Amy (2015)

Amy obklopená 3 osudovými muži, z nichž dva ji táhli do záhuby a třetí neměl na víc, než jen přihlížet. Tak tohle by určitě nebyl dobrý výchozí bod pro nikoho. Jestli to je dobrý výchozí bod pro natočení kvalitního dokumentu, zůstává otázkou. Tento mě ale nepřesvědčil ani v tom, že divákovi přináší skutečně silné zpracování zpěvaččina života. Celkově 60 %.

Noc hrůzy (2011)

Ok nic jiného, než ne zrovna oduševnělou upírskou vyvražďovačku jsem nečekala. No a přesně to mi, světe div se, Fright Night přinesla. Pokud člověk nečeká nic jiného, bude se vcelku bavit, tak jako já. Celkově 65 %.

Slow West (2015)

Slow west svým názvem určitě neklame a přináší pomalé, zamyšlené a poetické putování divokým západem. Objevují se zde momenty vybroušené nejen vizuálně, ale i obsahově. Jako třešnička na dortu diváka potěší několik opravdu povedených vtipů, které jsou ale často na hranici černého humoru. Celkově 80 %.

Rváčův deník (1995)

DiCaprio jako obvykle předvádí bezvadný výkon, který jenom předznamenává jeho budoucí úspěchy. Zvlášť ve scéně s brokovnicí jsem měla pocit, že se dívám na Leonarda současnosti. Film samotný přináší další z řady velice silných ukázek toho, jak drogy můžou zkazit život. Naneštěstí jsem se ale nějak nedokázala dostat do děje. Celkově 72 %.

Lupin III: Cagliostrův hrad (1979)

Tak už to chodí, čím větší očekávání, tím větší zklamání. Lupin možná předběhl svou dobu, ale dnes na mě působí spíš jako nepříliš povedená hříčka se spoustou infantilních vstupů, za to bez jakékoliv hloubky. Za mě tedy 65 %.

Adepti (2015)

Nepříliš originální příběh o chlapci, který jde za svým snem, jenomže mu okolnosti hází pořádné klacky pod nohy a on sám jim jde tak trochu naproti. Zpracováním se autoři sice snažili o originalitu, jenomže docílili spíš pořádné nudy. Celkově 50 %.

Zbrusu Nový zákon (2015)

Opravdu zábavná komedie bravurně balancující na hraně absurdního nebo až primitivně působícího vtipu a velice vážných témat smrti nebo lidského utrpení. Pojetí tématicky pracující s biblí neurazí nebo neznechutí snad nikoho, ať už je jeho vyznání jakékoliv. Dokonalé poetické záběry a úvahy střídají nejnižší lidské pudy, ale tahle směsice nevede do nepřehledné slátaniny, ale naopak vytváří velice citlivou a vyváženou konstrukci, která celou dobu skvěle baví.

Zákon trhu (2015)

Zákon trhu nabízí pohled na zoufalého, ale obyčejného muže, který potřebuje získat práci, aby mohl uživit svou rodinu. Obcházení nejrůznější poradců, však nevede k žádnému zlepšení a představuje tak, že ani propracovaný sociální systém nemusí fungovat. Po delší době Thierry úspěšně získává práci hlídače v supermarketu. Avšak toto jeho nové zaměstnání ukazuje, že existuje hranice mezi mechanickým plněním pracovní náplně a osobními zásadami. Bude nakonec sebeuvědomění a vlastní identita silnější než finanční tlak? Celkově 72 %.

Theeb (2014)

Theeba dovádí chlapecká nerozvážnost k poznání tíhy skutečného pouštního života, který většinou končí bojem na život a na smrt nejen s krutou, vyprahlou přírodou, ale také se spoustou banditů, či nedůvěřivých britských vojáků. Poetický, ale přesto dynamický pohled na pouštní život ani na chvíli nepřestává bavit. Celkově 85 %.

Ďáblovy orgie a jiné zapovězené pásky Ivana Cardosa (2013) odpad!

Ďáblovy orgie jsou seskládány z řady krátkých filmů, které jsou povětšinou laděny jako jakási úvodní scénka nebo začátek filmu. Mezi sebou nejsou nijak propojené a obvykle si nekladou za cíl dávat nějaký smysl. Snímky nabízí témata od projížďky na horské dráze po holení genitálií. Celkově mohu doporučit jen opravdu otrlým diváků, pro mě bylo tohle dílko spíš nekoukatelné.