Lajna (2017) (seriál)

Skvelo natočený komediálny seriál z hokejového prostredia. Opäť raz som sa spontánne nasmial, čo sa mi už pri amerických produkciach nestáva. Herecké obsadenie to zvládlo výborne a J. Langmaier tu skutočne exceluje s tou svojou cholerickou posadnutosťou hokejom na seba naväzuje rad ďalších postáv, ktoré dokáže strhnúť na svoju stranu svojou hokejovou vášňou. Seriál má tempo, chytľavú hudbu a nenudí. Občas ide s humorom až za hranu, no v globále to vytvára skvelý seriál, ktorý nebudete vedieť vypnúť lebo vás nakazí svojim humorom a vášňou s akou tu uznávajú hokej. Myslím, že si prídu na svoje aj nehokejový fanúšikovia.

Griselda (2024) (seriál)

Veľmi zaujímavý príbeh z narco prostredia, ale spracovaný tak z rýchlika, že má to pobúrilo. Narcos dostal 3 série, Narcos Mexiko dostal 3 série a Griselda len jednu? Potom to aj tak vyzeralo, nielen, že všetko natlačili do jednej série, ale len do 6 epizód. Však to je výsmech silnému, zaujímavému príbehu. No som z toho znechutený. Preto aj moje výsledné pocity sú zmiešané. Tento príbeh by si zaslúžil kvalitnejšie, prepracovanejšie spracovanie. Chcelo by to ukázať väčšiu prepojenosť na Kartel z Cali a ako tam bol zakomponovaný Escobar a ako si vlastne postupne vybudovala také renomé ako mala a nie robiť stále časové posuny v deji. Takto sa dobrý seriál nerobí.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Myslím, že táto rozprávka patrí rozhodne k tomu lepšiemu, čo sa za posledné roky urodilo. Výborne herecké obsadenie, dejová línia, príbeh na ktorom sa dalo stavať. Vizuálne efekty skutočne prekvapili na české pomery najmä záverečná bitka drakov. Bol som milo prekvapený. Stále sa tu niečo dialo, dej gradoval. Nestalo to len na 2 postavách, ale výborne sekundovalo aj ďalšie osadenstvo. Výborná práca. Na toto sa dá pozrieť opakovane. Dobrá rozprávka.

Klíč svatého Petra (2023) (TV film)

Za mňa spokojnosť. Určite sa dá na túto rozprávku pozrieť opakovane a hlavne Česi na rozdiel od Slovákov si vedia napísať dobrý scenár k rozprávke tak aby to bolo zaujímavé, gradovalo to, bolo tam aj nejaké napätie a zápletka, čo sa u nových slovenských rozprávok nedeje, ktoré sú ploche a nezaujímavé a dejovo nudné. Oceňujem nropozeraných hercov a slušne spracovanie.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Slovenská televízia sa predháňa každý rok aby natočila horšiu a slabšiu rozprávku len aby nejakú aspoň raz za rok natočila. Je to smutné, ale to bol tak nudný a nezaujímavý príbeh, že to nevytrhli z biedy a dejovej agonie ani neopozeraní herci. Absentovala tu zápletka, dráma, vlastne dejová línia bola tak jednoduchá, že som nechápal kedy sa tu stihol udiať ten cliffhanger tohto filmu. Princeznú zavreli do jamy, hneď ju zachránil jej nový priateľ, zatkli Vajdu, ktorý vôbec nemal šancu ukázať svoj potenciál na negatívne úlohy a už bol vlastne koniec. Celé zle a čistá apatia. Natočiť niečo takéto s tak chabym scenárom je strata peňazí a dúfam, že to už nikdy nebudem musieť pozerať znova. Potom im dáva facku film "Sokoliar Tomáš" ako hodnotná rozprávka a pekne ich facká faktom, že v súčasnosti už nikto nevie napísať zaujímavý scenár k rozprávke. A to len ukazuje, že v sr vznikne dobra rozprávka možno raz za 20 rokov, pričom za Československa sa skvelé rozprávky točili ako na bežiacom páse. Takže niekde sa stala chyba a zostáva len dúfam, že raz sa to zmení a opäť raz niekto dokáže napísať a vyprodukovať dobrú rozprávku. Tento rok sa to bohužiaľ nepodarilo.

