem to pozerat dovtedy kym sa nedozviem, kto sa skryva pod magickym pismenkom A. Prva seria: 70%

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Po poslednych Burtonovych preslapoch (Alica, Dark shadows) som musela velmi silno rozmyslat, ci mu este dam sancu. Jeho animovane pociny ma vsak este nesklamali a tak to bolo aj v pripade Frankenweenieho. Mila ciernobiela rozpravka pre dospelych s celkom ucinnymi hororovymi prvkami. Zeby sa Burton vracal do starej formy?

Žena v černém (2012)

Typicka ducharina z viktorianskej ery. Daniel Radcliffe sa snazi oslobodit svojej nalepky Harryho Pottera a obcas sa mu to aj dari. Celkovo film nepriniesol nic nove, efekty a momenty strachu uz boli pouzite x-krat, ale celkova atmosfera je velmi fajn. Ak filmu obetujete hodinu a pol zivota, sice si nic nove neodnesiete, ale sklamani nebudete :).

Tělo a ďábel (1926)

Casy, ked slova neboli dolezite. Herci vedeli totizto hrat. A Greta Garbo je nadherna!!

Bolero (2004)

Napad zasadit legendarny pripad vrazdy Ludmily Cervanovej do sucasnej doby a este k tomu do Ciech sice moze byt aj fajn napad, jeho spracovanie, ktore pocas trvania celeho filmu skripe, uz je druha vec. Prilis zjednoduseny pohlad a hollywoodsky pristup Cechom malokedy vychadzaju.

Ať vejde ten pravý (2008)

Okej, film ma niekolko logickych dier, ktore sa reziser ani len nepokusil zaplatat, ale faktom ostava, ze film je vyborny. Upirskej tematike sa snazim vyhybat, ale presvedcil ma fakt, ze ide o seversku kinematografiu, ktora ma malokedy sklame. Dej plynie pomaly, ale isto, finale je skutocne genialne. Jedna hviezdicka patri dvom detskym hercom, ktori predviedli naozaj skvely vykon.

Super drbna (2007) (seriál)

Nic nove pod slnkom. Bohate deticky, ktore nemaju nic na praci, tak intriguju proti sebe a proti vsetkym. Takych tu uz bol a ziadnemu z nich som to nezozrala.

Zvrácený (2002)

Pripomenulo mi to film Memento, ktory ma bavil o nieco menej ako Irreversible. Noe je blazon v dobrom zmysle slova: divak ma hned od zaciatku zavraty z otacajucej sa kamery a nejasnych, rychlych zaberov. Dve klucove nasilne sceny su tak neprijemne detailne natocene, az som mala mnohokrat chut vypnut to a zabudnut na existenciu podobneho filmu. Sceny vas bohuzial vtiahnu do seba a uz vas nepustia.

Klip (2012)

Velmi nebezpecne sa bliziace socialnym dramam s nadychom tinedzerskeho hladania/ nenajdenia sameho seba. Mozno by som brala trochu hlbsie spracovanie niektorych temam, postavy posobia uplne prazdne aj v scenach, kedy bol zamer iny. Ocenujem snahu o autentickost a udrzanie mojej pozornosti pocas celej doby trvania filmu.