Schodiště (2022) (seriál)

Bravúrny seriál hereckým obsadením, ale aj svojou dejovou výstavbou, kedy som sa nevedel dočkať každej novej epizódy. Colin Firth bol vynikajúci a exceloval. Ale čo ma štve je odpoveď na otázku: "Kde je pravda a čo sa naozaj stalo Kethleen? Myslel som, že na konci prídu odpovede, no len sa vynorili ďalšie otázky, čo ďalej s Michaelom a jeho rodinou a z čoho ten chlap vôbec žije? Bavilo ma to veľmi, vyslovene prepracované dielo, ale nemám rád keď seriál skončí tak otvorene, že je človek viac zamotaný ako na začiatku.

Tokyo Vice (2022) (seriál)

Absolútna závislosť na tomto seriály. Jeden z najlepších seriálov súčasnosti, ktorý vás nepusti od začiatku po koniec svojou dejovou výstavbou, hereckým obsadením. Je tam ten balans medzi nami nepochopeným Japonskom, ktoré spoznávame očami Amerického chlapca, ktorý sa snaží prísť na to ako funguje Jakuza na pozadí japonskej spoločnosti. Práve to je skvelé, že máme možnosť očami cudzinca preniknúť do tejto problematiky a krok za krokom objaviť čo sa tam deje. Každá epizóda bola skvost a nevedel som sa dočkať každej ďalšej, takže už teraz sa teším na ďalšiu sériu. A palec hore pre hercov, výborne namixovany cast. Tento serial musí pokračovať!

Slow Horses (2022) (seriál)

Som neskutočne nadšený z tohto seriálu. Gary Oldman hviezdi v hlavnej úlohe až tak, že niektoré scény majú potenciál stať sa epické ako tá v aute pred centrálou MI5 kde si v aute vypeká The Proclaimers do toho si pospevuje a všade okolo neho pobehujú agenti akoby chytali teroristu. Jeho cynicko - sarkasticky humor je tak stipľavý, že tento seriál posúva o niekoľko levelov vyššie. Titulná skladba od Micka Jaggera je tiež výborná, britský prízvuk, herecké obsadenie. Celkovo má tento seriál spád a charakter, ktorý sa len tak nevidí. Neviem sa dočkať druhej série. Bolo to výborné, priam skvostné. Dal by som rovno 10*. Tlieskam tvorcom!

Pod rouškou temnoty (2022)

Ja jednoducho vysoko môžem filmy s Liamom Neesonom a je to obrovská pridaná hodnota každého filmu v ktorom sa objaví, tak aj tentokrát nesklamalo a vysoko potešilo. Užil som si svižne tempo, sympatické herecké obsadenie a každú scénu s Liamom. Opäť bol výborný.

Městečko Fortitude (2015) (seriál)

Tento seriál by som rozdelil na tri časti, tak ako sú tri série. 1. séria - Fantastická s mrazivou atmosférou, skvelými hercami a gradaciou deja, ktorý mal prekvapivé, ale uveriteľné vyústenie. Nie je čo vytknúť, bol som nadšený. 2. séria - Neviem, čo tvorcovia brali za lieky alebo omamné látky keď písali ten scenár, no celý seriál s tým pochovali a spravili tam pomaly mix Walking Dead a Dextera s kanibalistickym šerifom, ktorý bol v prvej sérii jeden z najsympatickekších postáv. Nestíhal som sa diviť, kam až sú tvorcovia schopní zájsť v pochovávaní výborného seriálu. Naviac téma šamanizmu sa im úplne vymkla z rúk a občas to bolo doslova odporne, nechutne. 3. séria - Tvorcovia pokračovali evidentne v užívaní liekov a rôznych preparátov, lebo z Fortitude spravili doslova baštu psychopatov a individuí, ktoré sa tu môžu prejaviť naplno a stalo sa z toho niečo, čo sa od prvej série vzdialilo na míle. Nechutné divadlo, ktoré nedostalo 4. sériu lebo sa to divákom doslova muselo zhnusiť. Škoda, výborný serial ktorý takto skončí vždy zamrzí, naviac keď tam hra Dumbledore Michael Gambon, no evidentne toto chceli. Pochovať výborný seriál a utopiť ho v hlúposti. Takže dovidenia 4. séria.

