Dr. House (2004) (seriál)

Myslím, že 8 místo není žádná náhoda...většina dílu je fakt zajímavá a skrývá mnoho lidských osudů...jak u doktorů tak u pacientů a důvodů proč se octli v nemocnici. Zatím jsem nesledoval seriál na série. Napřed si vždy projedu televizní program, a když ho najdu tak si dám 2. díly. Po zhlednutí pár sérii Chicago houpe či pohotovosti šel seriál dál a pro všechny je to jen dobře....Všechny postavy jsou zajímavé. V vzpomínám na díl, kdy House zachraňoval nějakou ženu, na kterou spadl most ten mě fakt dostal (měl jsme ho v hlavě hodně dlouho). Po Perníkovém tátovi další top pro mě.

Predestination (2014)

Jako sci-fi docela povedené a zajímavé.....první hodina filmu jasně lepší a celková pointa taky ok....viděl bych někde kolem 70 procent. Co se my na filmu líbilo, jak za minimální prachy lze vytvořit zajímavou sci-fi.

Hvězdná pěchota (1997)

Ahoj přátelé a kamarádí světa budoucnosti. Ve kterém je být občanem pocta a čest a kdo není občan nemá volební právo. A když nějací emzáci napadnou svět, tak se jde svět hromadně pomstít.....Byl jsme kdysi s kamarádem na ten film, když byla premiéra a já měl 18 roků....pamatuji si, že se my o něm i zdálo a byl na něm ještě dvakrát. Celkově myšlenka filmu dotažená do konce i díky předloze Robert A. Heinlein. S kina jsme odcházeli úplně spokojeni, prostě sci-fi jak má být.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Celkově jsem byl zvědaví jak asi bude reagovat na 40.let starý film když mi je o 4.roky míň. Shlédl jsem jen zatím jednou, ale musím uznat, že Miloš Forman a herci kolem mě dostali do stavu, kdy jsem musel přemýšlet o McMurphim a despotické přístupu blázince. Po třech dnes ve mě vyhrál Mcmurhiho přístup (jeho kriminální minulost neřeším), který ať udělal cokoliv tak vlastně nikomu neškodil a spíše pomohl prozřít ostatním. Lidská svoboda má asi větší váhu, než zavřít lidi do blázince a tak je pomalu nechat umírat. Chvilku jsem rozdýchával konec, ale je geniální a v podstatě jediný možný. V přehešli dnešních trikových filmů většinou bez většiho obsahu a zdělení je to návrat ke staré dobré filmařině a můžeme být hrdí, že režísér je Náš čech mistr Miloš Forman.

Whiplash (2014)

Tak tohle jsem nečekal...dokonalí film o souboji učitel versus nadaný žák. Strohá filmařina, která Vás zatáhne do děje už první scénou. Šílený učitel vlastně despota a nadaný kluk, který si myslí. že je nejlepší, ale chybí mu stále jen kousek. Na konci vlastně člověk neví kdo vyhrál a kdo prohrál....po konečných titulcích je jedna věc jasná, kdo nemaká není na vrcholu .

Divočina (2014)

Vyděl bych to někde kolem 70 procent takový ten film....první vzlednutí a uloží se v hlavě, ale ne na dlouho. Asi možná chybí hudba Ediho Vadera, nebo je tu moc ženského pohledu na věc, ale na Utěk do Divočiny to prostě nemá. Každopádně ten Pacifický Trail musí bých hodně zajimavý.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Tak jsem dneska dokoukal tenhle pěkný rodinný seriál a tátovy, co měl rád svoji rodinu a taky rád vařil perník....Tenhle seriál je jako dobře uvařený perník, nemá žádné hranice a ukazuje ve své krase (lehké prachy) drsnosti (někdy je třeba někoho odstranit) a lehkosti (skvěle natočené) jak asi funguje tenhle byznys. Díky za 3 týdny Vincente Gilligane - režisér, Walte White Bryane Cranstone a Jasee Aarone Paule a ostatním, kdy jste mě drželi v napětí.

Absurdistán (2006)

Taková metafora jak to asi bude vypadat v budoucnu .... a možná už brzo pokud se budou čist AHA a BLESK či sledovat TV NOVA a jiné televize plné našich velkými prsy obohacených krásek, ale vážně škoda scénáře mohl být bohatější a rafinovanější a film je spíše šitý na samotné Američany a jejich hodně chytrou populaci ve které se množí hlavně Hispánci a Černoši. Takže jím to může nastat už hodně brzy.

Avengers: Age of Ultron (2015)

Po jedničce trochu pokles v kvalitě....ale furt hodně zábavné a člověk se fakt v kině nenudí. Legenda z toho asi nebude, ale dobře pobaví a jednom záběru je i stará škodovka a autobusy z totáče Ikarus-pobavilo mě to jako obyvatele východního bloku.

Jupiter vychází (2015)

Zdravím, celý den jsme přemyšlel kolik tomu dát a dávám něco kole 7/10 jako scenář nic moc, příběh taková ta klasika z dílny Wachowských, ale vizualní stránka filmu mě fakt dostala. Hodně pěkně udělané. Zajinamvé bude, kolik to vidělá a jestli budou točit druhý díl.. Příběh má docela potenciál.