Nejvyšší nabídka (2013)

Přiznávám, moje očekávání byla stejně velká, jako následné zklamání. Film na mě působí dojmem snahy o takové to odhalení velké pointy, kterou jste vlastně měli celou dobu na očích (třeba něco jako v Šestém smyslu). Bohužel ona velká pointa je dost jasná už od chvíle, kdy jsou představeni všichni protagonisté a všechny okolnosti... Háv "kultury" do kterého se Nejvyšší nabídka snaží schovat mi navíc přišel dosti prvoplánový, po umění se zde spíš jen tak pokukuje, než aby se skutečně prožívalo (jako třeba ve srovnatelné Velké nádheře). Celkově mi tohle dílko přišlo až moc vykonstruované... 62 %.

Americký sniper (2014)

Zajímavý příběh o tom, jak se z vidláka excelentní voják stal. Naneštěstí je ale Americký sniper strašně utahaný, zdlouhavý a překvapivě málo napínavý. Pro bližší seznámení se současnou ikonou americké vojenské scény asi stačí, ale že by přinášel něco navíc, tak to si nejsem úplně jistá... Celkově 65 %.

Noe (2014)

Noe se sice snaží navodit pocit určité netradičnosti, ale popravdě mu to moc nejde, takže zklouzává do vod klasického hollywoodského mainstreamu. Dost pasáží bylo vyloženě nudných, charaktery postav jsou celkem nic moc, jediné co snad potěší jsou vizuální efekty. Když to shrnu, tehle film je prostě průměrný. Celkově 57 %.

Proti přírodě (2014)

Klasický příběh o krizi středního věku v poněkud netradičním kabátku. Vyprávění formou monologu sice není zrovna novinka, ale zdejší vypravěč má svůj osobitý šmrnc. Proti přírodě nepřináší nic nečekaného nebo ohromujícího, jedním z nejsilnějších faktorů je určitě skvělá norská krajina, kterou jsem si ve filmu opravdu užívala. Celkově 75 %.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

V Amores Peros je sice vidět potenciál režiséra, ale musím říct, že je to neskutečná nuda. Příběhy nemají žádný přidanou hodnotu, žádný spád, žádné napětí a po jejich zhlédnutí jsem si řekla tak maximálně hmmm. Kdyby měl film tak aspoň o hodinu méně, určitě by mi přišel lepší.

Chlapectví (2014)

Lákadlo v podobě herců stárnoucích s filmem mě moc nebralo a dost jsem se zdráhala uvěřit, že pouhý pohled na život dospívajícího kluka vůbec může být zábavný. Je fakt, že žádnou pointu tehle film nepřináší, protože to je prostě a jenom o životě. Na druhou stranu ale ukazuje zcela neutrální pohled nejen na chlapectví, ale i na další aspekty lidského bytí. Člověk se může zamyslet nejen nad americkou společností, ale najde si určitě taky dost toho svého. Když to shrnu, je vlastně na každém z nás, nakolik nad filmem popřemýšlí a srovná ho se svým vlastním příběhem.

My Fair Lady (1964)

My Fair Lady je převážně zábavná, velice hravá, ale místy ukrutně zdlouhavá. Celkově 72 %.

Pojedeme k moři (2014)

Po delším zvážení, nakonec měním hodnocení na 3*. Ne že by snad pojedeme k moři nebylo v rámci českého mainstreamu nadprůměrné, ale s čistým svědomím to na 4* prostě není. Začátek byl velice slibný. Zdálo se, že film naplní své zařazení Komedie / Rodinný, jenže pak přišla změna. Mádl postupně představuje snad všechny trampoty, které mohou svět neznalého mladíka potkat. A to dokonce v takové míře, že jsem se nakonec zdráhala uvěřit, jestli by se to všechno během těch pár měsíců, ve kterých se film odehrává, dalo vůbec stihnout :) Když to shrnu, Pojedeme k moři je víc než cokoliv jiného drama, které se, i když trochu zaobaleně, snaží diváka dostat na city. A takových filmů je strašně moc, a strašně moc jich je na úplně jiné, mnohem vyšší úrovni. Pro děti tohle dílko rozhodně nedoporučuji, pro dospělého, to zas není tak docela ono.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Netradičně zábavná oddychovka, která zaujme neotřelým, propracovaným pojetím a pár opravdu vyvedenými nápady. V kině jsem se neskutečně bavila. S odstupem času ale přišlo vystřízlivění. Je totiž fakt, že Kingsman je pod blyštivým kabátkem vlastně dost prázdný. Takže se hodí pro všechny, kteří si chtějí trochu krvavě odpočinout a od filmu neočekávají nic víc. Celkově 79 %. PS: při závěrečném rozhovoru s Artušem dejte pozor na střídavě prázdnou a plnou sklenku.

Whiplash (2014)

Totální emocionální vydíračka, která člověka prostě nutí do stresu. Z tohoto směru se jedná o opravdu bravurní ztvárnění emocí. Dohromady se skvělou psychologií postav dvou hlavních protagonistů, představuje Whiplash další z nezapomenutelných filmů. Každopádně tohle drama není žádný odpočinkový jazzový koncert, spíš naopak diváka propustí s těžkými, smíšenými pocity. Celkově 88 %.