Avatar: The Way of Water (2022)

Som unesený. Práve som sa vrátil z kina a tá emócia z celkového zážitku sa ešte neustálila, no celkom nechápem tie výčitky z dejovej plytkosti, ktorá vraj nepriniesla nič iné, len silný vizuálny zážitok na úkor lepšej výstavby príbehu. Za mňa to ako celok pôsobilo neskutočne dobre. Stále sa niečo deje, je tu veľa postáv, veľa emócií, silné vizuálne scény a úžasné zábery pod vodou. To bolo niečo neskutočné. Preto vravím choďte ľudia do kina a užite si to v 3D aj v 4D lebo tento film v kine za to stojí a rozhodne sa nudiť nebudete. Vidno tu skvelo odvedenú prácu, ktorá na plátne kina nadchla a za mňa sa veľmi páčil aj príbeh, hra s emóciami, vykreslenie Avatarov a ich vzťahu k prírode, zvieratám a naopak nadradené, arogantné sklony ľudí, ktorí majú pocit, že môžu ovládať vsetko a všetkých. Veľmi pekne sa to tvorcom darí ukazovať už v druhom filme. Núti to ľudí rozmýšľať, čo robíme zle keď sa to deje aj v reále a pytliačime, vypaľujeme pralesy alebo drancujeme nerastné suroviny na úkor stability v ekosystéme. Nuž jednoducho si to pozrite a urobte si názor. Za mňa je Avatar 2 veľkolepý filmový zážitok, kde sa nudiť nebudete.

Král Tulsy - Go West, Old Man (2022) (epizoda)

Wow, wow, wow presne na takýto seriál som čakal. Fantastický Sylvester Stallone má jednoducho štýl a tento seriál ten správny mafiánsky náboj, kde sa miesi stará elegancia a metódy s moderným svetom. Naviac Sylvester je už pánko v rokoch, no napriek tomu budí rešpekt ako málokto. Teším sa na ďalšie epizódy.

21 mostů (2019)

Skvelý, nápaditý akčný film, ktorý bol nielen dobre herečky obsadený, ale hlavne nebol prvoplánový. Charizmatický herec v hlavnej úlohe, napínavosť počas celého filmu a skvelo tam fungoval prvok atmosféry, ktorý diváka vtiahne do deja a rozmýšľa čo sa tam vlastne deje a či to skončí dobre alebo zle pre hlavného hrdinu. Užil som si to a ak máte chuť na akčný film môžem len doporučiť.

Daredevil (2015) (seriál)

Fantastické herecké obsadenie, dejová línia, napätie a výborne spracovanie. Jediné, čo mi trochu vadilo, že tento seriál a jeho atmosféra je až príliš temná na môj vkus. Také ponuré, šedivé a tá atmosféra sa rýchlo prenesie na diváka, no všetko sa to bakancuje skvelou dejovou výstavbou a drakatickosťou. Jediné, cotma mrzí, že Netflix už nemohol pokračovať ďalej a seriál išiel do stratena. Pre divákov škoda, lebo tento seriál mal veľký potenciál aj na ďalšie série.

Vidím vás (2022) (seriál)

Tento seriál je jednoducho pecka. Neskutočne som so to užil od prvej do poslednej scény. Každá epizóda je lepšia ako tá predchádzajúca a vy nebudete vedieť prestať lebo nebudete mat ani poňatia, kto je v skutočnosti "The Watcher" a prečo sa to celé vlastne deje. Tak zamotaný a skvelo urobený seriál, že by som si veľmi prial druhú sériu. Ale keďže to bolo inšpirované skutočnými udalosťami asi môžem len dúfať.

Pán prstenů: Prsteny moci - Série 1 (2022) (série)

Za mňa topka. Viem, že tomuto seriálu vyčítajú pomalosť deja, hercov tmavej pleti alebo ustrelené scény či zlý strih, no v celku tento seriál pôsobí ako vizuálne blaho, kde každý robí svoju prácu na maximum a snaží sa aby bol divák spokojný a za mňa môžem napísať, že som veľmi spokojný. Ten zaver bol priam epický a udialo sa v ňom viac ako v polke seriálu, no tvorcovia vedia čo robia. Nemajú sa kam ponáhľať. Čakajú ich ďalšie série a chcú využiť to vizuálne bohaté univerzum aby do neho zakomponovali aj ďalšie postavy a miesta. Ostáva sa už len tešiť na ďalšiu sériu.

Pán prstenů: Prsteny moci - Udûn (2022) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia epizóda zo všetkých. Vizuálne bohatý je celý seriál, no tu to konečne malo aj spád a akciu. Keby bol cely takýto seriál, tak nie je o čom, no jedna epizóda z 8 je dosť málo.

Pán prstenů: Prsteny moci - Adar (2022) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia epizóda zo všetkých. Až na spomalenú scénu Galadriel na koni, ktorá pôsobila ako z paródie to bolo pekne vyšperkované, dejovo a vizuálne zaujímavé. Trochu tomu chýba napätie a atmosféra, no vizuálne je to nesmierne atraktívna epizóda. Pekné prelínanie deja medzi jednotlivé postavy. Teším sa na ďalšiu epizódu.

Pán prstenů: Prsteny moci - Na moři (2022) (epizoda)

Druhá epizóda za mňa o dosť lepšia ako tá prvá I keď dejú chyba svižnost a akcia. Všetko mi príde akosi zabrzdené akoby seriál mal mat 10 sérii a tvorcovia majú na všetko čas. Tiež sa ztotožnujem s názorom, že herci tmavej pleti tam akosi nezaoadaju do tohto univerza a distribučné spoločnosti ich tam tlačia nasilu kvôli rodovej rovnosti. Čierny elf? Čierna škriatkovská žena? No neviem či to takto Tolkien zrovna zamýšľal. Vidno, zetsi tvorcovia ťažko ulietavajú keďže nemajú dosť predlohy na spracovanie. Avšak akčné sveny majú potenciál, čo naznačila scéna boja so skretom. Uvidíme, čo príde ďalej. A celkom sa mi páči, že dej je rozvrstvený medzi viacero postáv a nezameriava sa len na Galadriel.

Pán prstenů: Prsteny moci - Stín minulosti (2022) (epizoda)

Za mňa slabá prvá epizóda, čo sa týka tempa, hereckého obsadenia a takej živelnosti, ktorú očakávam od príbehov Stredozeme. Nesympatické herecké obsadenie, ktoré tam nezapadá avšak, verím, že sa to postupne rozbehne. Silnou stránkou je tá vizuálna s krásnymi exteriérmi, scenériami. Však treba niekde aj vidieť na čo použili toľké milióny, keď na scenár to asi nebolo.