Kapky (2022)

Nemám rád filmy odohrávajúce sa na 1 mieste s tromi, štyrmi postavami. Je to čistá ponorka a po chvíľke má človek pocit, že je to stále o tom istom. Tento film už nezachránil ani prekvapujúci záver, ktorý zostal otvorený, keďže som nepochopil, čo ďalej s Lilly Collins? Je to cesta k novému životu alebo ujde s peniazmi? Takže jedna hviezdička za najsympatickekšiu herečku súčasného Hollywoodu Lilly Collins a ďalšia hviezdička, že nás tvorcovia našťastie trápili len hodinku a pol a nenaťahovali to delirium.

Podezření (2022) (seriál)

Jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Som naozaj nadšený. Napriek tomu, že námet prebrali z Izraela podarilo sa ho spracovať tak dobre a pútavo, že sa nebiem už teraz dočkať druhej série a difam, že ju tvorcovia pre nás aj pripravia a nenechajú nás len pri jednej sérii.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Som nadšený, tento film si nič iné ako plnú počet hviezd ani nezaslúži. Pozrel som si ho na základe odporúčania jedného českého pilota, ktorý spomínal vo svoje biografii, zetje to jeden z mála filmov o lietadle, ktorý sa dá pre neho pozerať, lebo je tak realisticky spravený, že mu nemá ani čo vytknúť a takto nejako by to mohlo vyzerať pri leteckom nešťastí, ktoré sa vďaka Sullymu nestalo a jeho bravurou ho zvládol. Zároveň tento film ukazuje ako dôležitý je ľudský faktor pri lietaní a nikdy nesmieme dopustiť aby lietadla ovládali len stroje alebo piloti na diaľku inak by to nedopadlo dobre. Veľmi pekne tu bolo ukázané ako v tomto prípade ľudský faktor a um pilota pod tlakom závažil a aj keď to bol absolútne šialený pristávácí manéver on ho zvládol a všetkých zachránil, čo by inak skončilo fatálne. Naozaj výborný film, ktorý doporučujem všetkým, ktorých baví táto tematika a sú unavený z afektovaných amerických pseudo filmov. Samozrejme bravúrny Tom Hanks je veľkým bonusom.

Undercover (2019) (seriál)

Veľmi dobrý európsky seriál s charizmatickým hereckým obsadením a hlavne dvaja hlavní hrdinovia na seba ťahajú pozornosť a vedia ako zaujať, čo ťahá divákov aby si pozreli každú jednu epizódu, no na môj vkus tomuto seriálu žalostne chyba akcia a napätie, erotika, vzrušenie, tá živočíšnost, ktorú vidíme u amerických seriálov. Tu sa to drží celé tak pri zemi. Je to síce uveríteľné, ale občas fakt nudné. Prelieva sa to z lepších fáz seriálu na tie slabšie. Asi to nie je ten typ seriálu, ktorý si človek pozrie naraz lebo ho pri ková ku stoličke, no ako chuťovku to postupne do bojujete do konca.

Jack Reacher (2022) (seriál)

Skvele, skvelé, skvelé!!! Som nadšený. Viac takýchto seriálov prosím. Prišli sme o Punishera kvôli nehodám medzi distribučnými spoločnosťami, tak nám Amazon Prime prináša aspoň čiastočnú náhradu. Chlapec vyzerá ako John Cena, ale má svoj vlastný chladný, neotesaný štýl a pritom je to vo vnútri dobrák s vlastnými traumami a problémami s ktorým sa život nemaznal. Je to trochu taký svalnatý Hulk s Monkom v hlave. Z každého si zobral niečo a prináša niečo svoje. Dúfam, že sa dočkáme aj druhej série, lebo je úprimný priamočiary štýl ma veľmi oslovil a chcem vidieť ďalšie série a viac takýchto seriálov. Dobrá práca.