Doctor Who (1963) (seriál)

Pokud bych se narodila na přelomu padesátých a šedesátých let, nechtěla bych žít nikde jinde než v Anglii. V té době měli skvělý námět na seriál, který nedávno oslavil padesátiny, zatím co my jsme nikdy takový seriál nedokázali ani vytvořit. Jediný sci-fi seriál z českých luhů a hájů, který stojí za zmínku je Křeček v noční košili a Létající Čestmír, tuším že oba jsou z osmdesátých let (zmínila bych i Cestu do pravěku, ale nějak jsem si jí nezamilovala). Z první řady určitě stojí za shlédnutí díl s Dalekama, jinak cesty s 1. doktorem jsou spíše historického rázu a doktor je spíš děda zabývající se vědou, ale i tak se tu objevuje pár dojemných scén, kdy se loučí se svými společníky hlavně se Susan a později i s Barbarou a Ianem. Docela je mi líto, že se nedají sehnat ty díly, kdy regeneruje. Zatím mým nejoblíbenějším byl 2. doktor - doktor s dětskou duší. K velký smůle se s ním nedochovalo moc kompletních dílů. Míň už mě pak oslovil 3. akční doktor, který zpočátku neměl ani TARDIS a jezdil autem Bessie :o), to se později změnilo, když ho potřebovali Páni času a darovali mu zpět Tardis. Doktor pracoval pro tajnou operační jednotku UNIT. Příliš mi ani nesedělo to, že ovládal bojové umění. Většina dílů pak byly s Vládcem. Tento doktor poprvé vytvořil sonický šroubovák. 4. nejznámější Doktor - pokud byste chtěli vědět vše o Gallifrey sledujte cestu časem a prostorem tohoto Doktora. Když je Doktor povolán "Strážce času" k nalezení časového klíče je mu svěřena kolegyně z Gallyfrey Romana... v díle 16x06 Armageddon factor se v 5. epizodě setkáváme s Doktorovým známým ze školy Draxem, který poprvé nazve Doktora jeho vlastním JMÉNEM. Bohužel v následujícím díle 17x01 se už Romana v podání Mary Tamm neukáže, ale scénáristi asi uznali za dost vhodné, aby Romana regenerovala a střídala jedno tělo za druhým dokud nebude v podobě princezny Astry z předchozího dílu, tím pro mě zničili podstatu regenerace. Budiž jim odpuštěno s tím, že se to už nebude víckrát opakovat.

Vražda v salónním coupé (1997) (divadelní záznam)

Líbil se mi film Rozpuštěný a vypuštěný, který jsem viděla dřív než tuhle hru, tak se mi líbí i hra.

Drákula (1979)

Další dílo, které se od literární tvorby tak moc vzdálilo, že by si nikdo na knihu ani nevzpomněl. Hrabě Dracula je klasickou hororovou postavou, už jen ten fakt, že film obsahuje postavu upíra, který se jmenuje Dracula, znamená, že je to podle knihy Brama Stokera. V porovnání s verzí z 92' samozřejmě se na film musíme podívat s ohledem na rok a kupodivu ta starší verze je nezkažena zběsilou počítačovou modernizací, kdy se nechal Coppola unést svou fantazii až za možné hranice, tím pádem Dracula připomínal spíš mimozemšťana než vyprahlýho krvesajce, kdežto ve verzi 79' si tvůrci o počítačových efektech mohli nechat jenom zdát, všechny scény Draculy zde byly o tolik přijatelnější. Kdyby se tento film víc řídil literární předlohou nemohlo by mi nic pokazit dobrou podívanou.

Učitelka angličtiny (2013)

Český dabing je děsný, jinak film je předvídatelný od prvních minut filmu.

Dávám tomu rok (2013)

"Romantická komedie", kde se střídají trapné scény s pár opravdu vtipnými (vážně byly jenom 2 vtipné scény: komentáře Chloe v trojce a výstupy úderné Naomi). K romantice se dostanete až v závěru filmu, kdy vám scénáristi vyplní přání a krásný Simon Baker odchází s Rose Byrne a Anna Faris dopadne nejhůř - zbyde na ní jen hulvát. Chudák Rafe Spall musel hrát takového idiota :(

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Šokující a přesto nádherné. Navíc film se dostal i do Simpsonů ;o) a to už je co říct. Zkrátka klasika, kterou by měl vidět každý.

Člověk proti zkáze (1989)

Skvělý film, který rozhodně doporučuji všem studentům, kteří jsou naštvaní, že se musí učit o Čapkovi. Film skvěle vykresluje předválečnou dobu, ve které žil.

Rande (1997) (pořad) odpad!

Většina lidí se stydí dát si byť jen inzerát na seznamku, ale oni to hrotí až do televize. Docela by mě zajímalo kolika párům to vydrželo?

Ptákoviny (1994) (pořad) odpad!

Tahle zábava mi nikdy nepříšla vtipná.

Dobroty (2001) (pořad)

No budiž, objevily se tam scénky, které byly docela i vtipné, pokud se tam neukázala uječená Blanarovičová.