Collateral (2004)

Michael Mann opet dokazal svou tridu!!! Z finalni hry "na kocku a mys" me mrazi v zadech jeste ted. Vyborne!

Napoleon (2002) (seriál)

Dalsi z miniserii tvurcu, kteri na televizni obrazovky privedli osudy Edmonda Dantese (Hrabe Monte Cristo) a Jeana Valjeana (Bidnici), obou to postav z klasickych romanu francouzske literatury. Tentokrat se vydali prozkoumat zivot Napoleona Bonaparta, IMHO nejzajimavejsi postavy francouzskych historie. Napoleon neni (nastesti) nijak glorifikovan ani demonizovan, je vylicen jako silna osobnost, ktera, jako kazdy jiny clovek, i chybuje. Mezi nejvetsi pozitiva bych zaradil vyborne herecke obsazeni a az netelevizne velkolepe pojatou vypravu.

Šepot srdce (1995)

Nadherny romantidky pribeh o problemech mladych dospivajicich lidi.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Tak jsem si dneska v TV nahodou prepl na tento serial a vzpomnel si, jak jsem ve svych asi deseti letech koukal a hltal kazdou jeho minutu. A soucasne si uvedomil, jak kvalitni serial, ktery se s nasi soucasnou TV produkci neda vubec srovnavat, jsme byli schopni vyprodukovat. Skoda, ze to ted nejde :(

Vesnice (2004)

Film, ktery neni tim, cim se zda byt. Pokud budete cektat horor, budete nejspis zklamani. Ja jsem byl mile potesen tim, ze Shy opet natocil film velmi povedeny, i kdyz oproti jeho predchozim dilum totalne odlisny. Pokud bych mel jmenovat neco, co me na filmu zaujalo nejvic, tak by to byla hudba a vyborna Bryce Dallas Howard. A pokud se jedna o pointu, tak rozhodne neni tak sokantni, jako treba u Sesteho smyslu. Zde ona pointa dava celemu dilu teprve ten spravny rozmer.

Osvícení (1980)

Opet uzasny Kubrick. Snad jeste nikdy jsem pri sledovani horroru nemel dojem, ze sleduji mistrovske dilo!!

Barry Lyndon (1975)

Uzasnej film, ktery pres svou trihodinovou delku a relativni rozvleklost ani chvilku nenudi. V prubehu filmu jsem si jenom rikal: Jak to ten Kubrick delal? Natocit tolik odlisnych, a pritom genialnich filmu...

Akira (1988)

Uzasna anime ve vsech aspektech - pribehem pocinaje a vytvarnym stvarnenim konce.

Muž v ohni (2004)

Skvely thriller. Podepsal bych se pod to, co zde napsal Pet, dale bych jeste poukazal na vybornou hudbu.

Noir (2001) (seriál)

Moc peknej serial. Po uvodnim seznamovacim dilu se Noir zacina jevit spise jako serial epizodniho typu, kde kdyz vynechate dil, tak se zas tak moc nestane. Ale zhruba po prvni tretine se to zmeni a vy stale kousek po kousku odhalujete minulost obou divek. Muj prvni anime serial, dojmy veskrze pozitivni.