Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Ovečka Shaun na mě působila poněkud rozpolceným dojmem. Děj filmu není dostatečně komplexní, aby mohl pohltit dospělého diváka, pro děti zase není přístupná spousta nejrůznějších narážek a skrytých vtípků. Na druhou stranu ale většina dětského publika vypadala dost spokojeně, takže jim to asi zase tolik nevadilo. Za mě to ale bude "pouhých" 65 %.

Divočina (2014)

Tohle dílko přesně naplňuje trailerová očekávání. Je to prostě o holce, která tak nějak ztratila ten správný směr a potřebuje si pořádně vyčistit hlavu. Film spíš než cestu samotnou ukazuje životní příběh, který k tomuto dobrodružství vedl. Přesto nebudou milovníci přírody o nic ochuzeni. Divočina tedy nenabízí nic převratného nebo nového, ale pokud má člověk náladu, rozhodně nezklame. Celkově 72 %.

Imaginární lásky (2010)

Jestli v Imaginárních láskách byla nějaká skrytá pointa, jiná než uvedená ve zdejším obsahu, tak mi teda zatraceně unikla. Každopádně i přes to musím říct, že mě film dost zaujal. Hlavně skvělým vyjádřením nejrůznějších pocitů a nálad hlavních postav. Mohu jedině doporučit všem, kdo zrovna nad láskou zlomili hůl... A ti ostatní? No ti se v případě trochu artovější nálady budou taky bavit :)

Laputa: Nebeský zámek (1986)

V porovnání s ostatními Mijazakiho filmy mě Laputa zrovna nenadchla. Opět se zde objevuje obvyklý enviromentální motiv, tentokrát rozšířený o robotickou složku. Naneštěstí zde ale chybělo takovéto pohádkové kouzlo a celý film se tak spíš kodrcal do celkem povedeného konce. Za mě 68 %.

Neúplatní (1987)

Neúplatní jsou ta nejklasičtější klasika, která mi svou atmosférou dost připomínala Podraz. Parta čestných, neúplatných mužů bojuje za stranu zákona a to ať už je vlastně jakákoliv. Dost mě překvapuje, že něco tak naivně správňáckého vzniklo na konci osmdesátých let, podle obsahu bych film zařadila tak maximálně do sedmdesátek :) Celkově 75 %.

Perfect Blue (1997)

Další z řady japonských podivností na které se oko Evropanovo dokonce i zvládne dívat. Nečekejte ale žádnou procházku růžovým sadem - ze všeho nejvíc mi tohle dílko připomínalo Lynchovu tvorbu, pouze s tím, že zde je dokonce i celkem jasné rozuzlení. Pokud má tedy člověk náladu na něco trochu víc netradičního, mohu Perfect Blue jedině doporučit. Celkově 84 %.

Jasmíniny slzy (2013)

Po zhlédnutí propadáku v podobě Kouzla měsíčního svitu jsem byla u o rok starších Jasmíniných slz poněkud ostražitější. Nakonec to vyšlo tak, že se na tehle snímek i celkem dá dívat a člověku u jeho sledování není trapno, ale přeci jen mi tam chyběl nějaký ten další šmrnc. Celkově 68 %.

Následky lásky (2004)

Následky lásky jsou překvapivě nezáživné. Ne že bych snad filmu odpírala technickou dokonalost, ale ta mě ale sama o sobě ke kvalitnímu zážitku prostě nestačí. Život Titta by se i s neočekávaným závěrem dal shrnout spíše do kraťasu, takhle byl celý snímek zbytečně natažený.

Sanjuro (1962)

Odvážní mužové mi ze všeho nejvíc připomínají takovou pohádku pro dospělé. Tajemný samuraj zmobilizuje partičku dobrosrdečných, ale ne zrovna nejbystřejších bojovníků a společně vyráží bojovat za dobrou věc. Jednoduché, krátké, oddechové. Celkově 72 %.

Teorie všeho (2014)

Teorie všeho dokonale plní veškerá (trailerová) očekávání o filmu. Divákovi se dostane pár těch dojemnějších scének, tak trochu se seznámí s životem jednoho z nejvýznamnějších mužů současnosti a navíc bude z kina odcházet s takovým tím hřejivým pocitem u srdíčka... Tohle dílko je prostě takové pěkné, což navíc podtrhují neustálé kontrastní scény, na kterých celý film dost stojí. Když to shrnu tak Teorie všeho 100% plní cíl, který si vytyčila. Otázka je, stačí to? Za mě ne tak docela :) Celkově 68 %.