Svatba na odstřel (2022)

Príjemná oddychovka, ktorá neurazí ani nepoteší. Rýchlo na ňu zabudnete avšak je šanca, že si to opäť po čase s niekym pozriete a prežijete to bez mentálnej ujmy. Zachraňuje to výrazne herecké obsadenie, no nezanechá to na konci žiadny dojem. Veľmi jednoduchý dej, kde si vopred viete tipnút ako to asi dopadne, takže tvorcovia neboli schopní prísť ani s ničím prekvapivým. Ani raz som sa nezasmial, čo je pri komédii žalostná bilancia, takže za mňa mierny podpriemer.

Velryba (2022)

Tak tento film je jednoducho sila! Ak za toto nedostane Brendan Fraser Oscara, tak už fakt neviem, čo videli kompetentní. Skvelé herecké výkony, silná rodinná dráma a ten príbeh je tak silný až je skutočný a tá uveriteľnosť mu pridáva na autenticite, tým zeesi človek dokáže predstaviť: "ako by som žil na jeho mieste? Čo keby to bol môj kamarát a žil takto?" V divákovi sa mieša celá škála pocitov od začiatku až do konca od ľútosti až po zhnusenie. Je to naozaj šialene, čo všetko sa dá zachytiť v jednom filme aby vás to hádzal hore a dole ako na husenkovek drahé a vy ste neprestali rozmýšľať ani po konci filmu. Jednoducho to neviete dostať z hlavy. Veľmi silný film na ktorý sa musíte psychicky pripraviť a aj tak vás dostane. Brendan Frasier je deginitivne späť na scéne!

Kominského metoda (2018) (seriál)

Tento seriál vie ako zabaviť, udržať tempo a zároveň vo vás vyvolať pocit, že chcete vidieť ďalšiu epizódu. Škoda, že Netflix už ukončil tento seriál, lebo Michael Douglas tu exceloval a je škoda, že ho nevidíme v seriáloch častejšie. Zároveň ho dopĺňali výborne ostatní herci, ktorí vytvárali skvelú atmosféru celého seriálu. Takýchto projektov by malo vznikať jednoznačne viac. Nebolo to trápne, bolo to príjemné vtipné a zároveň divácky atraktívne bez toho aby tu bol afekt alebo silený humor.

Echo 3 (2022) (seriál)

Fantastický akčný seriál, ktorý upútal od prvej do poslednej epizódy a nevedel som ho prestať sledovať. Tá uveritelnost, že je to možné a niečo takéto sa deje v Kolumbii a Venezuele mu pridávala na autentickosti a výborne herecké obsadenie ho posúvalo hore. Veľmi dobre vyskladaný dej a scenár. Toto sa naozaj vydarilo. Doporučujem nielen pre fanúšikov akčných seriálov.

Královna jihu (2016) (seriál)

Fantastický seriál, ktorý držal moju pozornosť od prvej do poslednej série a som rád za dobré urobený koniec, lebo nie vždy sa to podarí ako v prípade Hry o tróny však? Aj keď mal občas seriál slabšie miesta, vždy tvorcovia vedeli ako nás vtiahnuť späť a vytvoriť napätie. Len ma mrzí, že to ukončili už po piatej sérii a nepokračovali lebo potenciál tam bol. Bohužiaľ v súčasnosti už dlhé seriály nie sú v kurze, tak môžme byť radi aspoň za týchto skvelých 5 sezón.

Sharper (2023)

Tak tento film má fakt dokázal upútať a bavil ma svojou dejovou výstavbou a zápletkou každou scénou. Toto dielo sa naozaj podarilo. Celý film sledujeme postupne od konca aby sme spoznali jednotlivé postavy a pochopili dejovú líniu do bodu, kedy sa všetky postavy a dejové línie prepoja, západnú do seba a my už chápeme kto hrá akú úlohu v tejto zamotanej hre lží a podvodov až kým nezistíme, že všetko je nakoniec inak. To ma práve bavilo, netušil som ako to môže skončiť, no záver bol rovnako parádny preto len môžem napísať tento film sa rozhodne oplatí vidieť a nudiť sa nebudete. Je zaujímavý, originálny, dobre napísaný a herecky obsadený. V dnešnej dobe, kedy už má človek pocit, že filmy sa námetmi opakujú dookola je to príjemné osvieženie svojim nápadom a spracovaním.

Teen Wolf: The Movie (2023) (TV film)

Za mňa dobre urobená bodka za celým seriálom. Aj keď sa tu neobjavil Dylan O'brien, zrejme to berie ako už uzavretú kapitolu svojej mladosti, čo je škoda. Film mal tempo, dynamiku, akciu a smutný koniec, no bolo fajn vidieť všetky obľúbené tváre späť. A s tou Allison Argent to spravili veľmi dobre. Bola to moja obľúbená postava a keďže v seriály skončila skoro je skvelé, že ju vrátili späť a nechali divákov spokojných. Uvidíme či postupne budú vznikať aj ďalšie filmy v závislosti na úspechu tohto filmu, no za mňa spokojnosť. Možno by som sa viac vyhral s hudbou k filmu a zvolil výraznejšie skladby a rovnako tu absentoval humor, ktorý do seriálu vznášal Stilles, ale človek nemôže mať všetko. Myslím, že fanúšikovia seriálu budú spokojní.

Král Tulsy (2022) (seriál)

Tento seriál je jednoducho top level súčasnej seriálovej produkcie a Sylvester Stallone tu exceluje v plnej paráde od prvej po poslednú scénu. Je mafiánsky vtipný, no pritom drsný, je milujúci otec, ale pritom nekompromisný pomstiteľ. Veľmi dobre nakombinovaní herci, výborný scenár a dejová gradacia. Naozaj som si to užil a teším sa na druhú sériu.

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

Som nadšený. Prvá epizóda bola doslova epická a neskutočne ma vtiahla do deja. Každá scéna, každý detail dával zmysel a zapadal so seba ako puzzle. Pedro Pascal exceloval a postupne sa zoznamujeme s Bellou Ramsey, ktorá ukazuje svoju rebelskú tvar. Niektoré scény sú tak šokujúce až človek zatne päsť a strasie ho. Fakt veľké. To sa mi už dlho pri seriály nestalo. Výborná réžia a teším sa čo bude ďalej. Snáď tempo a nastavená latka nebude upadať.

Ropná plošina (2023) (seriál)

Mrzí ma to, ale tento seriál žalostne dopláca na fakt, že nevie vytvoriť napätie a tú správnu tenciu, ktorá by vtiahla diváka do deja a už ho nepustila. Jedna hviezdička za Iaina Glena a Tateho, ktorí sa snažia tento seriál ťahať hore, no nestačí to. Keď uzavriete celý dej na jednom mieste ako napríklad pri seriály #TheHead musíte sa snažiť vytvoriť nejaké puto medzi hlavnými postavami a divákmi, tak aby sme to prežívali s nimi napríklad cez retrospektívne vsuvky z ich života, aby sme vedeli čo majú za sebou, aké mali vzťahy, problémy, niečo čo by tam vytvorilo tú správnu "connection" medzi divákom a postavou, tak aby sme to naozaj cítili pri dramatických scénach. Tu sa to vôbec nedeje a celý seriál je len zlátanina scén, kde aj 6 epizód vám bude pripadať ako celá večnosť. Robiť seriál na uzavretom mieste s pár postavami potrebuje geniálny scenár, hercov a réžiu aby dokázal zaujať a tu sa to vôbec, ale vôbec nestretlo. Dopozerám to len z úcty k Iainovi Glenovi, ktorý je jednoducho výborný a charizmatický herec.