Stále v kurzu (2021) (seriál)

Skvelá oddychovka a Jean Smart je tak dobrá a sympatická herečka, že má vyslovene baví sa na ňu pozerať nech hra kdekoľvek a táto úloha jej mimoriadne sadla. Občas je tento seriál ťažko za hranou na hranici komédie a obscenosti až nechutnej a nevhodnej otvorenosti v daných scénach, ale celkovo v globále to dokázalo zaujať aj keď to bolo mierne prioritne na amerických divákov. Zaujímavý námet a dobré spracovanie. Asi tak by som to zhrnul.

Fotři (2023)

Ak má byť toto dobrá komédia pri ktorej sa ani raz nezasmejem, tak ja už neviem. Nezaujímavé herecké obsadenie, chaba dejová línia, scény na hranici trápnosti a humor, ktorý mi nič nehovorí. Tento film už viac nie prosím. Bohužiaľ takéto komédie sa točia na bežiacom páse a je mi celkom záhada, že ľudia sú ochotní aj si zaplatiť vstupné a ísť na to do kina. Asi mám na komédie náročnejšie požiadavky.

Národní házená (2022) (seriál)

Tak tento seriál má fakt baví. Už dlho som nevidel komediálny seriál, ktorý by ma fakt rozosmial. Dobre na kombinované herecké obsadenie, príbehy aktérov a to, že turnaj zasadili do Serede na Slovensko má fakt pobavilo. Tie hlášky ma dostávajú. Je to také prirodzene vtipné a spontánne. Nie je tam cítiť silenost a zároveň je tam taká dedinská prirodzenosť. Výborný projekt. Doporučujem ako oddychovku na rozptýlenie.

Pád domu Usherů (2023) (seriál)

Tento seriál má výhodu, že dokáže zaujať už od prvej epizódy a vtiahnuť do deja nakoľko sa tu prelína niekoľko dejových línii a tvorcom sa darí návnadiť tú správnu tajomnú atmosféru. Problém tohto seriálu však je, že je tak rozsiahli a natiahnutý, že po prvej epizóde viete, čo sa bude diať do poslednej epizódy a to je zle. Nadobudol som dojem, že tento seriál by prežil aj na troch epizódach, keďže všetko divák pochopí až v poslednej časti a to medzi tým je akurát o úmrtiach jednotlivých členov rodiny Usherovcov a to mi dost vadilo. V podstate som z každej epizódy dostal akurát bizarné úmrtie jedného z detí Ushera. Nevravím, že to bola nuda, ale bolo to tak predvídateľné. Naviac Netflix opäť musel dodržať trend v rasovej a sexuálnej vyváženosti a už mi to s nimi lezie naozaj na nervy lebo to násilu všade strkajú lebo v Amerike sa to tak patrí. Za mňa to znižuje hodnotu tohto seriálu. Určite sa to dá pozrieť, ale je to zbytočné dlhé, rozsiahle s pomalým tempom a predvídateľné. Exceluje tu však Carla Cugino, takže za to veľký palec hore.

Gray (2023) (seriál)

Patrícia Clarkson pôsobí vo svojej role sexy nebezpečná ako Brutálna Nikita na dôchodku avšak v seriály je strašne veľa vaty, prechodových scén, zbytočných dialógov a vlastne celý seriál podoby zbytočne komplikovane, kde sa stále niečo rieši z minulosti avšak divák netuší čo a hlavne kto s čím súvisí. Je tu ťažké sa zorientovať v deji, no Patrícia Clarkson srší charizmou, takže som to začal sledovať kvôli nej. Snažia sa tu ukázať rôzne jej stránky od sexy, citlivej až po drsnú, no nie vždy sa im to darí. Seriálu chyba spád aj keď nešetrí na prekvapivých úmrtiach. Škoda, že sa tomuto seriálu nedají diváka viac vtiahnuť do deja a pracovať viac s drámou, hudbou a napätím. Celkovo to dosť pre mňa upadá do priemeru. Škoda.