Moderní doba (1936)

Tohle vážně nebylo o stávkách za Margaret Thatcherové? Vážně ne? No tak to tedy klobouk dolů, to se Chaplinovi skutečně podařilo něco předpovědět :) Jinak je Moderní doba klasicky chaplinovsky zábavná a navíc samozřejmě nemůže chybět sociální podtext. Za mě slabší 4* tudíž 72 %.

Páni kluci (1975)

Pání kluci spíš než na příběhu staví na vykreslení venkovské idylky a pořádně procítěném nádechu klukovských let. Naneštěstí mě tento zjednodušený skoro až karikaturní pohled na svět moc nenadchl.

Ona (2013)

Ona sice nabízí krásný vizuál, ale po celou dobu sledování jsem se nemohla zbavit pocitu, že jde jenom o prázdnou skořápku. Jde snad o dobrý romantický film? No nevím, nejsem si moc jistá, přeci jen těžko si vybudovat vztah k mluvící krabičce. Objevují se zde nějaké zajímavé myšlenky? Ačkoliv si tohle dílko připravuje opravdu skvělou půdu pro zamyšlení se nad vlastní identitou a tím, co dělá člověka člověkem, nakonec vše jen vyšumí do prázdna bez jakékoliv odpovědi a vlastně i bez jakékoliv přímé otázky. Když to shrnu, tak určitě oceňuji spoustu propracovaných detailů a pár zajímavých nápadů. To ale naneštěstí nestačí k tomu, aby byla Ona plnohodnotným filmovým zážitkem. Celkově 58 %.

Metropolis (1927)

Hmm asi jsem až moc dítě současné kinematografie, ale Metropolis mě prostě nebavilo... Možná, kdyby mělo tak 50 minut :)

Na samotě u lesa (1976)

Česká klasika, která neomrzí ani po letech :) Víc k tomu snad ani nejde říct.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Pink Floyd: The Wall není nic jiného, než 95 minut dlouhý klip. Naneštěstí síla i slabost dobrých klipů spočívá v tom, že za krátký čas představí nějakou zajímavou, ale rozhodně ne všeobjímající myšlenku. Zde vidíme sice poutavý vizuál i zajímavý nápad, ale to samo o sobě na tolik času nemůže stačit. Koneckonců, co se týče samotného nápadu, přišlo mi, že cílovka se pohybuje někde okolo 15 let :)

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Po kratším rozmyslu měním na 5 hvězd :) Mad Max je opravdu zběsilá cesta, ta nejzběsilejší, co jsem viděla! V kině jsem se rozhodně ani na chvilku nepřestala bavit, A vůbec nejlepší na tom všem je, že to dokonale dává smysl. Žádné vykonstruované postavy v nefungujícím světě... To vůbec ne. Tak tohle rozhodně nebylo moje poslední zhlédnutí. Celkově 93 %.

Ex Machina (2014)

Ex Machina má velký potenciál, který musím uznat, že do značné míry dokonce i využívá. Škoda je, že většina poměrně chytlavého obsahu je spíš jen tak načrtnuta a nahromaděna na závěr. Všechny postavy, ať už lidské nebo nelidské působí dost chladně a tak si k nim divák nemá moc šanci vybudovat ať už pozitivní nebo negativní vztah. Celkově mě ale tohle dílko celkem bavilo, takže 76 %.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Hohou je super, že vůbec někdo jako Rodriguez existuje, protože jeho přístup k životu je inspirující i přes to, že jeho hudba není 100% můj šálek kávy. Krom toho je super, že někoho napadlo natočit dokument o tom, že je vůbec možné v dnešní době hledat popovou hvězdu, jen podle pár nepřesných vodítek. Tehle dokument je prostě taková pohádka v realitě naší doby a musím říct, že mě bavil.

Pí a jeho život (2012)

Pí na mě nikdy nepřestal působit dojmem, že se snaží o něco víc, než opravdu je. Úvod o splývajících náboženstvích byl dost na sílu a žádný další dopad na film vlastně neměl. Co mi ale vadilo víc bylo lehce načrtnuté závěrečné zamyšlení nad odhalením svého tygra (rozuměj, že nechci spoilerovat :)). To už mi prostě přišlo trošku za čárou. Co mě ale naopak bavilo dost, bylo fantaskně ztvárněné plutí oceánem i samotný proces sžití se s tygrem. Takže škoda, kdyby měl film trošku menší ambice, určitě by mě nadchl výrazně víc. Celkově 72 %.